Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Testament

Zpočátku slibně rozjetý, stísněný horor, přičemž zájem o něj opadne částečně ve chvíli, kdy Kate (Franka Potente) potká svého úhlavního nepřítele. Poté následuje již jen nuda a šeď... ()

Spike23

Začalo to jako celkem povedená komedie o hovnech, dokud se neobjevily první hororové prvky, mohlo to tak zůstat až dokonce a určitě bych se bavil víc než u toho, co z toho nakonec vzniklo. Další nudný horor, kde hlavní hrdinka téměř bez problému prochází přes mrtvoly, jako by jí to ani trochu nevadilo a snad nejtrapnější záporák, jakého jsem kdy viděl, kterého prostě nemůžou domlátit na hadry, když k tomu maj nespočet možností, i přesto že to je 50 kilový chcípák a místo toho radši od něj zdrhaj s brekem. Slabota... Celkem mě to ale překvapilo, Severance se neskutečně povedlo P.S.: Hlavní hrdinka už asi George Clooneyho nebude mít moc ráda :-) ()

KoRner

Kto si ešte po celý film myslel, že tá žena je chlap? Ináč celkom zaujímavý horor ťažiaci najmä z temných zákutí chodieb metra. ()

HiddenDragon

Klasicky horurek s priserakem a "chutnymi" scenami s krvi a mlaskajicimi tkanemi :) Asi nicim zvlast neprekvapi, protoze podobnych vyvrazdovacich a "hunting" snimku je plno, ale urcite jsem se nenudil (film je celkem kratky) a ani mi to neprislo trapne, coz je pro me v tomhle zanru to hlavni - aby to nepusobilo moc lacine a hloupe. A "Metro" k tomu nastesti nespadne. Hl. herecka, Nemka ve zlutych satech, spravne kontrastuje s temnotou tunelu, a zaporak je taky solidni potvora. Londynske metro (nejstarsi na svete, 12 linek - kam se hrabe Praha :) si o takovyto film asi rikalo. Ty stovky kilometru tunelu totiz preci "musi" skryvat nejakou zahadu. A stejne jako po "Zahade Blair Witch" (1999) si asi dvakrat rozmyslite, jestli jit na prochazku do lesa, po tomhle filmu se urcite vynasnazite stihnout alespon posledni spoj. Protoze zustat dole v noci muze vazne ohrozit vase zdravi :) ()

Scytale

Poté, co je divákovi odhaleno, co to vlastně v londýnském metru řádí, ztrácí film atmosféru a stává se nudným. Bohužel k výše uvedenému dochází již před polovinou filmu. ()

Ripley

Zpočátku výbornou dusnou atmosféru prázdných nástupišť a chodeb metra,vystřídá druhá,horší a krvavější polovina filmu,ukazující nám cosi(vypadá to jako někdo s těžkýmy popáleninamy),co má nasvědomí úbytek nejen zaměstnanců metra,ale také kvalitu filmu.Franka Potente je avšak přesvědčivá. ()

F.W.Colqhoun

Představuji si, že námět na Creep vyrašil v hlavě scénáristově při cestování metrem. Celý scénář pak mezi Českomoravskou a Palmovkou. Zápletku by nepochválili ani ve videoherním magazínu, storka o podzemní laboratoři a jejím obyvateli je z těch nejvousatějších. Výprava je to jediné dobré, co film nabízí. Pohled skrze tunely, stoky a laby navozuje mile klaustrofobní dojmy. Franka Potente je možná skvělá herečka, ale ryze německy šeredná, což by šlo přejít bez komentáře v dramatu, ale nikoliv slasheru. Naznačovaná možnost, že si její tlustostehná, intertextuálně uběhaná postava brousí požensku zuby na SKUTEČNÉHO George Cloonyho, nechtěně baví. Z nudy vytrhne jen přesně jedna jediná nechutná scéna. ()

bloodline

Môžem vytýkať väčší dôraz na surovosť, zimomravejšiu atmosféru alebo scenár, ale nechcem a netreba. Creep žáner vôbec nedehonestuje, ale vzdáva hold hororovým béčkam rokov 80-tych v áčkovej forme 21.storočia. Svojou plochou prostoduchosťou útočí priamo na stavy úzkosti a strachu. Britská produkcia opäť nesklamala a vyčarovala komornejšiu klaustrofóbiu ako preplatené hamburgerové gýče. ()

Sayko

Wohooou! Tomu říkám pořádná jízda brněnským metrem. Takový lehce nadprůměrný horor, určitě Béčkový, ale ze začátku strašidelný, to ano. Postupem času už, jako to u dnešních hororů bývá, ztrácel na hororovosti a měnil se v neskutečný gore a všudestříkající krev, nic moc pro mě. Mám však tak trochu klaustrofobii, takže byl tenhle snímek ve směru stísněnosti naprosto trefa do černýho. Metrem nejezdím, ale budu si dávat pozor na poslední linku. ()

Ještěřák

Celkem zbytečný rádobyhoror s cool coverem, který jsem viděl na jakémsi fóru ve formě animovaného podpisu a ta obživlá ručka vypadala docela děsivě. Nikdy víc už se v souvislosti s Metrem ale bohužel lekat nebudete - i jedna jediná scéna v Mulholland Drive je napínavější než celý tento (místy na hlavu postavený) film. ()

J*A*M*A*L

Creep je hrozně zajímavý horor a navíc docela solidní a kvalitní horor.Do půlky, nebo do doby, než už tam konečně šlo o život se jednalo o dost solidní nadprůměr a poté se to konečně rozjelo.Takové horory nejsou vůbec špatné, navíc když tam je jen jedna osoba, tak se nejedná o typickou vyvražďovačku.Poté se na scéně objevili nějací lidé a ve vyvražďovačku se jednalo, ale to vůbec nevadilo, páč to udržovalo dobrou rovnováhu filmu.Pro mě další solidní horor. ()

Asmodin odpad!

Tak to byl jeden z nejhorších hororů. Žádné vysvětlení ohledně "zrůdy" + hlavní hrdinka = blbá blondýnka. Pokud možno, radím vám dobře, se tomuto snímku vyhněte velkým obloukem. Rozhodně jsem nedostala, to co jsem očekávala. Jediný co na tomto snímku bylo dobré byl závěr: hlavní hrdinka sedí vyčerpaná na nástupišti a je ostatními pokládána ne za tu zbohatlickou slečinku jakou byla na začátku příběhu, ale za houmlesačku, které sama na začátku hodila pár mincí. No to je přece jednoduchý úžasný závěr filmu :o) Nikdo netuší co vlastně prožila a svět jde dál. ()

janesX

Niekde v hodnoteniach sa asi stala chyba. Ale kde, alebo skôr - aká, a či to je vôbec chyba? Možno len pár jednotlivcov chceli vidieť čosi od Disneyho a omylom videli METRO. Lebo inak neviem ako mohol niekto kto chcel vidieť horor, dať následne tomuto filmu "odpad".  Ale nech si každý hodnotí ako chce, ja odporúčam METRO každému, kto  chce poriadny horor. A prečo práve METRO, ktoré nemá ani päťdesiat percent? Lebo METRO je v prvom rade čistokrvný horor. Ale je to aj bezohľadne chladná odpornosť, ktorá môže  znechutiť aj svoje cieľové publikum (najskôr to bolo asi to mainstreemové). Či už to bol zámer alebo skôr nebol, METRO sa nebude páčiť ani partii blondínok, ktoré sa chcú nechať vydesiť dobrým hororom . Lebo toto je viac, je to ohavný film, ktorý sa svojim stvoriteľom vymkol z rúk až tak, že zabúdali dokonca aj na tú najzákladnejšiu logiku ktorú každý film musí mať (teda až na Harryho Pottera). Takže jedine skalným hororovým "fajnšmekerom" toto vadiť nebude. METRO je aj nepochybne pre mnohých inšpiratívne, spomeňme len postavu vraha - tento bol jedným z prvých svojho strašného druhu. A ak sa niekomu zdá, že METRO už ide definitívne zapadnúť prachom, má pravdu - to sa mu len zdá.. ()

system

Tak oslavy se teda nekonaji, i kdyz se horor odehrava v uzavrenem metru a vypada ultralevne, coz by melo teoreticky zarucit aspon hustou atmosferu, nechaval me horor docela chladnym a zadny "bububu efekt" se taky nedostavil. Ale abych zase jen nekritizoval, tak se tu najde i par velice dobrych "chutovek":-), scena v Surgery room je toho dukazem. Skoda, opet horor, ktery mel navic. ()

Matros

Průměrný horor. Slušnej záporák. Místama spousta krve. Místama velká tma (tunely a průchody v komplexu metra) a nebo až moc velké světlo (nástupiště). Hlavní hrdinka měla šanci zbavit se zabijáka a skončit film tak někde v půlce, ale neudělala to. Až na tuhle hloupost a možná pár dalších menších to bylo.... slušný. ()