Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• slovenský

Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $173,585,516Tržby Celosvetovo $358,994,850║ Na rad prišiel už len doslovný kopirák prvej časti ale aspoň obohatený o nové vtipné scénky, našťastie dalo sa to ešte zniesť, má to stále svoje čaro. /75%/(20.7.2005)

Jednička zasazená do New Yorku, s morbidnějším humorem (viz. scény v domě strýčka) a protivnějším Kevinem. Zatímco v prvním díle je to milý roztomilý klouček, tady trochu víc skřípete zuby nad jeho moralizováním:)) . Každopádně rozdílů je tam opravdu málo, což je paradoxní vzhledem k hodnocení, na druhou stranu chápu, že někoho to samé podruhé nebaví. Nechávám plný počet, protože přestože je to o trochu slabší než předchůdce, je to stále tak o 1000 % lepší než následníci (ale i tak odmítám to, že další díly mají s těmito něco společného) a většina komedií, které se točí dnes. (Mimochodem, dabing je sice povedený, ale některé překlady vážně šílené. Aneb filthy animal=mrcho nevěrná..He?)(25.11.2011)

Pro děti je to supr film teď už by mě to asi nebralo ale taky se na to už nikdy nekouknu. :-)(1.3.2005)

Do stejné řeky se prý nedá podvakráte vstoupit. Tady se to ale povedlo, a přesun do New Yorku je jen drobný detail. Rozeberte si jedničku na prvočinitele a řekněte, který z nich ve dvojce není - odpověď zní: žádný. Víckrát už to ale opravdu nefungovalo;) Baví mě to skoro stejně jako jednička, i když vyměnit Johna Candyho za duo Tim Curry - Rob Schneider je (zásluhou toho druhého) dost špatný kšeft. 70%(10.6.2012)

No tak druhej díl je o tom samým jako první díl a to do puntík, sice se malinko obměnila pointa, proč se Culkin brání zlodějům v nějakým domě, ale jakmile se to dostane do toho domu, tak jsme na svým. V tomhle díle mě už ale pěkně štve, až příliš dospělej projev Culkina a jeho přílišné moralizování. Za to dvojka Pesci Stern je stejěn jako v jedničce perfektní, je radost se na ně koukt, když dotávaj po držce cihlou, možná se dala trošku odstranit jejich přílišná debilita, ale jinak nemaj chybu. Přesto se to prvním dílu vůbec nevyrovná.(26.12.2005)