Pro rodinu Brownových končí legrace – na jejich farmě v Kansasu se totiž bez pozvání objevila smrtící smečka masožravých mimozemských potvor. Vyděšení Brownovi, prožívající skutečnou noční můru, musejí s útočícími krvežíznivými monstry bojovat o život, jejich boj je ale předem prohraný – dokud nedorazí dva vesmírní šerifové, odhodlaní vykopat ohavné nestvůrky z planety! Je to mimozemské dobrodružství, plné akce – a hemžící se Critters! (Magic Box)

pepo

veľmi zábavný filmík vychádzajúci zo slávy geremlins.len nedosahuje ich kvalít.ale pár scén je geniálnych-teda v rámci možností,žánru a rozpočtu ()

Xmilden

V mém dětství hrály jeden čas Krytrsky hodně důležitou roli. Všichni jsme to viděli, všichni jsme se smáli. -"Mají zbraně." -"No a co." -"Do prdele." Nostalgie funguje, trošku to zestárlo a samozřejmě se nejedná o zase až tak dobrý film. Kdysi nám to stačilo a když jsem to viděl poprvé tak jsem se i trošku bál. 80% ()

darkrobyk

V rámci filmů o příšerkách s velkými zuby a řádným apetitem jsou critters kousek za gremliny. Ve své době byli dosti populární, do českých kin se dostali na začátku 90. let stejně jako jejich druhé pokračování. Farma poblíž městečka je samozřejmě ideální místo pro řádění vesmírných žroutů, co dokážou podobně jako dikobraz vystřelovat své ostny. Rudé oči, spousty zubů a neuvěřitelná rychlost. S chutí jsem si připomněl pár scének, co člověku uvíznou v paměti - ukousnutý prst a následně vidle, spolknutá petarda a chlazení v záchodové míse. A samozřejmě naprostá devastace domu, jelikož lovce zajímají jen critters. Více horor než komedie. Původní hodnocení ponechávám, i když bych ho po letech přeci jen o něco snížil, ale nostalgie vítězí. ()

kinej

Další klasika 80. let, která už dnes nemá co nabídnout. Critters nefunguje jako horor, ani jako komedie a už vůbec ne coby triková podívaná. K tomu přizvukuje ta nejosmdesátkovější myslitelná hudba, co může být, což film také zrovna nepodrží. Některé filmy by se možná měly do deseti let od natočení tak nějak vypařit, zmizet, aby lidem zůstaly jen nostalgií prodchnuté vzpomínky. ()

Hrabka

Celkem solidní nostalgická chuťovka. První díl rozhodně stojí za to a kdo to vyděšeně dával v dětství, si to nyní vychutná o to víc. 70% ()

juta

Má premiéra se odbyla až v roce 2013 - hanba mi. Vím že Critty dávali několikrát v televizi, ale tehdy, kdy bylo analogové vysílání nám šly pouze tři programy a je právě dávaly na tom čtvrtým, který nešel. Film jako takový se povedl, v mnoha ohledech je podobný Gremlinům, ale Critti mají své vlastní vychytávky. ()

JohnnyD

... a malo to na viac. Kriteri vôbec nie sú využití a čo je najhoršie napriek tomu, že film má v žánroch komédiu, nič tam vtipné nie je. Nie je to seriózny horor ani komédia, nie je to detský horor ani drsný masaker, je to všetko a zároveň nič. A to je to najhoršie. ()

Lhurgoyf

Jedno mi nedá: či Critters vzdávajú poctu filmovým klasikám, alebo ich len bezostyšne kopírujú. No veď posúďte sami: Príšerky svojim bizarným maňáskovým spracovaním a čiernym humorom ako keby z oka vypadli Gremlinom. Asi tak polovica deja sa odohráva v zabarikádovanom dome obliehaným Crittersami (Noc oživlých mŕtvol). A priame narážky na Spielbergove filmy - konkrétne E.T.-ho, na Blízke stretnutia tretieho druhu, či na Poltergeista už ani nemusím spomínať. Za čo som tejto, zatiaľ 4 dielnej sérií Critters vďačný, je postava Charlieho, ktorý je odvarom Jacksonovho Dereka z Bad Taste. V prvom dieli síce moc priestoru nedostane (tie zaberajú odporné detiská), ale v neskorších sa to razantne zlepší. Cool. ()

Ruut

Už to není jako kdysi - jako dítko jsme to ale žral. Ach ty páteční horory na Nově v půlce devadesátek. ()

Vančura

Podobně jako v případě Gremlins je to film, z něhož jsem byl kdysi v devadesátkách nadšený, ale dnes už to po těch letech moc neobstojí. Scenáristicky to není žádný zázrak - film má strašně zdlouhavý úvod, v němž se představují jednotlivé postavy, a trvá více než 25 minut, než do děje konečně vstoupí titulní příšerky (což je u filmu, který má jen 82 minut, dost na pováženou), postavy mimozemských lovců critters tam jsou veskrze zbytečné, protože lidské postavy si stejně od příšerek pomůžou sami, dialogy jsou docela hloupé a celkově je ten film dost prostoduchá a typicky osmdesátková podívaná, byť osobně mám pro ty oldschoolové loutky a triky velkou slabost, a je to to nejlepší na tom filmu. ()

mzss1

Nepatřím mezi fanoušky této střeštěné, komediálně sladěné hororové série. Ale musím zase uznat, že tento díl je ze všech nejvtipnější, opravdu se člověk z plna hrdla zasměje. Nějaká ta krvárna a neskutečný nápady - některé jsou ovšem slabší až někdy i lehce trapnější. Přesto nenáročná, vysoce nadprůměrná oddychovka. 75% = **** ()

kingik

Problém Critters, invazivních příšerek z vesmíru, tkví v tom, že nejsou originální. Jsou len lacinou náhradou, nebo lépe řečeno, odpovědí na Gremlins, kteří tady byli před nimi. A pokud bych pominul jejich neoriginálnost, pak ani jejich filmová série neobstojí jako dobrý a krvavý horor. Film se neustále pohybuje na hranici parodie až sebeparodie, ale to je maximum, čeho je schopen. Stephen Herek ani nepatří vysloveně k hororovým specialistům a na filmu je to znát. Tlačení do komedie mu ještě relativně vychází, ale když má přijít ke každé scéně nějaká finální pointa, tak se film rozteče a je z něj břečka. Nemluvě o nějakém naturalistickém pojetí, které je takřka nulové. Critters nejsou moc sympatičtí a jejich vzhled je předurčuje ke krvavému řádění. Výsledkem je ale zklamání, kdy to jako horor postrádá typické prvky pro daný žánr nepostradatelné, a jako komedii si můžu pustit Gremlins, kteří jsou sice o dva roky starší, ale jsou na mnohem lepší technické úrovni. Critters se dočkali ještě dalších třech pokračování vesměs stejně nevalné kvality jako je tenhle první film s nimi. 40% ()

dr.horrible

Ja už som taký starý, že môžem tvrdiť, že som nejaký film videl naposledy 25 rokov dozadu. A Critters odvtedy nevyprchali, furt majú super nápad, cool postavy a stále je to druh zábavy, aký sa mohol zrodiť len počas jednej dekády. Nestarnúc. ()

Legas

Pro mě jsou první dva díly klasikou. Viděl jsem je několikrát jako malej kluk a ty ježatý koule jsem si zamiloval. Dnes už to není ono, ale přesto se jedná o velmi slušné komediální béčko, kde kvalita obou dílů je prakticky stejná. ()

Jordan

na tento film som sa dosť tešil, kedy si ho konečne pozriem a doženiem tento závažný rest... ale bol som patrične sklamaný... príšerky, aj keď ich je tu málo a nejak extra sa nečinia (teda - na môj vkus a očakávanie) sú síce pekne zlato-desivé a desivo-zlaté, ale inak je to hrozne nevyvážené, mám pocit, že režisér, herci, skladateľ aj herci neparticipovsali na úplne rovnakom filme a tá nekonzistencia vyplýva z ich odlišných predstáv, ktoré sa nepodarilo napokon zladiť do úplného konca... premrhaný jasný béčkový potenciál, gremlinsom to nesiaha ani po kotníky... ()

LION-MR.T

Skvělá akční hororová komedie,která přinesla další armádu příšerek jako byli třeba Gremlins. Skvělý úvod tété série a dvojka nijak nezaostává. ()

Anderton

Už vo svojej dobe to bolo béčko najmä pre pažravý vhs-kový trh a dnes je to milá úsmevná spomienka na naše detstvo a v podstate sa skvele hodí si ju pripomenúť v súčasnom osemdesiatkovom fetiše, ktorý ale nie je tak silný, ako sa tvári. Critters príjemne odkazujú na scifíčka 50. rokov, kedy emzáci pristanú vo vidlákove a hlavným protagonistom je hrdina vo veku cieľového publika filmu. Nechýba ani pripomienka sovietskej špionáže. Film sa poriadne rozbehne až niekedy v 50. minúte a príšerky by mohli byť mrštnejšie, pôsobia aj napriek svojim schopnostiam sa gúľať a vystrelovať ihlice z tela trochu ťarbavým dojmom. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh