Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Delaney

Jedna hvězda za to, že si opravdu nezaslouží odpad(k Uwemu daleko) a druhá za to, že jsem se u toho hezky zasmál(ne zas tak moc daleko)... Pro milovníky hororu 1% za dost drsnou scénu, kterou si mohli odpustit(scéna ve které figuruje nahá slečna a zahradní nůžky), ale pro ostatní, kterým tak nezáleží na tom, jak moc poctivej horor to vlastně je takovejch 40%, víc si nezaslouží... ()

mosnak

Perfektní horor, Franka Potente zde zahrála výborně. Film, na který budu koukat vždycky rád (ovšem musí ho někdo vložit do přehrávače - já bych se asi nedonutil). 60% ()

El Loco

Spočiatku to bohvieako nevyzeralo. Prvých 45 minút bola totálna nuda. Nič zaujímavé (možno okrem depresívnej atmosféry prostredia). Zmena prišla až keď na scénu prichádza hlavná postava - Craig, vyšinutý a čudne zmetamorfovaný týpek žijúci v podzemí metra a majúci záľubu v sadistickom mučení svojich obetí. V kanalizačných rúrach sa dokáže pohybovať rýchlo ako potkan a je samozrejme odolný ako každý „evil“ v hororových filmoch. Tak mi začal byť sympatický, že mi až bolo ľúto, keď ho Franka Potente zabila. ()

kecinzer

Já myslím, že to byl celkem povedený horůrek. V některých místech tedy docela pokulhával, ale koukat se na to rozhodně dá a strach také nažene. ()

Phoppy

Začátek filmu nebyl vůbec špatný-film měj spád, herci byli jakž takž přijatelní a atmosféra byla hustá a plná napětí...ovšem po 30 minutách nastalo to čeho jsem se obával-namísto napjaté atmosféry nudný a předvídatelný děj, zbytečná spousta krve a podobné nesmysly jako například kreatura vypadající jako nepovedená zombie, která nemá samozřejmě chuť na nic jiného než na zabíjení...ale i takové tuctové horory je zřejmě potřeba vidět, protože jinak by jsme neměli s čím srovnávat... ()

Nightbreed

Film ktori ma nasieral od zaciatku az do konca.Uplna kravina kde sa vrah objavi a zacne vrazdit presne vtedy kedi hlavna hrdinka zaspi v metre/ spojler.....aj napriek tomu ,ze neskvor vyvojom deja zistime ,ze zil v tom podzemi pekne dlho....spojler A tej krvi a hnusu tam bolo zase prilis malo aby som film hodnotil kvoli tomu. ()

xxxvodnikxxx

Vcelku koukatelnej horor, ničim nějak dobře nepřekvapí, na druhou stranu ani neurazí, toť můj názor.. Neni nijak extra přehnaně brutální a krvák, spíš by se dal nazvat tak trochu psychologickým, asi by se dal natočit lépe, ale neni špatnej ()

Ronaldo79

Velice děsivá podzemní naháněčka, s opravdu zrůdných zabijákem, který si čas od času rád zahraje na chirurga. Atmosféra podzemního bludiště, v kterém sé příběh odehrává, je velice imponující. Film pro milovníky mutantů a ostatních filmových zrůd. ()

IvcaSammet

Ze začátku super, pak se to ale dostalo do fáze typických 'uběhaných' hororů a to mě zas až tak moc nebere ... Každopádně mě film bavil. Nejdřív jsem si na toho polozombíka nemohla zvyknout, ale nakonec jsem mu přece jen přišla na chuť a nakonec z toho vlastně vylezlo, že nebýt jeho, možná by to byl film ještě o něco nudnější ... Takže něco mezi třeba a čtyřma hvezdičkama ()

Hernycztek

Metro trpí od začátku do konce opravdu, ale opravdu velkými nelogičnostmi, které celý prožitek z filmu sráží dolů. Gore...dejme tomu, ale sneslo by to větší množství. Atmosféru to do určité míry také má. Záporák je takovým mixem ,,The Descent'' a ,,Wrong Turn'', a není nejhorší. Normálně bych hodnotil jako průměr, ale jelikož mě k tomuto hororu váže notná dávka nostalgie, protože je jeden z prvních co mě k tomuhle žánru přivedly, musím nechat 4*. ()

mh.mail

10% - Nechutné, nelogické, slabé, nudné. Co se děje v londýnském metru, když ho v noci na pár hodin zavřou? Běhá tam monstrum, které "krade" a vraždí nebohé bezdomovce, pracovníky na noční službě a feťačky, které náhodou usnou na nástupišti a poslední jim metro nenávratně ujede. Jeho svatyní je jakási stará chirurgická (gynekologická?) laboratoř, ve které sice už dávno neteče z kohoutků voda, ale elektřina stále funguje. Škoda času. ()

Chundys

Jako lekl jsem se, ale nic úžasného to nebylo a ještě s dabingem, ale myslim si že ten by nic nezměnil! Hlavní hrdinku jsem chtěl zabít už po 10-ti minutách... ()

Aurus

Ze začátku tento horor byl na 2* potom se zvíšil na 3* a na konec klesl na 1*. Příběh začne zajímavě ale skončí docela hrozně. Postavy ve filmu ujdou ale žádný zázrak to není. Hudba je ovšem plus a je dobrá. Atmosféra tu nechybí a to je docela velký plus. Co ale musím pochválit jsou vraždy, ty jsou velmi dobré. Za mě 1/10-1,5/10. ()

molcan2

Chcem, aby sa mi CREEP páčil, je to môj typ filmu. Strašidelný horor odohrávajúci sa v londýnskom metre a jeho okolí, s úsporným príbehom, zlovestným zloduchom a vynaliezavou hrdinkou bojujúcou proti presile. A predsa sa z neho na konci vykľulo sklamanie, a to z toho dôvodu, že je až bolestne predvídateľný. Christopher Smith je rozhodne lepší režisér ako scenárista; v tomto prípade nemôžem vyčítať jeho réžiu, ktorá je na pomery žánru adekvátna, čo však vyčítať môžem, je jeho strnulé čakanie. Po mierne atmosférickej rozohrávke sa to zvrtne na obyčajnú nudnú hru na mačku a myš medzi hrdinkou a vrahom, pričom sa tu chaoticky vraždia vedľajšie postavy (a ešte horšie) a dokonca sa sem hodí aj trochu torture porna, aby sa divákovi znechutilo. Všetko je to veľmi povedomé a, bohužiaľ, vôbec nie desivé. Nepomáha ani to, že záporák je trochu chabý, a to aj napriek vynikajúcemu úsiliu večne sa tváriaceho Seana Harrisa. Vyzerá presne ako Smeagol v úvode Pána prsteňov: Návrat kráľa, čiastočne na ceste ku Glumovi, keď ho ešte hral Andy Serkis v rozsiahlom mejkape. Je to trochu čudák, tragická postava viac než čokoľvek iné. Drsná hrdinka Franky Potente je lepšia, ale vedľajší herci sú zbytoční (najmä vynikajúci Ken Campbell, ktorého schopnosti by to výrazne oživili). Stojí za to pripomenúť, že toto sa už predtým podarilo - a oveľa lepšie - vo vynikajúcom britskom chilleri DEATH LINE zo 70. rokov s Donaldom Pleasencom v hlavnej úlohe. Aký to bol pútavý, atmosférický a, áno, desivý film! Žiaľ, napriek zaujímavému prostrediu je Creep v porovnaní s ním nevýrazný. ()

wakeup

V prvni rade bych rad upozornil na chytre sestrihany trailer filmu, ktery me nicim nenadchl a tak jsem dostal mnohem vic, nez jsem ocekaval. Atmosfera masakru motorovou pilou funguje i u tohoto nesmyslu, ktery krasne znechucuje a starsi i strasi. ()