Pro rodinu Brownových končí legrace – na jejich farmě v Kansasu se totiž bez pozvání objevila smrtící smečka masožravých mimozemských potvor. Vyděšení Brownovi, prožívající skutečnou noční můru, musejí s útočícími krvežíznivými monstry bojovat o život, jejich boj je ale předem prohraný – dokud nedorazí dva vesmírní šerifové, odhodlaní vykopat ohavné nestvůrky z planety! Je to mimozemské dobrodružství, plné akce – a hemžící se Critters! (Magic Box)

Sosak

Spojení slov "horor" a "80. léta" dávají tušit, o co jde. Prostě jenom taková oddychová žranice příšerek, vytvořených pomocí loutek a masek. Teda aspoń te´d to lze považovat za oddychovku, časem se série postupně obrátí v cosi neuvěřitelně zkaženého. ()

chaturga

Johny Steel - co dokáže noc :) Nejlepší scéna, přijedou, nabouraj do kostela a řeknou: Hledáme Critters :) Pak chce odjet, čumí dozadu a rozjede to dopředu :) Nejvíc super bomba boží. ()

Tiiso

V tehdejší době celkem lehce nadprůměrná sci-fi komedie, něco jako muži v černém, ale v jiném provedení. Dnes už moho lidí nenadchne. ()

Ogrb

Strašně zábavnej horůrek, ty příšerky maj fakt hodně svojský charisma. Ale pokračování to fakt dost pohřbila, škoda. 8/10 ()

Knor

Jeden z mých nejoblíbenějších horůrků mého dětství. Nejen, že se k tomuto filmu vážu nostalgií ale nepřestal mě bavit ani po těch letech a desítkách shlédnutí. Troufám si napsat, že toto je kultovní béčko jak má být. Critters jsou originální potvůrky co spasou všechno co jim přijde před hubu a perfektní zábavné béčko narvaný hláškama. ()

Oudee33

Je to starý skoro jako já a neodvážil bych si to znovu pustit, ale tenkrát to opravdu fungovalo a žral jsem to stejně jako ty chlupatý příšery žrali všechno živé na dosah!!! ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Jeden z mých nejoblíbenějších "dětských" hororů, u kterých jsem "trnul hrůzou" a dnes nostalgicky zábavně vzpomínal. Jednička a dvojka na stejné úrovní. ()

Clark_Kent

Co si pamatuju, tak když jsem tenkrát viděl první plakát a první ukázku v tehdejším magazín uo filmových novinkách Kinoboxu. Měl jsem slušně sevřenej zadek, vám řeknu. ()

Uesbe

naozaj zábavný horor, ktorý vám objasní, že nielen Gremlini, ale aj jorkšíri potrebujú prerušovaný pôst ()

Homerking

Moje srdcová záležitost z dětství a legenda v subžánru monster hororů, na béčkový film jsou zde slušné efekty, critteři vypadají věrohodněji a děsivěji než ve třetím a čtvrtém díle, kde působili spíš komicky. Nejlepší herecké výkony asi chlapec Bradley, mimoň nasáklý alkoholem Charlie a mimozemský kovboj alias John Steel (záměrné píšu jména postav protože jména herců nikomu nic neřeknou). Na závěr bych ještě zminil velmi vydařený soundtrack ze kerého jsem si pár songů oblíbil. (Che Zuro - No turning back, John steel - Power of the night , David Newman & John Vigran - Critter Skitter). ()

Stejšn

Tihle první critters ještě docela šli. Nemůžu říct že by to bylo nějak zvlášť originální, zábavné nebo dobře udělané, ale taková nenáročná oddechovka. "Zabít krypls!" ()

Mr.Roman

Filmová séria môjho detstva, ktorej prvý diel ma dokázal výborne pobaviť aj dnes, hoci je tam možno jedna hviezdička pridaná z nostalgie. ()

Starbuck

V dobách minulých mě tento "horor" vyděsil skoro k infarktu. V dobách přítomných ho beru jako dobrou komedii na odreagování. Jedna věc se mu ale upřít nedá. Přivedl mě na tu správnou cestu - cestu hororu. ()

zrx

Filmová klasika z mládí. Ale dá se na to kupodivu docela dobře koukat i když horor to tedy fakt není.. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh