Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

Home Alone 2: Lost in New York

Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

No tak druhej díl je o tom samým jako první díl a to do puntík, sice se malinko obměnila pointa, proč se Culkin brání zlodějům v nějakým domě, ale jakmile se to dostane do toho domu, tak jsme na svým. V tomhle díle mě už ale pěkně štve, až příliš dospělej projev Culkina a jeho přílišné moralizování. Za to dvojka Pesci Stern je stejěn jako v jedničce perfektní, je radost se na ně koukt, když dotávaj po držce cihlou, možná se dala trošku odstranit jejich přílišná debilita, ale jinak nemaj chybu. Přesto se to prvním dílu vůbec nevyrovná.(26.12.2005)

Ešte stále dobrá zábava z poličky VHSiek môjho detstva.(29.5.2010)

"Harry, už jsem až nahoře..." :-D(23.2.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $358,991,681(13.2.2007)

• Enšpígl

Komu utekl první díl nic se neděje má tu druhý díl,Culkin je pořád Sám doma. Odpornější dítě sem fakt neviděl.(17.10.2006)

• - Exteriér Duncanova hračkařství v New Yorku byl ve skutečnosti v Chicagu na adrese 209 South La Salle Street. Jedna se o kancelářskou budovu v centru. (Posheidon)

• - Když Kevin (Macaulay Culkin) volá do hotelu Plaza, aby si zarezervoval pokoj, vůbec nezmíní, od kterého data rezervaci chce, ani na kolik nocí. Stejně tak se jej na to ani nezeptá paní z rezervačního oddělení. (Milan25)

• - Ve scéně, kdy Kevinova (Macaulay Culkin) matka najde syna před velkým vánočním stromkem v New Yorku, je v pozadí vidět i česká vlajka. (RedHot)