Shetland

Veliká škoda nevyužitého potenciálu filmu, zcela určitě se z toho dalo vytřískat mnohem více než nám bylo předloženo. Viz starší filmy ze zajateckého tábora. 60% ()

Ryuuhei

Jako válečný film tentokrát čistě ze zajateckého prostředí docela dobré... ale něco mi tam chybělo. Nebo spíš přebývalo? Nevím. Jen mi přišlo, že film pořádně nevěděl, kudy se ubrat. A ono „šokující“ rozuzlení za tu dlouhou a místy trochu úmornou stopáž již moc nezachránilo. ()

lennyd

Tak nějak mi přijde, že Gregory Hoblit se nemohl rozhodnout, co vlastně chce fimem říct. Zda natočit remake Velkého útěku, ukázat rasismus ve své nahotě či natočit jen obyčejný válečný film. Takhle je to ve filmu všechno, a to působí chvilkama docela chaoticky. I když musím říct, že hlavu a patu to určitě má, herecké obsazení je docela dobré (alespoň v podání Farella, Bruce Willis je takový nemastný, neslaný (asi byl nízký honorář?) a i zbytek jakžtakž ujde).... ()

Endyis

Mohlo to být lepší, ale vlastně to mohlo být i horší. Škoda že se prostě amíci tak nesnadno zbavujou svých typických filmových klišáčů, to prostě ty filmy hází neuvěřitelně dolů.. ))) ()

majxik

Hodně emotivní snímek místy, ale bohužel i místy zbytečně utahaný... i když, kdo by v lagru čekal akci, že? Ale ani ta tu nechybšla, tak hodnotim průměrem. ()

dANo

Veľmi veľa som neočakával, ale predsa len pri tom hereckom obsadení to mohlo byť o dosť lepšie... je to obyčajný priemerný film, na ktorý zabudnem o celkom krátky čas. ()

JohnSmith

Pěknej vězeňskej film z války.Škoda jen že velitel věznice neměl větší charizma a Willise popravili.Osobně bych radši popravil toho práskajícího parchanta Farrella ()

greghouse

Harry Stamper tady povýšil a opět dokázal vyvrtat tentokrát tunel tam kde ostatní ne a dokonce se nechal i zastřelit pro dobro ostatních, kam ten svět spěje:-) ()

Beatle

Zlatý střed...ale se znalostmi nabitými časem. Není jim trochu hloupé, že prvních 16 min vykrádají knihu Slavomira Rawicze: "Dlouhá cesta"? Jen s drobnými odchylkami? ()

VanTom

Výslech, transport a pomalé rozkoukávání v zajateckém táboře slibovaly hodně, výsledný aranžovaný soudní tribunál tomu však nedostál. Hlavně proto, že stejně jako samotný pobyt připomínal kašírované divadlo, takovou za vlasy přitaženou a významnými myšlenkami prodchnutou hru na civilizovanost, příliš odtrženou od reality válečných časů, v jejímž průběhu lezly patetická slova o cti, hrdinství a rovnosti postavám i ušima. ()

Guzo

Hezky natočené drama v prostředí 2. světové války. Bruce tu sice nijak neexceluju, jen odehrává své, ale alespoň nechává prostor ostatním. 3.5* ()

Kosmik 1

Nejsem si tak zcela jist, jestli v německých zajateckých táborech panovala taková benevolence, jak to ukazuje tento snímek. Občas jsem se přistihl, že se nudím. Ale tyhle chvilkové zaváhání vyhlazuje herecký výkon Bruce Willise. Ten kdyby neřekl ani jedno slovo, tak i přesto by stačila pouhá jeho účast v tomto snímku a už je to úplně někde jinde. Role plukovníka McNamary mu sedla skvěle. Myslím, že se jedná o malinko nadprůměrné válečné drama, na které se dá jednou do roka v klidu podívat. ()

ghatos

Americky vypreparované, chybí tomu více syrovosti a navíc černošský motiv..no já nevím, jestli je to pravé ořechové. 57%. ()

Roseinka

Neobvyklý příběh z druhé světové války. Líbilo se mi to hodně, nenudila jsem se ani chvíli. Občas jsem přemýšlela, zda to opravdu v takovém táboře mohlo takhle probíhat. Myslím, že ve skutečnosti by to tam bylo přísnější, ale kdo ví, možná i mezi nepřáteli může být někdo, kdo má trošku víc lidskosti než ostatní. Svojí rolí mě dost příjemně překvapil Colin, který byl tahoun celého filmu. Ráda si tu ještě někdy pustím. ()

Pipes

Zajímavý příběh, na který se dobře kouká. Když opomenu to, že se film natáčel v naší matičce zemi, tak je zde pár dalších okolností, které tento film dělají dobrým filmem. A to sice Colin Farrell, atmosféra provázející film a také hezky zpracované prostředí zajateckého tábora. ()