Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

Lacike

Freddy Krueger je pre mňa najlepší hororový bubák na ktorého sa nejaký Michael Myers, Jason Voorhees a ďalší ukecaní šupáci absolútne nechytajú. V detstve som najčastejšie videl 4. a 5. diel. Jednotku som videl len raz a už som si ju vôbec nepamätal, takže som bol znova prekvapený pri úvodnom pohrávaní sa s divákom ohľadom toho, kto je hlavná hrdinka. Aj keď ja by som ich prehodil. Tá druhá sa mi páčila viac. Wes Craven pre mňa nikdy nebol nejaký skvelý režisér, čo sa týka napínavých scén. Aj v tomto diely na mňa fungovali len dve ľakačky. Craven ale vždy vynikal v práci s postavami na ktorých divákovi záleží a zároveň často prichádzal so zaujímavými nápadmi. Tentokrát celá tá skvelá myšlienka o bubákovi, ktorý zabíja svoje obete v snoch. A keďže je to skôr showman, ktorý sa so svojími obeťami rád pohráva, tak nevadí, že to príliš desivé nie je. Zaujmú hlavne vynaliezavé spôsoby zabíjania, ktoré sú pôsobivé po technickej stránke, keďže to vznikalo ešte bez CGI. Vražda prvej obete na plafóne alebo scéna vo vani sú aj po rokoch neskutočne pôsobivé. Trochu trápne mi pripadalo finále jak zo Sám doma v ktorom si hlavná hrdinka na Freddyho prichystá rôzne pasce. Freddy neustále komicky padá na zem jak ten zloduch z Vreskotov. Holt rovnaký režisér sa nezaprie. Trochu ma prekvapilo aj rozuzlenie. Čakal som happyend. Holt už som si to fakt vôbec nepamätal. Takže celkovo to je niekde medzi troma a štyrmi hviezdičkami, ale vďaka originálnemu konceptu, ktorý tento film rozbehol si to zaslúži aj štvrtú. 7/10. ()

PROROK14

Pric*ujeta pi*ovina. Freddy je trapny retard. Cely film bola fraška bez štipky rozumu. O strachu sa tu neda povedať ani pol slova (fakt sa musím zasmiať, ak niekto napíše, že to je mrazivé až do morku kostí). Príbeh je padnutý na hlavu a tak som sa nudil, že som zaspával. Neviem čo je na tomto kultové. Kultový je Halloween ale toto určite podľa mňa nie. Celé je to stupídne až ma z toho bolí hlava a mám nervy. Nočná morka v stoke street. ()

BoPo

Legendárny, kultový, svetoznámy. Všetky tieto prívlastky sedia, avšak nie na film ako taký. Tento status si vyslúžil Freddy Krueger. Ideálny predstaviteľ toho, keď sláva predchádza skutočnú kvalitu. ()

Tommassi3

"Jedna dvě, Freddy jde.. Tři a čtyři, k tobě míří.. Pět, šest, kříž dej v pěst.. Sedm osm, ztratíš rozum.. Devět deset, stát, nikdy nechoď spát.." ;) Inu, není kravina jako (wes)cravina !! Hororový mistr Wes Craven, zde ještě házející nápady na vše strany, stvořil hned zkraje své režijní kariéry velký kult, když prakticky udělal Johnnyho Deppa - Asi spíš objevil, protože ten tu moc nemá co hrát.. - a stvořil jednu z největších žánrových legend, bezkonkurenční postavu vrahouna Freddyho Kruegera.. ()

erl

Hororová klasika od Wese Cravena která pobaví i po letech. Originální námět, cool zabiják, dobře provedené vraždy (především ta s Deppem na postely) a působivá atmosféra. ()

Litsarch

"Jedna, dvě, Freddy pro tebe jde." A stává se z něj jedna z nejslavnějších hororových postav, která málokoho po tomto snímku nechá klidně spát. A když už usne... "Tři a čtyři, k tobě míří." ...tak má co dělat aby se probral. Freddy ho drží ve svém snovém světě. Hraje si na kočku a myš se svou objetí, která se snaží před ním uprchnout. Vyžívá se na jejím strachu. "Pět a šest, kříž dej v pěst." Jakákoliv obrana je marná. Freddy není čert na kterého člověk může s křížkem. Není ani normální vrah, kterého lze snadno zabít. Freedy je ztělesněná hrůza! Děsuplná, charismatická, úžasně zahraná hrůza! "Sedm, osm, ztratíš rozum." Je to noční můra, kvůli které vypijete litry kafe jen aby jste neusnuli. Za chvíly ale z toho začnete bláznit. Aspoň ostatním budete připadat, že jste ztratili rozum. Ani to, že roli zahrajete tak dobře jako Heather Langenkamp vám nepomůže. Jednou totiž nastane čas a Freddy si pro Vás přijde. Nemůžete tomu jakkoli zabránit. On má času dost. "Devět, deset, stát, nikdy nechod' spát." ()

Terva

Jedna, dvě, Freddy jsi jde pro tebe, tři a čtyři, k tobě míří. Pět a šest, kříž vem v pěst. Sedm, osm, ztratíš rozum. Devět, deset, stát, nikdy nechoď spát. ()

moviesfan

Pamatuju si, jak mě Freddy strašil, kdykoliv jsem se viděl nějaký filmový díl. Pro mě už snad je,,Můra" kultovní záležitostí. Hodnocení: 75% ()

Seabeast

Filmové vzdělání je třeba neustále doplňovat, jakmile se naskytne příležitost a konečně jsem měl tu možnost spatřit Noční můru v Elm Street! Proti kultu Freddyho Kruegera nemám, co namítnout, protože je to vskutku záporák k pohledání. Má osobité a děsivé vzezření, které po prvním shlédnutí nelze zapomenout a svůj styl morbidního ostrovtipu prezentujíc jeho vystupování. Musím konstatovat, že i po tolika letech film neztrácí lesk a díky tísnivé atmosféře, parádním maskám/trikům, neutichajícímu napětí a zábavnému příběhu u mě převyšuje na míle současnou hororovou produkci. Nemůžu si zkrátka pomoci, možná jsem staromilec, ale tento druh okouzlení či fascinace mi u těchto starších kousků pokaždé zastaví čas a vyčaruje úsměv na tváři. Bez diskuze tento majstrštyk pětím a hodlám ve sledování ságy pokračovat dále. Jo a jedna perlička, kterou zřejmě všichni omílají, ale minimálně spatřit mlaďounkého Johnnyho Deppa ve své první roli fakticky stojí za to! P.S. Po poctivém shlédnutí celé sedmidílné série mám jasno. Pokud chcete ušetřit čas a seznámit se s filmy o Freddym Kruegerovi, pusťe si první díl Noční můra v Elm Street a následně navazující třetí díl Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna. Zbylé s klidem přeskočte, protože o nic vskutku nepřícházíte. Možná tak o drahocený čas a ukousané nehty z nudy. ()

Expendable

Naprosto geniální příběh s bravurným provedením, kde vrahem je pouhý přízrak. Po pár minutách jsem se už neorientoval co je sen a co není, ale film je stále napínavý. Vraždy jsou perfektní a John Saxon je pěknej uchylák, efekty jsou na dnešní dobu už trochu retro, ale co byste čekaly na rok 1984. Pro mě pecka. ()

Marek1991

Veľmi paranoidné dielo, ktoré môže zo slabších jedincov urobiť bláznov, no pritom je to šokujúce a bláznivé, proste také, aké majú byť horory. Dnes už miestami možno komické, no zároveň, ako by to chcelo poukázať na to, že zabitím zlého človeka nič nevyriešime a že nie sme pánmi nad životom žiadneho chorého posadnutého vraha a násilníka, ktorý ubližuje nevinným a to by bolo možno dobré posolstvo, no sem sa to akoby neuberalo. Spojilo sen s realitou a malo to hlúpy koniec, kde ten strach akoby nebol prekonaný a preto ma to mierne sklamalo. ()

Padme_Anakin

Freddy je ohromný fešák, má vytříbený vkus, přirozené opálení, brouky v hlavě, červy v těle, pečlivě dbá o pravidelnou manikúru a k tomu všemu vůbec není vybíravý, holka, kluk nebo máma.. Challenge Tour Horror, 2016. ()

corpsy

Prvá Freddyho cesta do hlbín teeneagerských snov. Strašidelný a manipulujúci. Taký tento film je. Nezabudnuteľné scény ( tá s posteľou ). Rozhodne jeden z míľnikov žánru. ()

El Pistolero

Mrazivá atmosféra? Ani náhodou. Pocity strachu, úzkosti a napětí? Kdepak. Efektivní lekačky? Nevšiml jsem si. Pro mě podprůměrný, po celém světě bůhvíproč proslavený snímek s děravým scénářem a špatnými herci. Ani horor, ani komedie. Jediným pozitivem je fakt, že Johnny Depp „Noční můrou“ nastartoval svou hvězdnou hereckou kariéru. ()

sidzej

Prvý a najlepší diel tejto kvalitatívne nevyváženej hororovej série. 80. roky sa nezaprú a film okrem dobrej atmosféry ponúka aj skvelú ústrednú melódiu, krásnu Heather Langenkamp ako nezabudnuteľnú bojovníčku Nancy či mladého Johnnyho Deppa. Okrem toho Freddy stvárnený Robertom Englundom je klasikou žánru. Na tú dobu slušné triky, vizuálne vychytávky a vydarené ľakačky. Z pokračovaní sa mi pozdávala už len Harlinova štvorka. ()

Astaroth12

MILUJEM TUTO SÉRIU.U mňa je táto séria na piedestáli hororových serií, jedna čast je lepšia druha horšia ale žiadna nie je zlá.Tato má baví zo všetkých najviac asi aj pre to,že je prvá ale aj v parádna atmosféra,ktorá v niektorých momentoch je veľmi posobivá.Vraždy sú poňaté,troška v komediálnom duchu,a aj preto Freedy je u mňa ikona hororu.Len ma mrzelo že mladučký J.Depp tam nemal viacej priestoru,moc toho tam neukázal.Kto hovorí že R.Englund nie je v roli Freedyho dobrý,klame sám seba.Može byt veľa pokračovaní nočnej mory,ale tie s R.Englundom budú vždy najlepšie,lebo jemu tá rola sadla neskutočne dobré a ide z neho strach. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon