Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

blackrain

Freddy Krueger je pro mě dokonalé synonymum strachu a funguje pořád stejně. Stále si nepouštím film před spaním. Film obsáhlejší komentář nepotřebuje. ()

MajklCZsk

Abych řekl pravdu - nesnáším horory. Přímo jimi pohrdám, páč mám své prožité trauma ze čtvrtého roku mého života u Chuckyho, kvůli kterému mám lehkou averzi vůči panenkám, ale Noční můru v Elm Street jsem nemohl vynechat, neboť se jedná o klasiku ve svém žánru, ba co víc - je to i skvěle natočené. Člověk tak pociťuje napětí a abych pravdu podotkl, tak jsem se ani tolik nebál, avšak jsem byl držen a dusen v tom sebejistém napětí. Proto tento horor hodnotím takto kladně. ()

harfuska

Britvoruký Fredy - lámač ženských a mužských snov. Strašidelný ani moc nie, skor podivínsky. Tajomná atmosféra okolo neho je fajn, ale akonáhle sa zjaví, posobí to trochu komicky. ()

K.I.N.G.

Skvělá můra, které se žádná z později vzniklých, kromě třetí, svou kvalitou a smyslem pro hrůzu ani nepodobá. Wes je prostě machr. ()

topi

Freddy mě nijak nezasáhl už v době, kdy jeho Noční můry kolovaly na vhskách, nějak mě to prostě nebavilo a ani ted´ tomu není jinak. Film mě místama přijde hodně nudnej, už jsem ho očima posouvál dál, než se něco stalo, tak to trvalo dost dlouho. Nevím, jednička mě moc neoslovila, navíc ještě příšerně ošklivá herečka v hlavní roli! Brrr...A Freddy mě přijde docela suchej, to Jason je jinší třída!! No, po letech si pustím další díly a uvidíme... ()

movieband

Jedna dvě, Freddy jde. Freddy si jde pro Tebe!! Kultovní Freddy Krueger, který po nocích děsí ve svých nočních můrách nevinné oběti se mi líbil víc než Cravenův pozdější Vřískot. Celkově Krueger působí víc hororověj, než slavný Vřískot, který na mě působil spíš jako černá komedie. Englund ztvárnil Kruegera sakra dobře a to jeho skřípání drápy o trubky je fakt, že vcelku nepříjemné. Herci byli sympatičtí a mladé ucho Depp mě ve filmu vcelku potěšil. Jediné co mi vadilo, tak byl konec, který byl tak trochu zvláštní. Noční můra v Elm street je originální a napínavý film, na který se dycky rád podívám znovu, jen na další díly (remake z r. 2010 nepočítám) se asi nepodívám. 78% ()

Katzenklo

Zpočátku na mě film působil šíleně až přemrštěně, ale postupem času se z něj stal krásně napínavý a příjemně strašidelný útěk před přízrakem. Již jsem byl téměř odhodlán udělit čtyři hvězdy, ale konec to bohužel doslova zabil. ()

Gorehound

Večná klasika, tak trošku ešte viac neučesaná, ako jej pokračovania a viditeľne nižší rozpočet jej očividne pristane. Nápaditá, originálna a najviac gory pecka z celej série, perfektne popretkávaná snovou "logikou" a v tej dobe ešte novým, desivým záporakom so skvelou backstory a perfektným zasadením do ikonickej, preslnenej Elm street. Na každé pozretie si všimnete nejakú maličkosť, vychytávku, ktorú ste možno predtým minuli. Nedostižná legenda. ()

slunicko2

Jako někteří páchají násilí kvůli násilí (bezdůvodně), tady spáchal 45letý scenárista a režisér Wes Craven horor kvůli hororu (asi pro peníze). 1) Když přijmu premisu, že účelem hororu je pěkně se bát, když přijmu další premisu, že jsou údajně diváci, kteří se bojí rádi a doplním ji premisou, že tedy smyslem hororu je horor a ne nějaké vyšší víceplánové sdělení, pak mi nezbývá, než připustit, že v tomto případě se to tvůrcům podařilo._____Snímek je nápaditý a vtipný a má roztomilý konec._____Kdybych byl fanda hororů, asi bych dal čtyři hvězdičky. Ale já jím nejsem._____ 2) Ve skutečnosti jsem chtěl vidět filmový debut 21letého Johnnyho Deppa (Glen). Slušelo mu to, ale moc si nezahrál. Ještě méně byl vidět 21letý Jsu García (Rod)._____ 3) Fanouškům žánru mohu doporučit malou říkanku před spaním: One, two, Freddy's coming for you. / Three, four, better lock your door. / Five, six, grab your crucifix. / Seven, eight, gonna stay up late. / Nine, ten, never sleep again._____ 4) A kdyby to nepomohlo, věřící se mohou alespoň pomodlit: And now I lay me down to sleep, I pray the lord my soul to keep. And if I die before I wake, I pray the lord my soul to take. ()

MATADOR

Hach. Naivně jsem si myslel, že Noční můra v Elm Street bude taková noční zábavička. Ale opak byl pravdou, žádná scéna nevyděsí, jen ten námět byl vskutku zajímavý. Jelikož se něco takového dvakrát nevidí. Osobně jsem z Freedyho Kruegera neměl strach, což je u skoro kultovního hororu něco špatného. Určitě se nejedná o špatný horor, jen jsem si myslel, že po těch letech bude mít co nabídnout, ale nemá. ()

beran-ek

Subjektivních pět hvězd, za osobní kultovku. Tady začala Freddyho hra. Když jsem byl malej, bál jsem se po tomhle filmu jít spát. Dnes už se spíš zasměju, přesto pro mě kultovní film a o Freddym jako ikoně hororů nemluvě.. ()

dawe04

Určitě originálnější, o pár IQ bodů chytřejší i sympatičtější než všechny díly Pátku třináctého dohromady. Freddy je ikona, nefalšovaný kandidát na krále záporaků a spolu s neotřele explicitním vyobrazením vražd i krvavě zábavný. Škoda té poslední scény, naprosto zbytečná. ()

CageDepp

Horor mého dětství i po dlouhé době mě stejně bavil. Sice se nebylo čeho bát, ale slušná podívaná. Jediný co mě vytáčelo bylo, jak chudák holce nikdo nevěřil, ale to k tomu patří. ()

JohnMiller

Nočná mora v Elm Street je veľmi kvalitný kultový horor 80 rokov. Wes Craven prišiel s veľmi originálnym nápadom ako je možné vyvolať strach a hrôzu človeka ktorý nie je napadnutý vo svete kde by sa mohol obrániť , ale v sne. Samotný vrah ktorý vstupuje do snov Freddy Krueger je však poriadný hláškár a smeje sa aj nad tým že si odsekne vlastné prsty . Nasledovné dve časti ešte stály za to potom to už ide mimo mňa. ()

Dexter1

Horor, ktorý straší len na základe bu-bu efektoch, na ktorých sa len v dnešnej dobe dá zasmiať. Ale najzaujímavejšie na tom je, že som na tom ani moc nesmial a nechal som sa unášať diabolským Freddym, ktorý stvárňuje najlepšieho "slashera" vo filmovom svete. ()

kajas

A tohohle se lidé báli? Považuji se za velkého strašpytla, ale strach jsem při sledování této kultovní záležitosti vážně neměla, většina scén působila spíše směšně (až na Johnnyho pohlcení postelí, to mi bylo trochu úzko). Chválím hlavně hudbu a povedený závěr. ()

radomiil

Dnes už naprostá klasika celé řady následných pokračování, které se dokázal kvalitou držet jen 4.díl s odlehčenější atmosférou, a jenž dokáže stále mrazit a bravurně oslovit i po takové době. ()

Trevor

6060 hodnotenie na databáze som priradil legendárnemu Freediemu Kruegorovi. Bolo by ľahké túto sériu ohodnotiť bez toho, aby som filmy pozrel ešte raz a na druhej strane by to filmom zrejme prinieslo vyššie hodnotenie, ale takto s odstupom času jeden z prvých amerických filmov ktorý bol premietaný v našich kinách po páde železnej opony už nefascinuje tak ako kedysi, keď to človek (dieťa - teenager) vnímal ako niečo nové, zakázané. Na svoju dobu to bol určite dobrý a svojim spôsobom prelomový film, ale film zostarol a ja som dospel a aj môj pohľad na filmový svet sa zmenil. ()

GILLWANDER

Nočná mora to po obsahovo dejovej stránke nebola a mala k tomu táto vyblednutá komornosť s chabým scenárom a zbrklým hereckým prejavom viac než príliš ďaleko. Scény s Kruegerom mali niečo do seba, lenže keď sa opakujú stráca to na váhe a uteká tak jednoliatá hororová atmosféra, bez ktorej film dopozeráme len z čistej pokračovateľskej zvedavosti. Po hodine, kde sa takpovediac nič neudialo som začal avizovať svoju rezignáciu. Žiaden wow efekt ako v Evil Dead, ani vizuál na spôsob Poltergeist. Nič z toho. Len drsne trápny chlapík v nechutne červeno-zelenom svetri so ksichtom spáleným ako topinka. Tri hviezdy za desať minútový úvodný trailer...60% ()

ilemas

Kdysi jsem to měl na VHS a v té době se mě to docela líbilo. Nevím jak dnes, ale další pokračování už mě dost nudí a nic neříkají. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon