Kamarádi (TV seriál)

Dobrodružný / Rodinný

Československo, 1969, 6x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (79)

Na Válečka si vždy vzpomenu když Marka někde uvidím. Tahle "postavička" se nedá zapomenout, s celým seriálem je to už trochu horší..(18.4.2005)

Téměř dokonalý černobílý seriál o dětech pro děti, možná zní tohle spojení trochu zvláštně, ale ne vždy se podaří tyto dvě roviny skloubit (subjektivně mohu potvrdit, že na mne to v sedmdesátých letech fungovalo). Výborný casting (mimochodem, jak je možné, že je tak málo dětských televizních hrdinů, s nimiž by se mohla ztotožňovat i početná a stále přibývající skupina obézních dětí? Mnoho následovníků Marek Eben alias Váleček nemá...) a takový trochu nestandardní typ humoru (jemná ironie a sebeironie postav - Gábina a hlavně Váleček) velmi dobře zafungovaly a Kamarádi se stali nadčasovou ukázkou kvalitní československé dětské televizní seriálové tvorby. Příliš nestárnou a reprízují se i dnes...(1.9.2007)

Výborný seriál, který by i dnes nesmírně pobavil!(31.8.2008)

Teď možná budu vypadat jako nějaký asociál a uzavřený jedinec, ale vždycky jsem chtěl mít v dětství podobné kamarády. Tahle dětská záležitost jednoduše nemůže zestárnout, prostě nesmí!(1.10.2007)

Váleček, Gábina a spol. a jejich čas, akorát na pořádnej vejprask....(29.9.2004)

Váleček, Gábina, Tonda a Ferda - čtyři hrdinové mého dětství. A když jsem na to nedávno koukl, světe div se, nic se nezměnilo. Je to pořád kultovní seriál s neodolatelným Markem Ebenem. 75%.(15.8.2007)

Samozřejmě, že je to poplatné době vzniku, ale čemu jinému by asi mělo, že? Váleček, Gábina, Tonda a Ferda mě provázeli dětstvím lépe, než dnešní děti jejich hrdinové. Sice o žádných nevím, ale každý někoho má(17.7.2011)

Díky tomuto seriálu vznikla na české televizní scéně jedna nezapomenutelná postava, kterou ztvárnil mladý Marek Eben. Je to Metráček, a bez něj by to určitě nebyl ono.(29.4.2009)

No já nevím, možná je to tím, že už žiji v jiné době, než ti, kteří to viděli jako malí v době zniku (např. moji rodiče), ale už mi toho moc neříká. Ne, že by se herečtí představitelé nesnažili, ale jsou tak nějak mile průměrní ostatně jako celý seriál (kromě Marka Ebena jako Válečka, ale jen on mi na 4* nestačí).(21.5.2008)

Milé, Eben je roztomilý a ostatní posléze rovněž populární herci v úplně "nejmenších" rolích života....:-))(12.10.2008)

50% - Bez Válečka by to bylo poloviční...(20.1.2008)

Československá kvalitní klasika.(1.1.2007)

Byli fajn, dílů mohlo být ještě víc. Kamarádi nebyli jen mezi sebou, ale i pro nás, mnohé diváky.(7.9.2010)

"Lidi, kolik může bejt vlastně hodin? Akorát dost na pořádnej vejprask."(22.10.2011)

Milý seriál pro děti.(7.1.2008)

Jednoznačně nejlepší československý seriál pro mládež byl postaven na velmi přirozených výkonech dětských herců. Kdopak by mohl zapomenout na Válečka?(20.5.2011)

Výborně „obtloustlý“ Marek Eben v roli válečka. Vždy, když ho vidím, tak si vzpomenu na tento seriál.(5.7.2008)

Kdo by neznal tenhle starý seriál o Válečkovi s mladým Markem Ebenem? Celkem sranda. :D(14.9.2015)

Nezapomenutelný " Váleček " v podání Marka Ebena(19.2.2009)

Váleček je nezapomenutelný.(14.6.2009)

<< předchozí 1 2 3 4