AIMÉE

(Ne)očekávaně prazvláštní film. V každém případě tento je opravdu nadprůměrem mezi mysteriózními dramaty, která lze shlédnout. Do posledního puntíku do sebe zapadly oba tzv. alternativní životní cykly probíhající tak výsostně i díky prvotřídnímu námětu. K tomu přísluší specifická téměř až delikátní hudební linie a zcela soukromé soustředění na Jakea Gyllenhaala, poněvadž ten svým magickým přednesem vedl celý příběh, který vláčně doklopýtá do konce, aby tak prokázal smysl povahy svého hrdiny Donnieho Darka. Schizofrenní mysl Donnieho sahá totiž mnohem dál anebo výš než by člověk zpočátku očekával. Ano, prazvláštní ten Donnie Darko byl. -"What happened to your eye?" -"I'm so sorry." ()

Oyer

Ani zajímavá časová smyčka mě nepřesvědčila o tom, abych byl snímkem nadšen. Rozhodně se nedá mluvit o nudě, to ne, přesto mě tento ponurý snímek opravdu nijak zvlášť neoslovil. ()

Dr Lizal

Nejvíc se mi na tomhle filmu líbilo, že jsem ho vůbec nepochopil. Snad při dalším shlédnutí se méně zaměřím na atmosféru a spíše se pokusím náhlednou Donniemu do mysli. ()

aLPaC

Co k tomuto říct. Dnes viděno poprvé, rovnou režisérská verze a uchvátilo mě to. Přiznávám se, že budu potřebovat minimálně ještě jedno shlédnutí, protože mi řada věcí není jasná, ale ta mysteričnost, herecké výkony, hudba, režie, zkrátka celá stavba děje a příběh samotný je skvělý a nevědět, kdo je režisér, typoval bych Lynche. ()

simply

Podmaňující tísnivá atmosféra, skvělý Jake a děsivý psychadelický králík...prostě kultovní záležitost ()

Ollie235

Jeden z nejzvláštnějších snímků, jaké jsem viděl. A nejspíš právě v tom vězí jeho kouzlo. Tím, že se Donnie Darko dá interpretovat více způsoby má každý možnost odnést si přesně to, co potřebuje a tak jsem učinil i já. Ze začátku jsem měl sice problém pochopit, co se vlastně odehrává, ale jakmile jsem se do děje více dostal, už nepustil. Do samotného konce to pak byla pomalá, plynulá a zatraceně zajímavá jízda, která vyvrcholila jedním z nejhezčích zakončení vůbec. ()

ApsidalTill

Ku snímku som sa dostal len nedávno (hanba na moje ramená dopadá v neskutočnom tlaku) a o to viac, som teda pozeral ako pero z gauča, na tento skvost v sci-fi prevedení. Nie že by Donnie Darko mal na sebe skafander a snažil sa počas tupého scenára, nakopať nejakú jaštericu do chvosta niekde za tretím kameňom nejakej planéty, ale naopak som sledoval krásne prepletený príbeh súčasnosti, zasadení do logických prvkov možnej a teoretickej fyziky. Gyllenhaal sa pre rolu kľúčového muža snímku doslova narodil a keby som možno pri filme vymľaskol o jednu fľašu vína viac, na moment by som veril že sledujem realitu. Tak krásne a pokojne plynie tento film, presne tak ako som spracoval jeho remix http://vimeo.com/50937153 . ()

jarmik

No pane jo... Skvělý film zdaleka ne pouze o cestování v čase. Cestování v čase tam vlastně je jen proto, aby člověk pochopil ten zbytek. Přečetl jsem pár článků k filmu a s radostí jsem zjistil, že jsem to asi pochopil správně. Dokonalost nutící člověka k zamyšlení jak během, tak dlouho po filmu. ()

Kusik

Co to sakra bylo? Jestli záměrem filmu bylo dostat vás do deprese, pak ok...já tomu nerozumím, musím to vidět ještě jednou, ale chce to delší přestávku. ()

Marys

Pozdával sa mi námet, no prevedenie mi srdcu blízke nebolo a preto ma film do seba vôbec nevtiahol. V stredovej pasáži ma dokonca uspával, čo sa pri dobrom mysterióznom filme nemôže stať. S výnimkou záverečnej piesne mi k snímku ani nesedela príliš zvolená hudba (aj keď Joy Division potešil). Skrátka som v tom mal akýsi chaos. Ani nie z toho, že by som film nepochopil, ako z toho, že ma neoslovil. ()

Nethar

Docela dobré sci-fi. Člověk si nad tím může popřemýšlet a možná si to o vícekrát pustit, aby vše správně zapadlo do sebe. Jake Gyllenhaal se většinu času tváří, jako když snědl něco špatného, ale asi bychom na tom v jeho kůži nebyli o moc lépe. Ale přikován k židli jsem nebyl, i když atmosféra tam byla. ()

bobstock

Lynchovka, která na rozdíl od pravého Lynche, vše hezky či nehezky vrátí celku bytí v jedné časové přímce našeho vesmíru. Na konci to bylo jen jako jedno velké de-ja-vu na 28dní a poté vás čeká nevyhnutelný střed s osudem. Musím někdy kouknout znovu, ale radši bez dvoumetrového králíka vedle sebe. 85% ()

filipvrbik

Je to sci-fi? Neřekl bych. Je to mysteriozní? asi jo. Je to o psychopatovi? Těžko říct, jako schizoafektonik mám často podobné pocity..tento film je prostě takový divný, a konec ničím nepřekvapil...50% ()

CamperCz

Naprosto pohlcující film, který je koncertem hereckých talentů, souborem nočních můr psychopatického mladého schizofrenika a podivnou meditací na témata jako je cestování v čase, osud, dobro a zlo a mnoho dalších. Film na který nikdy nezapomente - a který po zhlédnutí buď navždy zatratíte, anebo zařadíte do svého TOP5 ()

krypton22

Why are you wearing that stupid man suit? Když se řekne "kulťák", vybaví se mi tenhle film (i když to slovo nesnáším). Tohle nenápadný dílko mě přimělo k úvaze, zda má smysl točit film, kterej je, narozdíl od různých psychedelií, založenej na příběhu a přece ho při prvním shlédnutí nelze plně pochopit (mluvím o kinoverzi, režisérskej sestřih je přece jenom doslovnější). Já se ale při sledování náramně bavil a po skončení titulků byla moje první myšlenka "Tohle musím vidět znovu!". A o tom to je. ()

Kroupa

O tomhle filmu budu určitě ještě hodně přemýšlet, protože mám pocit, jako by mi při jeho sledování něco neustále unikalo, nicméně to nebylo vinou filmu, ale spíš mými omezenými vnímacími schopnostmi. A navíc mě popíchl Movie s tím, že jde všechno krásně pochopit. Mám za to, že to nejde, protože film Donnie Darko ponechává dostatek prostoru pro imaginaci diváka, steně jako dobra kniha (od Grahama Greena:). Každopádně přináší velmi zajímavý přínos k těm všem filmům o pohybech v čase, předtuchách apod., což je látka, kterou jsem už považoval za vyčerpanou a zákonitě se pohybující v kruhu. Navíc prolínání současnosti, minulosti a budoucnosti není zdaleka jediným, a myslím, že ani hlavním motivem filmu. Vychutnal jsem si scény, kdy je (naštěstí celkem decentně) pranýřována americká konzervativní úzkoprsost. Skvělá je hlavně scéna v divadle při vystoupení Jima Cunninghama (výjimečně slizký Swayze). Na závěr bych chtěl říct, že rozhodně nesouhlasím s paralelou s American Beauty nebo 12 opicemi. Přes podobnou tematiku se filmy liší optikou, jakou je příběh nahlížen a celkovou atmosférou. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz