Pro rodinu Brownových končí legrace – na jejich farmě v Kansasu se totiž bez pozvání objevila smrtící smečka masožravých mimozemských potvor. Vyděšení Brownovi, prožívající skutečnou noční můru, musejí s útočícími krvežíznivými monstry bojovat o život, jejich boj je ale předem prohraný – dokud nedorazí dva vesmírní šerifové, odhodlaní vykopat ohavné nestvůrky z planety! Je to mimozemské dobrodružství, plné akce – a hemžící se Critters! (Magic Box)

Pit

Na detstvo len v dobrom spomínam. A toto boli maličkosti, ktoré tú krásnu časť života formovali, takže nemôžem ísť pod 4*. ()

Pecival

Neviděl jsem to dlouho a tak jsem byl mile překvapenej, jak zábavná, hravá je to ptákovinka. Zvlášť provní půlka je kouzelně nahláškovaná, film se nebere vůbec vážně, pořádná osmdesátková kytarová hudba, natupírovaný účesy a celkově atmosféra přesně vystihující dobu vzniku. Ke konci trochu dochází dech, ale skončí to rychle takže pohoda. A navíc Billy Zane. Sice dostane naprdel mezi prvníma, ale zase má ještě vlasy. They have weapons. So what?... Fuck :) ()

Jello Biafra

Každý kto vyrastal v 90tých rokoch a zažil éru videopožičovní si pamätá na túto sci-fi hororovú komédiu o pažravých potvorách z vesmíru. Film nešetrí čiernym humorom ani napätím, stopáž sa mi však zdala až príliš krátka. Každopádne tento film pre fanúšika sci-fi stojí za pozornosť. ()

jefff

Critters jsou hrozná konina, ale docela zábavná. Škoda, že tvůrci nevsadili víc na humor nebo naopak na temnou atmosféru. Takhle je tu od každého kus a přitom ani jedno moc nefunguje. Critters jsou ale zábavná monstříčka, která jsou ke vzteku všude. Klasika. ()

Dromed

Byl jsem malý kluk, a čučel na video co sem si pučil ve videopučovně. Strašně sem se bál, strašně se smál, strašně se bavil. Teď se strništěm na tváří čučím na HDTV ,uložené na disku a stáhle z netu. A strašně se nebojím, strašně se nesměju, a strašně se nudím...Hold, časy se mění lidé se mění. V roce 95 ***** v roce 10 po Y2K * ()

Cejny

Tak na tenhle masakr si dobře pamatuju, ty malinkatý potvůrky mě kolikrát ještě potom v noci strašily. Viděl jsem to někdy v 10 letech a dobře si pamatuju, jak jsem z toho byl vyjukanej. ()

666Carnage

Nevim proč mě tim bratránci jako malýho strašili ale mělo to své kouzlo. Dneska je to pro mě už jen kultovní sci-fi pohádka :) Vtipné, chlupaté koule!!! 75% ()

Han22

Critters byli jednou z těch sérií, před kterou neunikl nikdo, kdo vyrůstal s Novou v 90. letech. Mě osobně nikdy nepřišli moc děsiví a spoustu let jsem celou sérii neviděl. O to víc mě překvapilo, jak je první díl vlastně dobrý horor. Podobnost s Gremlins je jasná, ale Critters si jedou svoji cestou. Zaprvé jsou hodně ladění do sci-fi - vesmírný prolog, spousta efektů, dvojice vesmírných terminátorů-kazisvětů. A zadruhé, v prvním díle se Critters tolik nepitvoří, naopak když obklíčí dům jsou smrtelně nebezpeční a boj rodiny o život je slušný napínák. Samozřejmě i tady už jsou komické odlehčení, které obstarává hlavně retardovaný mechanik Charlie, přitroublý šerif a osazenstvo městečka. Přes pomalý začátek je to prostě klasika. Ale stejně mám ze série nejradši druhý díl, který má teprve pořádné grády. PS: Billy Zane si tu teda moc nezahrál. ()

Zagros

Film mého mládí, kdy jsem se u něj i bál a taky hodně smál. Možná proto, abych zakryl, že jsem se bál. :-) Pustil jsem si jej po letech znovu a kupodivu to nebyl úplný propadák. Nedokáži posoudit, jak to na vás bude působit bez té nostalgie, když jste je v mládí měli rádi. Docela by mě to i zajímalo. Pokud si chcete ukrátit večer horovou komedií, dejte Crittersům šanci a pak napište, jak se vám to líbilo. ()

iXtr3m3

Lacnejšia konkurencia pre Gremlinov, ktorá svojho času nebola si až taká pecka, ale postupom času sa stala malou kultovkou a pre mňa začala sériu, ktorá Gremlinov prekonala, aspoň u mňa. Chlpaté nenažrané potvory boli ďaleko lepšie stráviteľné ako Gremlini, minimálne po svojej premene. ()

DailyDreamer

Tyhle nenažrané koulející se potvory mi v dobách mého děství náhěněli strach, stejně tak jako způsobovali záchvaty smíchu. Zastaralé triky dnes již sice nevyděsí, ale díky tomu snímek působí ještě o to vtipněji. Ty jejich rozhovory v critterštině jsou stejně nejlepší :-) ()

Paity

V 90. letech to u nás běželo snad každý rok, takže jsem se žracími kuličkami seznáml naprosto dokonale. Je to vlastně brutální béčko, ale nevadilo mi to. ()

Hanys_

Velké zklamání. Čekal jsem zábavnost ve stylu Gremlinů nebo trošku "něco jako horror", ale k oběma žánrům to má brutálně daleko. Kdysi možná tyhle příšerky mohly fungovat, ale teď vážně ne - ani s přimhouřením obou očí. ()

Prochy38

Vždycky jsem si myslel, že Gremlins je parodie na už tak dost komediální Critters. Ale není to dlouho, co jsem zjistil, že Gremlini byli první. Jistě tam lehká inspirace bude, to si asi nebudu nic nalhávat. Ovšem i tak jde o kvalitní zábavu. Myšlenku to má dobrou, herecky je to zvládnuto taky dobře. Critters vypadají božsky. Opravdu povedené. Sice narozdíl od Gremlinů už jsme trochu blíže hororu, ale komediální stránka je tu trefena akorát. Vždycky pobaví. Škoda už méně povedených pokračování. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh