Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

lennyd

Měl to být příjemný večer - nejdříve párty s trochou toho alkoholu a dalších potěšení, a pak vyrazit na druhou stranu města sbalit George Clooneyho. Jenže jak na potvoru Kate nemůže sehnat taxíka, takže musí vzít zavděk metrem. Při čekání na poslední vlak na chvilku usne - aby po probuzení zjistila, že metro je již zamknuté. Naštěstí po chvíli přijíždí další vlak. Po pár minutách ale vlak zastaví uprostřed temného tunelu, a Kate brzy zjišťuje, že není v metru tak úplně sama ... I když je tento filmeček hrozná slátanina (v opuštěném metru se nakonec najde docela hodně lidí - bezdomovci, ochranka, údržbáři), docela jsem se bavil. France Potente - jako blondýně - to docela sekne, a s běháním má své zkušenosti, takže i prchání před oním monstrem jí nedělá žádné problémy. Teda až zjistí, že je důležité se starat sama o sebe, a ne o všechny ostatní. Filmu se nevyhnula spousta obvyklých nelogičností, které v daném žánru (asi) být musí - i když mají hlavního záporáka pod kontrolou, místo aby jej dodělali, radši si nad ním hezky povídají, aby se mohl znovu zvednout a zaútočit. Celkově - v rámci daného žánru - jde o jeden z lepších pokusů, a proto průměrné hodnocení zaokrouhluji nahoru.. ()

noriaki

Podprůměrný horor bez atmosféry, bez napětí, bez obsahu. Zpočátku drží film nad vodou tajuplné prostředí Londýnského metra, ale na celých 81 předlouhých minut to zdaleka nestačí. Postupně se dostavila nuda a rozčarování. Čekal jsem mrazivé napětí a houstnoucí strach, ale dostal jsem nudný slasher. ()

Danny F.

Velice, velice nezaujatelné. Méně než průměrný film. Britové neumí v žádném případě kvalitní filmy. Není o co stát. 35% ()

PanFilmov

Celkovo vzaté úplne nudný B-éčkový horror, ktorý nemal zmysel! Ale nedá mi nespomenúť tie napínavé scény, pri ktorých ste nevedeli čo čakat každú ďalšiu sekundu, proste koniec filmu nemal chybu preto tie 2*. ()

Mihail123

Atmosfericky prázdny horor(?), bez akýchkovek náznakov strachu a napätia. Franka Potente si behá po metre s lookom pobehlice a zachraňuje koho sa dá. Pán zabijak vyzerá celkom slušne ale konečná pointa je dosť veľkým úletom. ()

Všivák

Bylo to takové nemastné neslané. Občas dobrá atmosféra, imbecilita hlavních hrdinů (až bila do očí), jaktože zaporák vyšel na povrch až teď když už tam byl tak dlouho, filozofické zakončení. Ještě, že to netrvalo tak dlouho. ()

Wade

Tenhle film mám hodně rád, protože kde jinde natočit kvalitní Horor / Thriller / Mysteriózní než v Londýnském metru. Kašlu na to, že film má i nějaké ty nesmysli (mínusy) ,protože pro mě vždy budou převažovat kladné scény. Nebudu kladné scény vypisovat to by bylo na dlouho ,ale to co zmíním je atmosféra, které je hustá a dobře špinavá a ponurá. Perfektní horor pro večerní jízdu metrem. 87% ()

davidek

Opět jsem se nebál a tak nějak jsem čekal, že jich tam těch rádoby strašidel bude víc, ale nedočkal jsem se. Asi bude mít "metro" pokračování. . . . Kdo ví. ()

Elleannie

Musím uznat, že jsem se docela bála:D Temné metro, ještě temnější uličky, blikající světla, špína.. Strašně moc mě štvalo, že se nemohla dostat ven.. No a pak přišel ten nechutný "člověk", a to jsem se nervovala ještě více.. Povedený horor, nebyl příliš zdlouhavý, prostě tak akorát. ()

Koryntos

Fuj to jsem se lekla, úplně se mi orosilo čelo, když jsem zahlédla poprvé hlavní postavu. Franka s blond hárem vypadala hodně děsivě. Nějak nám od dob Loly nakynula v obličeji a s blond hárem, vypadá jako klasická němka.,, Apropos víte, jak se jmenuje nejkrásnější žena v Německu?... ,,No, přece turistka! " Lekala jsem se každého nečekaného záběru na ní více jak záběrů na tu druhou zrůdičku. Když jsem Metro viděla poprvé moc se mi nelíbilo, ale vzhledem k tomu, že poslední dobou jsem viděla několik hororů, které ostatní považují za lahůdku a mně se vůbec nelíbily a Metro je hravě strčí do kapsy, tak si zaslouží abych to z těch 3 hvězd zvedla na plnou palbu, protože mě to opravdu bavilo. ()

jefff

Nebylo to špatné, ale ze šedi průměru nových hororů rozhodně nevystupuje. Ke všemu mi děsně vadila nelogičnost chování postav. Ale to už bych si měl asi zvyknout, když koukám na horory:-) ()

Anticque

Po velice rozpoluplném a nudném začátku sem se v půlce filmu dočkal konečně nějaké akce, film dostal spád a konečně se dalo na co koukat... ale stejně jsme nebyl moc překvapen z tohoto filmu..atmosféra pokulhávala, herecké výkony byly ubohé, akorát ten skřet celekm ušel..3 hvězdy jsou myslím mým jasným vysvětlením. ()

sedm.1

Hodně,hodně,hodně průměrný horror.Netvrdím,že špatný,ale jeho průměrnost čouhá z každého záběru,z každé scény.Hlavní záporný bubák je udělán sice pěkně,napětí si Metro udržuje po celou délku filmu,krvavých scén méně(autoři spíš vsadili na atmosféru),herecké výkony v pohodě,ale nic nečekaného nepřišlo,prostě mě nenapadá žádné jiné slovo,než průměr.Slabší tři! ()

BMAJTZ odpad!

At uz mam Franku Potente opravdu rad tak co kourde dela v odpadu jako je tohle opravdu nechapu.Opravdu spatny horor se spatnou zapletkou a spatnymi scenami. Vystaveny na tom nejhorsim co se kdy v hororech objevilo. Proste hlavni hrdina dela presne to co by normalne myslici clovek v zivote neudelal. Emoce proste nefunguji a neco jako "lekaci sceny" jsou tak spatne vygradovane ze nemaji nejmensi sanci nekoho zaujmout. V tomhle baku radeji ani neco jako herecke vykony hodnotit nebudu ty jsou obecne spatne dokonce me i Franka prekvapila ze umi hrat spatne. A jeste jedna vec rozhodne na to nikdo nekoukejte s dubbingem protoze ten to dorazi na uplne dno dnouci. Nejlepe ale udelate kdyz na to nebudete koukat vubec. ()

lskala

Překvapivě dobrý horor. Čekal jsem od toho nějaký průser, ale byl jsem příjemně překvapen. Nebýt toho zbytečného natahování a nesmrtelnosti hlavní hrdinky, tak by hodnocení bylo vyšší. 60% - 3*** ()

herr_carter

Haha - u tohoto filmu a ještě u Nenávisti (The Grudge, americká verze) se mi jako nikde jinde pokaždé přesně zjeví ten zvuk hlavního úchyla, který vleze až do morku kostí....Jinak se jedná o relativně solidní, ovšem naprosto béčkově natočené hororové dílko a jako u hodně filmů tak i tady je pravidlem, že nejnapínavější je to do doby, než je slavnostně odhalen "MR.Úchyl"...jo a btw, nevím, zda byla hnusnější ta zrůda, nebo Franka.................moje hodnocení = 4,5 z 10. ()

LEATHERFAC

Vážení hororoví přátelé...tak tohle je fakt pěkná blbost...pan Creep je fakt spíš směšnej (a hnusnej) než děsivej, u filmu se ostatně vůbec spíš dobře zasmějete, než vyděsíte...prostě supr komedie...Jediným kladem filmu jsou zajímavý hudební motiv a odpozorovaně dobré dialogy vysmažených "obyvatel" metra... ()

BluT

Vážně celkem slabý. Nepřináší do žánru horrorů nic novýho, vše už tu bylo a většinou líp a i Franka Potente hraje tak, jak jsem u ní nebyl zvyklý. V "Lola běží o život" a "Bournovo ultimátum" je její výkon někde úplně jinde. Tady fakt slabota, i když asi za to může scénář, kde se vlastně nic moc neděje. ()

rozbris

Ve filmu se ponoříte do půlnočního metra, kde zabijí lidi ponurý "experimenty stvořený" zabiják z kterého jde strach, asi jako z moji tety když dělá nedělní oběd se sekáčkem na maso:-) Film je velice zdlouhavý a oběti se neuvěřitelně staví do míst, kde y za žádnou cenu člověk nečekla, že bude zabit (dveře od metra, temné okýnko čí místo mezi vagóny metra) a k tomu nechybí blonďatá hlavní hrdinka, která stále pobíhá sem a tam místo aby jej už konečně zabila....Hvězdička se sluší dát jen za vizuální spracování psychopatického vraha s velmi pronikavým pišticím hlasem ;-) ()