Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

Home Alone 2: Lost in New York

Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $173,585,516Tržby Celosvetovo $358,994,850║ Na rad prišiel už len doslovný kopirák prvej časti ale aspoň obohatený o nové vtipné scénky, našťastie dalo sa to ešte zniesť, má to stále svoje čaro. /75%/(20.7.2005)

Nadvakrát ohřátá polívčička přestává být dobrá, ale tahle překvapivě ještě dokázala skvěle pobavit. Kapr je obrán do poslední kůstky, víc se už z toho vyrazit nedá, i kdyby se tvůrci třeba na hlavu stavěli.(2.6.2007)

Přípěh naprosto kopíruje jedničku, logických chyb je tu asi třikrát víc, ale pořád je to docela vtipné a nenudí.(22.3.2004)

"Harry, už jsem až nahoře..." :-D(23.2.2006)

Přestože film jede podle stejného scénáře, je to pořád po čertech zábavná jízda na téma mučení lebky zvané autogen-tér-peří-hřebíky. Hlavně tedy za zmínku stojí ta část, kdy se lupiči snaží zabít toho spratka. Je až s podivem, že tvůrci udělali "dvojku" úplně stejnou, jen změnili město a Kevinovy "pasti" jen mírně inovovali. Kýč zachován, sranda taky. Ale ta za to stojí.(9.3.2013)

• - Ve scéně, kdy Kevinova (Macaulay Culkin) matka najde syna před velkým vánočním stromkem v New Yorku, je v pozadí vidět i česká vlajka. (RedHot)

• - Kevinova matka telefonuje s policajtom, ktorý jej oznamuje, že našli Kevina v New Yorku. A aj napriek tomu, že jej ešte nepovedal, kde presne ho našli, pani McCallisterová hneď oznamuje svojmu manželovi, že Kevina našli v hoteli Plaza, čo však ešte nemohla vedieť. (Kub_ees)

• - Závěrečný účet na 967,43 amerických dolarů je v přepočtu dle tehdejšího kurzu 28,256 Kč za 1 americký dolar "jen"  27 336 Kč. Dle nejmenovaného serveru stojí v roce 2014 jedna noc v Edvardovském apartmá Hotelu Plaza v New Yorku téměř 33 000 Kč. (jfilaa)