Pro rodinu Brownových končí legrace – na jejich farmě v Kansasu se totiž bez pozvání objevila smrtící smečka masožravých mimozemských potvor. Vyděšení Brownovi, prožívající skutečnou noční můru, musejí s útočícími krvežíznivými monstry bojovat o život, jejich boj je ale předem prohraný – dokud nedorazí dva vesmírní šerifové, odhodlaní vykopat ohavné nestvůrky z planety! Je to mimozemské dobrodružství, plné akce – a hemžící se Critters! (Magic Box)

Terva

Critters, uprchlíci z věznice na asteroidu v sektoru 17, ukradnou kosmickou loď a přistanou s ní ..........hádejte.......... ano na naší planetě Zemi. Dva mezigalaktičtí lovci mají za úkol chytit osm uprchlíků nebo je zlikvidovat. Jejich množící schopnosti by mohli být pro planetu, na které přistáli, velice destruktivní. Úvodní vesmírná pasáž nebyla trikově moc povedená. Před přistáním na Zemi si jeden z lovců bere podobu rockového zpěváka Johnny Steeleho, druhý lovec váhá a zatím zůstává bez tváře. Critters mezi tím přistanou v Kansasu. Jejich krédo je žrát a to vše i lidi. CITÁT - Jídlo !!!!!.......... Podoba Critter se mění. Nejdříve se podobají ježkům, akorát jsou ukecanější a po konzumaci všeho možného narůstají velikosti dikobrazů. Stávají se nebezpeční, mají střílecí ostny z jedem, ostré zuby, smysl pro humor, i jakousi inteligenci a hlavně mají stále hlad. Jo a ještě můžou růst CITÁT - Fuck !!!.......... Lovci mezi tím procházejí městem. Jsou perfektně oblečený. Jejich postup při hledání Critters má komický až legrační průběh. CITÁT - Maj šaty, jako by byli, z Los Angeles.......... V 63 minutě se jedno z Critters setká tváří v tvář figurce E.T. Mimozemšťana a ptá se ho : CITÁT - Co jsi zač ?.......... Drama mezi tím vrcholí. Rodina Brownů, na jejichž pozemku Critters přistáli, má existenční problém. Ubrání se nebo budou sežráni ? Je to veselý a žrací snímek. Hudebně zde zazní třeba Power of the night od Mann nebo Leather od White Chicks. Režie : Stephen Herek. ()

corpsy

Gremlinsovsky ladený, ale suchší a menej okázalí. Príšerky sú milo pažravé a škaredé, a čo je hlavné, sú všade. ()

Astaroth12

Už tento film nemá takú silu, akú mal pred rokmi, ale ešte je to stále riadna zábava, v tom je dobrý. Hlaškujúci ľudia, hláškujúci Ježkovia, hláškujúci vesmírni šerifovia. Niektoré triky boli podarené, iné zas ani nie. Tento film je dobrý kvôli silnej nadsádzke a irónia tu tiež sem-tam prebehla. V tomto filme sa logika hľadá ťažko a postavy sa tiež nechovali najinteligentnejšie a veta "nerob paniku a mysli s rozvahou " nepoznali, ale zas ja na ich mieste by som asi nebol iný. Preto to filmu nevyčítam, len konštatujem. Koncepčne je tento film klasika- normálna Americká rodina vs. monštrá, či ľudské alebo tie z vesmíru, to už je jedno. A tá rodina aj keď je na pokraji psychického či fizického kolapsu, ale nájdu ešte poslednú silu na útok,aby som bol presný, pošleme mladého prieskumníka, najlepšie z rodiny a on niečo vymyslí, olá podarilo sa aj keď s malými stratami, ale hlavne, že sme spolu a tie malé kundy nenažraté nás už neotravujú. V tej dobe to ešte fungovalo ale v tejto dobe, to je už, len úsmevné. Ale aj tak bavil som sa. ()

Kryton

Další z rodiny potvor z vesmíru, kteří prostě jen chtějí ničit a žrát. Velkým plusem Critters je velký nadhled a humor. Přerostlý zmutovaní ježci se nestydí ani říct "Fu*k". Takže fanouškům horovových béček z 80tek vřele doporučuji. Druhý díl je pak o další rozměr zábavnější. ()

Zayl

Nejlepší díl celé série, který se mi nesmazatelně zapsal do paměti. Hororová sci-fi komedie s hladovými, nesmírně inteligentními chlupatými koulemi. Ještě teď si vzpomínám, jak jsem na to jako malý koukal a bál se u toho. ()

zdepapepa

Debut Stephena Hereka se povedl na jedničku, ač při pokračováních nezasedl na režisérskou stoličku, odstartoval kariéru kvalitních béčkových filmů. A toto je béčko nad béčka, kdy tu chvíli čerpá z westernů, tu z hororu a tu z parodie na horor. Celé je to naprosto bezchybně smícháno a pod světlem nostalgie dětských let to dostává na skvělé uleželé chuti. Poté si schválně pusťte film Troll 2, kde je rodina protáhnuta prakticky přes kopírák, ovšem kde se ten film bere až příliš vážně a vychází z toho akorát komický paskvil. Zde se taky pár chybiček najde (a nepočítám na začátku opakovanou písničku asi 3x) ale je to vše tak učebnicově přesné, postavy jak kdyby vypadly ze scénáristických učebnic a proto to asi tak dobře funguje. ()

TomX2

Tie potvorky sú celkom roztomilé, páčili sa mi ich dialógy a scény s nimi, no zvyšok bol pre mňa len ťažko stráviteľným a aj napriek relatívne krátkej prístupnej dĺžky som sa strašne nudil. Pre mnohých zábavné nostalgické béčko, ja v tom však vidím len jeden z veľa podpriemerných filmov. ()

Džejkop

Perfektní béčko, takové áčkové béčko. Malé roztomiločké a chlupaťoučké příšerky.. he, kdeže, jsou to tak akorát buranský svině odkudsi z vesmíru. Chtějí masakrovat lidi, protože mají obrovský hlad. Scénka na záchodovém prkénku vede :) . ()

blackrain

Vesmírná nenažranost v podobě chlupatých koulí dorazila do amerického zapadákova. V patách jim jsou dva lovci odměn, kteří se dokážou objevit vždy v pravou chvíli. Critters jsou skvělou hororovou komedií. Oba filmové žánry se krásně propojují a doplňují. Když jde do tuhého, vstoupí do děje něco vtipného. Nenudila jsem se ani na malou chvíli a bavila jsem se až do samotného závěru. ()

kaylin

Co mě na první pohled dostalo, to byly vizuální efekty, které jsou neskutečně dobré. Na to, o jaký snímek se jedná, a na to, že to není nějaká obecně uznávaná hororová hvězda, jsou ty efekty prostě výborné. To, jak se přeměňuje obličej jednoho z lovců příšer je naprosto skvělé, ale jsou zde i další kousky, mimo jiné i loutky samotných Critters. Za tohle prostě musím snímek vyzdvihnout, protože ani náročnější produkce někdy nemají tak výborné trikové sekvence. ()

Gorehound

Stále veľmi zábavná, nostalgická 80s klasika, ktorá veľmi obratne kráča medzi komédiou a hororom, navrch pridáva perfektné prostredie malého mestečka a farmy, sympatické postavy a plné hrste 80s atmošky. Critters sú perfektne rozpohybovaný, bez jediného CGI efektu a tých cca 80 minút stále utečie ako voda. ()

dawe04

Béčko, které se snaží pobavit všechny vším. Vzdychat nad dětskou nostalgií nemohu a vzhledem k věku (21) a roku (11) jsou tyhle příšerky pro mne trochu moc jeté. Mají určité charisma, vyvádějí roztodivné kusy i klejí jak dlaždič, nicméně celé to pomrkávání na fandy ufonů, hororů, komedií, parodií, pohádek se do mě nijak zásadně nezakouslo. ()

Falconica

Jako dítě jsem tenhle předpotopní flák vážně absolutně milovala, přestože jsem z toho měla nejednu noční můru:-D ()

JohnMiller

Toto béčko sa mi dosť dlho vyhýbalo. Ide v podstate o lacnú kópiu Gremlinsov v ktorom síce nechýbajú úctyhodné gore efekty a 80´s atmosféra, no príbeh a postavy mi neprišli ani trocha zaujímavé a už vôbec nie zábavné. Bola to asi fakt len rýchlo kvasená odpoveď na gremlinov bez dobrého scenára ktorá sa vymkla z pod kontroly a nakoniec z toho vznikol poctivý béčkový horror. Priznám sa, že ma to bavilo do momentu kým sa Kriteri (je malé chlpaté žmolky) neukázali na scéne, to mysteriózno a tajomno okolo mimozemšťanov celkom fungovalo. No po predstavení malých chlpáčov už to išlo mimo mňa. Váľať sa na zemi s plyšovými hračkami ktoré akože útočia nie je nič pre mňa. hehe. ()

Colonist

Zklamání. Čekal jsem typickou béčkovou hororovou komedii, u které se pobavím. Čekal jsem oddechovou zábavnou jízdu ve stylu Chvění. Jenže nic z toho jsem nedostal. Zajímavý nápad, který dle mého názoru nebyl tak úplně využit. Humoru k zasmání tu mnoho nebylo. Z postav mimozemských lovců v našem světě se dalo vytřískat tolik vtipných situací, jenže scénáristé si s tím vůbec neporadili. Aspoň že hlavní postavy byly sympatické. V komentářích spousta uživatelů píše, jací jsou Critters hláškaři. No nevím, možná to ostatní berou všeobecně za celou sérii, ale vždyť v tomto filmu byly jen 3 krátké scény, kde něco "řekli" (je ale pravda, že to byly nejzábavnější momenty, stejně jako jejich "němé" scény - petarda, záchod,...). Napínavá atmosféra se chvílemi našla, ale v závěru už film sklouzával k nechtěné hlouposti... ()

kagemush

Začátek povedené série o ježatých potvůrkách,které slovo paradentóza údajně ani nemají ve slovníku.Křupity křup a mlasky mlask. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh