Hanys_

Právnické drama situované do zajateckého tábora 2. světové války. Už tohle zní hodně neuvěřitelně a ten pocit mě provázel také zbytek filmu...Willis nemá moc co hrát, Farrell potěšil, ale jinak žádná sláva.. Kdyby byl celý film jako první půlhodina, tak bych byl mnohem spokojenější. 5/10 ()

Paity

Film vyloženě zkazil Colin Farrell, jinak to mohla být zajímavá záležitost z druhé světové války z prostředí německého zajateckého tábora, kde jsou uvězněni američtí vojáci. ()

Sairina

Opět další válečný americký film, který ukazuje americký pohled na válku. Jedině, co je zde trochu realisticky ztvárněno, jsou vztahy mezi bílými američany a afro-američany. Herecké výkony jsou až ostudné a hlavně Bruce Willis mě zklamal. ()

BuddyO

Hartova válka je válečný film bez války, který neoplývá žádnou hlubší atmosférou, ale divákovi přesto těch 125 minut docela rychle uteče. Tématem filmu je život amerických vojáků v německém zajateckém táboře koncem 2.světové války. Příjemná změna oproti klasickým válečným filmům. Ozdobou je zde Colin Farrell, kterému role mladého nadporučíka vyloženě sedla a Bruce Willis vedle něj hraje druhé housle, což filmu ale příliš nepřidalo. Lepší 3* - 65% ()

mirkaaa

Přestože Bruce Willis patří mezi mého nejoblíbenějšího herce, v tomto válečném filmu více zazářil Colin Farrell. Jinak se mi film celkem líbil, i přesto, že válečné filmy nemám příliš v oblibě. ()

Teabag

Až na ten patetický závěr jde o vynikající válečné drama s neotřelým námětem. Ta právnická část se mi hodně líbí, stejně jako nekompromisní Willis. ()

Macik

Další ze skvělých filmů jak Bruce Williese tak Colina Farrella akorát si myslím,že v tomhle snímku má Colin trochu navrh.... ()

spiritus

Mírně nadprůměrný film, odehrávající se v zajateckém táboře, konce druhé světové války. Žádná hlubší pointa, ani válečné reálie zde nejsou. Farrel zde vyčnívá nad ostatní, včetně Willise.Film je válečný standart za který se tvůrci nemusí stydět,ale ani nijak zvlášť oslavovat. ()

Ollie235

Zase jednou válka z odlišného pohledu. I tak ale doplácí na stejné chyby jako každý druhý americký válečný film. ()

Jaro_slav

Byla by to normální akční velkorozpočtová trojhvězda fabulující o WW2, plkající o cti a statečnosti, povrchně se otírající o diskriminaci negrů a dojímajíci hrdinnou smrtí Bruse Vyliže, ale výkon Marcela Iura v roli plukovníka Wernera Vissera a detailní záběr na to, co vám přistane na ksichtě, když vašemu spolujezdci v Jeepu někdo vystřelí mozek, tomu přidávaj zaslouženou čtvrtou rudou. ()

mira007

Jednou to zkouknout jde, ale žádný zázrak - jediné čím je tento film zajímavý, že se to točilo v Čechách a hraje tam v komparzu několik mých spolužáků. ()

ArthasKarfa

Mně se ten film líbil už dřív, on má vlastně veškeré vlastnosti válečného filmu, je tam akce, napětí a zároveň velmi dobře propracované charaktery hlavních postav. Tady je navíc velmi dobře vymyšlená zápletka pro hlavní dějovou linku. Vojáci Wehrmachtu i zajatci působí velmi věrohodně a celý tábor zrovna tak. Silný příběh, který člověka prostě baví. Slabé hodnocení je asi proto, že lidé by tam rádi viděli souboje tanků a desítky pěšáků. ()

Tomyš

Tento film je 'divný'. Divný proto, že není špatný, přitom ale jednak nedůvěryhodný (nacisté akceptují americký soudní proces v koncentráku?!?!) a tak nějak to není okořeněné. Kouká se na to celkem dobře, ale koukání je asi tak jediné, co u toho dělám a jinak nic. Takže to hlavní, co si z filmu odnáším, jsou úvodní titulky vlaku jedoucího na viaduktu u Smržovky ;-) ()

hell_boy

Tak tady máme zase jeden válečný film, který není až tak válečný. Není to film o válce, ale o lidech. O lidech, kteří se v tomto filmu chovají opravdu jako lidi, ne jako superstroje jako například v Ryanovi. Američtí vojáci zde nejsou opěvováni jako v jiných filmech, jsou to normální lidi, kteří mají své chyby a to nejen velké rasistické předsudky. Celým filmem se nese ponurá atmosféra zajateckého tábora, která graduje v soudním procesu a je zakončena zajímavou poinou a dojemným koncem. A málem bych zapomněl na skvěle trefenou hudební složku. Možná má film pár nesrovnalostí, na které poukazuje Jalu, ale taky to nesrovnalosti být nemusí. Mám takové tušení, že nikdo z nás zajatecký tábor nezažil, aby mohl mluvit o tom, co je skutečné a co je nesmysl. Na mě tento snímek zapůsobil více než kterýkoli jiný válečný film a vřele ho můžu doporučit nejen příznivcům opět skvělého Farrella a tradičně přecizního Willise, ale i všem, kteří mají rádi filmy o lidskosti a nepotrpí si na historické fakta. ()

jilda

Čím to je, že jakmile se film točí u nás, vzejde z toho kravina.......možná Mission impossible bylo koukatelné, ale jinak bída. Patří do ní i tento pokus o drama z vojenského tábora. ()

crozet

Solidně autentické kulisy a výprava nebo jaksejmenuje, nicméně představa soudobých amerických filmařů o poměrech v zajatackém táboře v 2. světové válce je ponkud zavádějící. ()

FrajerLuke

Jediné co mi z tohohle filmu zůstalo v paměti je vlak přejíždějící přes most ve Smržovce (Jizerské hory) - a to je opravdu zatraceně málo ! :) ... Po "Frekvenci" jsem od Hoblita čekal lepší film.... ()