Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tom88

Priemerný film, ale nadpriemerný horor. Spomedzi hororov sa pri tomto určite báť dá, čo sa nedá o veľa hororoch povedať. Film stráca na mnohých chybách a nelogičnostiach, ale tvorcovia sa snažili. Vizuál a nasvietenie v tmavých miestach bolo dobré. Atmosféra slušná. 60% ()

Slavníkovec

Londýn skrývá v podzemí hrůzu nahánějícího netvora. Ten si jen tak bez povšimnutí probíhá kobkami vedoucím podél metra. Jednoho večera, když už jsou nástupiště liduprázdné, se rozhodne odjet třícátnice Kate posledním vlakem. Minuty se táhnou a ona pociťuje únavu. Náhle se probudí a uvědomí si, že svůj vlak zmeškala. Všude je tma, nádraží je zavřené. V bludišti, jak jinak nazvat metro, začíná boj na život a na smrt. Hlavní hrdinka by se mi víc páčila s hnědými vlasy. To je vše, jako každý jiný horor obsahuje nelogické pasáže (hlavní hrdinka má v ruce sekeru, kterou může netvora umlátit, ona místo toho hodí nohy ramena a peláší neozbrojena uvnitř slabě osvětlených komnat), někdy vtipné, někdy také nijaké. Nebýt toho. Byl by to jinak úplně jiný žánr. ()

Nivenx

Velice slušná atmosféra, sympatická herečka v hlavní roli, ale v příběhu nám to drobet vázne a proto je pro mě film jen průměrným snímkem. ()

HorrFi

Neni to špatnej horor, ale zhruba v půlce jsem se začal nudit a neměl mi tenhle film co nabídnout ikdyž jsem vlastně od toho moc neočekával. ()

COF_666

Do první poloviny filmu ( než se objeví hlavní nepřítel )jde celkem o povedený atmosférický horor kterému bych dal klído 4 hvězdičky. Jenže právě ona polovina filmu znamená jakýsi zvrat ( nikoliv dějový ) a film i celá jeho atmosféra padá o hodně dolů.Netvor v tomto filmu připomíná barvou kůže ty hnusy z Descentu ale co do strachu se jim nemůže ani v nejmenšim rovnat.1,5 hvězdičky ()

filmmovier

Nuda. Tenhle film je spíš k smíchu. Horory mají strašit, ale tohle mě nevystrašilo ani náhodou. Ani jsem se pak nebál do metra... Pár dobrých scén, tam sice je, ale dohromady jsem se bál jen asi dvě minuty. Na druhou stranu, lekačky jsou dost v pohodě... A i ten mutant mohl vypadat lépe. Rozhodně to je asi nejlepší evropský horor, jaký jsem viděl. Prostě komedie na jedno zkouknutí. A Franka Potente je trapná. ()

David.Darco

Tri najmä z úcty. BOla to jedna z mojich prvých nočných môr. Jeden z prvých hororov, ktoré ma strašili ešte roky potom. Je to však klišé, ktorého najväčšou doménou je prostredie v ktorom sa odohráva. ()

baruss odpad!

Ako je len nenávidím "zombícke horory"... akože jednoducho: naháňačka s nemsrtelným, neporaziteľným "zombíkom" s nadľudskou silou v metre. ()

LordSnape

Kamarád mi říkal jak je to skvělý horor. Bohužel se z něj vyklubalo béčko s pár světlými okamžiky, které mě místo zděšení spíš rozesmívaly. Herecký výkon Franky Potente byl také velmi směšný. ()

rodo

Hmmm, jak tak koukám na okolní hodnocení, nestačím se divit. Buď jsem nepochopil nějaké poslání filmu, nebo jsem nebyl dostatečně šokován. Tohle vážně nebyl můj šálek čaje. Od začátku jsem čekal, že se z toho něco vyklube a ejhle, ono nic. Pro mě je to podobně zbytečný film jako Hostel. Proč ta jedna hvězdička? Asi jen proto, že existují ještě horší filmy. ()

PeterNet

Hezký horůrek. Klidně to mohlo být ještě delší a vést k nějakému vysvětlení, ale i tak dobré. "Co děláte?" "Prolamuju leddy" :-D ()

JimmyII

Tenhle film má mnoho nedostatků, ale i pár docela slušných kladů. V prvé řadě se však dopuští příliš mnoha žánrových klišé, které horor zadupaly s prominutím do sraček, a jestli se tvůrci nerozhodnou něco změnit, pravděpodobně už nikdy neuvidíme dobrý horor. Už prostě neomluvím, že hlavní postava leze tam, kam nemá, ačkoliv už ví, co se děje. Neomluvím, že pořád musí zachraňovat cizí, opakuji cizí (!) lidi, aniž by se starala o svůj holý zadek. Na druhou stranu se mi líbil zabiják, na rozdíl od většiny tady. Jasně, rozhodně nebyl nijak děsivý, ale právě naopak, chvílemi vzbuzoval i soucit a já chtěl přijít na to, co je zač a proč to dělá. Což je zajímavější pocit, než jen doufat, že chcípne. Slabší tři hvězdičky, ale mně se ten nápad docela líbil. ()

st.verka

Čekala jsem takové slabé béčko, ale po trošku nepřesvědčivém začátku se film slušně rozběhl. Překvapilo mě, že zpracování bylo velmi realistické, ani ten mutant nebyl trapný. Celkem to působilo velmi věrohodně, chvílemi i napínavé, ale nepříliš děsivé. Rozmyslela bych si jít v noci na metro... ()

TO

Atmosféra opuštěného metra docela dobrá, ale málo napínavé a málo strašidelné. Zabiják vypadá jako kanibalové z hororu Pach krve a důvod proč zabíjí je pitomý a nedovysvětlený. Slabší obyčejný horor jakých jsou mraky. ()

Beky

...film můžu klidně hodnotit odpadem, ale neudělám to!!!!!..záporák, příšera nebo co to vlastně bylo, je pěkně udělaný a dobře zahraný!!!..navíc já se bojim snad u všeho:)..jo a je to dlouhé tak akorát!!!..... P.S. škoda, že příšeru hlavní hrdinové mohli zabít prakticky kdykoliv, ale prostě to neudělali...scénář je prostě volovina!!! ()

Jazzzz

Tohle je snad první film, kde musím pochválit střih za to, že stříhá moc brzo. Opravdu sem se u tohodle filmu modlil za to aby scény končili trošku dřív. V jednom názoru sem tady četl, že ten horor se začal zlepšovat od objevení vraha. Od objevení je to trošku průměrnější (kuli tomu 3 plus). Ale má to svoje kouzlo - jelikož atmosféra ze začátku je čistě americká - jedna hrdinka od první minuty jasná že přežije. Otázkou je jen, kolik problému jí potká, a je jich celkem dost. Asi nikdy v životě nezapomenu na tu scénu kdy ten patvor o sobě si myslící, že je chirurg se obléká do doktorského.... Na podruhé shlédnuto: A svůj názor neměním... Je to béčko, ze všech béček nejbéčkovatější, ale mám ho rád.. Co čekáte, že holka z ameriky svoje problémy vyřeší hned a rázně? Klasická blbka, ale člověk se aspoň trochu pobaví... ()

Raven0

Nudný horor. Co je to za horor, který nedokáže vyvolat žádné emoce? Strach nikde, dokonce ani zhnusení, které je v poslední době v módě. Nuda se žene celým filmem, vraždy bez špetky inovace, "zrůda" která vypadá jako Glum po 10 pivech a hloupost hlavní hrdinky (i když ta se dá částečě tolerovat, hrdinka je totiž blondýna a navíc Němka). Film ničím nepřekvapí. Prostě podprůměr. ()