Ve dne má Popelka tváře umouněné od sazí, ale v noci se mění v pohádkově krásnou princeznu v plesových šatech z kouzelných oříšků. Krásný princ se do Popelky zamiluje, ale zbyde mu v rukou jen ztracený střevíček... Jak to ve správné pohádce bývá, všechno dobře dopadne. Poslední Popelčin oříšek totiž skrývá šaty svatební... (Bontonfilm)

Kmotr76

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Podle mě lepší než novější Tři oříšky pro popelku. Tříska jako vypravěč úžasný! ()

lucascus

Medřická a Tříska....tak to je herecký koncert....ti dva kdyby tu nehráli, tak dávám asi o dvě hvězdičky méně.... ()

PollyJean

Kdepak...tahle submisivní popelka, která si povídá s lavicí a slánkou. A Jan Tříska, který usilovně předstírá, že zpívá a hraje...všechno je tu příliš přeslazené a příliš černobílé. Já hlasuju pro moderní popelku Libušky Šafránkové. ()

ABCD Marta

Krásné zpracování Popelky a nebýt o několik fousů lepší verze s Libuškou Šafránkovou, vysloužila by si maximální hodnocení. ()

Autogram

Bavil som sa, preto tie štyri hviezdy. Nie že by to bol taký kinematografický skvost alebo že by herecké výkony boli nadpriemerné, ale pri takomto starom filme stoja za to aj tie zmiešané pocity úžasu a trápnosti, ktoré sa ma zmocňovali z toho, čo vidím a počujem. Celkom iná liga je Jan Tříska ako rozprávač s gitarou, ten bol dokonalý, akoby prišiel z iného filmu. Jednoznačne túto Popolušku treba vidieť ako protiváhu k všeobecne známej klasike. –––– Poslušně hlásíme, neznáma cizinka doposud nepřišla. ()

jatamansi

Jen kolovrátku zpívej, slyším Třísku kdykoli, jakmile si na pohádku vzpomenu. Ty 4* jsou pro něj a být tam jiný princ, bylo by jich 5. Přeslazený Štědroň mi fakt nesedí. Zato Medřická, to je herecký rejstřík. Její macecha je fakt hnusná, jedovatá, dryáčnická. Klobouk dolů. Hrušková je maličká a milá, i když té naivity je tam někdy moc. Ale Tříska, toho mohu fakt skoro vždycky. On je jedním z mála herců, kteří mne dokážou vtáhnout i ve filmu, nejen na divadle (a že jsem s ním po revoluci viděla skoro vše, co v Česku nastudoval). Dojímají mne i holoubci a jejich „Jedno zrnko popela, jedno zrnko máku“ a zrníčka, která nepřibývají na hromádkách, ale mizí v jejich volátkách. Tuhle Popelku řadím mnohem výš než Tři oříšky, ty spíš skoro nesnáším. A přemýšlím, jestli by té mé oblíbené Popelce slušela barva a nebo jestli je i tou černobílou vlastně taková Popelka. ()

vitekpe

Tou hlavni Popelkou pro me nadale zustane Libuska... Pohadka je klasicky roztomila, cernobila, zadny zasadni kiks tam neni, juvenilni Hruskova je ok, trochu moc pisni na muj vkus, a to ze tady ucinkuje Triska v roli (trosku falesne) zpivajiciho trubadura, to pro me nema zadnou vahu. Takze jak rikam...Vorlickova Popelka pro me zustava v mem osobnim zebricku vyse. P.S.: zajimavosti tak zustava jen ucast Dany Hlavacove, ktera hraje v obou verzich zlou sestru... :) 3- ()

Billie777

Klasická černobílá Popelka, která u mě nemá na Tři oříšky ale i tak dávám 4 puntíky. Popelka Evy Hruškové je roztomilá a sympatická, Jiří Štědroň bohužel není tak charismatický, jak by měl princ být. Ale moc se mi líbil Jan Tříska (proč jeho neudělaly princem?) a macecha Dana Medřická. Písničky byli, až na ty Třískovi, trochu nudné. ()

xaver

Krásná pohádka. Zatím co Jiří Štědroň je jako princ uvěřitelný a Dana Medřická jako macecha perfektní, tak paní Janečková šáhla úplně vedle při výběru hlavní postavy. Eva Hrušková mi do této role vůbec nesedla. Celkový umělecký dojem za 3*. ()

LEATHERFAC

Ideálně sestříhat jen ty skvělé Třískovy hudební vstupy - ostatní za moc bohužel nestojí. Popelku nemám rád už jako pohádku všeobecně. Tahle verze mě bohužel nudí. Štědroň je zoufalé toporné poleno, Eva Hrušková zas taková ta klasická blonďatá ňuňu princeznička, jako ve většině českých pohádek. ()