Pro rodinu Brownových končí legrace – na jejich farmě v Kansasu se totiž bez pozvání objevila smrtící smečka masožravých mimozemských potvor. Vyděšení Brownovi, prožívající skutečnou noční můru, musejí s útočícími krvežíznivými monstry bojovat o život, jejich boj je ale předem prohraný – dokud nedorazí dva vesmírní šerifové, odhodlaní vykopat ohavné nestvůrky z planety! Je to mimozemské dobrodružství, plné akce – a hemžící se Critters! (Magic Box)

montel

Z vesmírného vězení utečou velmi nebezpečné a hlavně všežravé potvory Critters. Mají namířeno na planetu Zemi a svou lodí přistanou poblíž farmy rodiny Brownových. Právě ta se nyní stává jejich útokem a celá rodina je tak v nebezpečí. Z vesmíru je však vyslána loď se dvěma strážci, kteří mají za úkol Critters vyhledat a zlikvidovat za každou cenu...První dva díly jsou skutečně i dnes ještě koukatelné, podobně jako jejich bratříčci Gremlins. Já se na to s chutí podíval po několika letech a stále jsem se perfektně bavil. Critters jsou prostě k sežrání. 60% ()

Johnny22

Tak tohle je moje srdcovka. U critters jsem se smál / bál už jako prcek. Uctívám ho každoročním shlédnutím. Docela se divím, že ještě neproběhl pokus o remake. Ne, že by to bylo potřeba, ale určitě bych byl zvědavý.........o dva roky později...... Jsem smutný ()

StanleyVanH

Perfektně povedené a hlavně na tu dobu. Srandovní ale zároveň hladoví kulatý masožraví ježci z vesmíru co rychle rostou jsou doprovázeny dalšími emzáky, které se je naopak snaží vyhubyt. No a z největšího retarda se nakonec stane taky lovec a to pokračuje až do čtyřky, která teda stojí za vyliž prdel, ale zase to je něco jiného. Mělo to skončit druhou serií, první dva dily prostě perfektní i s lehkým navázáním. ()

Euros

Ha, tento film mě donutil k tomu, abych vždy, když jsem šel na naší chatě na záchod, našel nějaký strom, na který bych v případě náhlého napadení Critty mohl vyskočit. Originální, napínavý, strašidelný a i chvilkama zábavný film. ()

Feacher

V 20. století poměrně ohraný nápad nebezpečí z vesmíru, kdy stačí jen vyměnit strašáka, který náhodou přistane opět v USA. Nicméně byl to takový průměr těchto filmů, neurazí ani nepřekvapí a občas je to docela sranda. Poctivé 4*! ()

ellysium

Na tomhle sem ujížděl v 80 tých letech na VHS. Teror rodiny brownových malýma  koulejícíma se ježkama věčně hladovýma používajíc na každého nepřítele šťavnaté nadávky, byl vždy zábavný a úsměvný.  Pomstychtivost malých žravých potvor byla extrémní. Když už se za pomoci vesmírných lovců nepodařilo sežrat rodinu Brownových, aspoň jim při odletu udělali z baráku sutiny. Prostě parádní hororová komedie. ()

RanMori

Nejlepší hláška z celého filmu: "Mně se nic nelíbí." :DD Jinak jsem se u toho docela nasmála, i když škoda toho konce s domem, to bylo docela zabité. ()

bernau84

ale jo proč ne je to klasika .Sice žádná kvalitka ale na tu dobu a žánr dobré... ps - zase takový sci-fi to neni jedna známá chová psi pekinézy a to jsou doopravdický critters... fuj... ()

zdenek1973

Zlaté 80 roky!!! 1 a 2 díl vynikající sci-fi horror komedie všech dob!!! Filmy z mého dětství zase znova dokazují že Critters anebo Gremlins jsou a budou vynikající filmy všech dob! ()

RADX1

Relativně kultovní sci-fi horor s výraznými prvky humoru. K vyššímu standardu by přispělo ještě více dobrých hlášek a především propracovanější scénář, no a možná i triky (na tu dobu). ()

legenda

Dobrá komedie o příšerkách z vesmíru. No pokud by ste to brali vážně tak je to tak na jednu nebo dvě hvězdy možná i odpad! Ale je to ,,sranda"tak dávám pět.;) ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh