Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Cortesz

Pocta starším tennage hororům jako byli Carpenterův Halloween a nebo Pátek třináctého a zároveň vzkříšení tohoto žánru mistrem hororu Wesem Cravenem, který byl zároveň i impulsem ke vzniku podobným teenage vyvražďovačkám, které od doby natočení prvního vřískotu vzniklo spousty. A zároveň jde i o satiru, která si dělá srandu sama ze sebe, ostatních už zmiňovaných hororů a schválně naráží na typická klišé těchto filmů a Craven se nebojí udělat si srandu i z vlastních slavných hororů a ve filmu je občas připomíná (školník jménem Fred, který má na sobě svetr Fredyho Krugera). Obsazení je přesně zapadající v podání tehdejších provařenejch xichtů z TV seriálů, v hlavní role se sice ne moc přitažlivou Neve Campbell, která roli zvládla na jedničku a stala se z ní skvělá nekorunovaná nástupkyně hororové královny Jamie Lee Curtis, Courteney Cox bylo příjemné vidět v jiné roli než pro ni typické Monicy ze seriálu Přátelé a zde předvedla skvělý výkon, její arogantní po penězích a slávě prahnoucí novinářce je přesná, jediným mylníkem v obsazení se mi zdál v podání Skeet Ulrich ( kterej je opravdu až moc podobný Johnymu Depovi), kterej už od začátku působí jako chladnokrevný zabiják, ale možná to byl účel, ale roli zvládl skvěle. K tomu vznikla nová skvělá maska ducha, která se zařadila po bok slavných zabijáckých masek. Rozhodně jde o nejlepší teenage vyvražďovačkum která kdy vznikla a dnes již jde o kultovní záležitost. Ještě musím říct, že je zde skvělá hudba a nezapomenutelné scény, které byli už několikrát parodovány jako například úvodní zabití Drew Barrymore, scéna v garáži v dvířkách pro psy a kočky nebo k čemu to je a závěrečné bodání vrahů navzájem. ()

Billy.3

kdo čeká hororovou vyvraždovačku typu Pátku rřináctého nebo Halloweenu tak se asi zklame. Horor tento film teda není ani náhodou. Spíš bych to přiřadil do žánru komedie. Zdejší zabiják je také trochu jiný než v ostatních vyvraždovačkách - tady běhá, neustále o něco zakopává, padá na zem a před vražděním si dá krátký rozhovor po telefonu se svojí obětí. Tyto rozhovory jsou bohužel (nebo bohudík) nejzajímavější části filmu, ten zbytek je jen komediální vyvraždovačka s žádným mrazivým momentem nebo napětím. A závěr byl teda taky dost dementní. ()

HarlanWade

Můj oblíbený horůrek. Na povrchu ničím nezajímavé, uvnitř ale něco, jako Skála mezi akčňáky. Ne originální, ale skvěle zpracované. ()

Burrows

"What´s your favourite scary movie?" Odpovím rovnou, Vřískot to nebude. Ovšem to neznamená, že je špatný a že jsem se nebál. Strach mi nahnala především úvodní scéna s mladičkou Drew. Ach ta dopadla špatně. Ostatní "vyvražďovací" scény byly čím dál méně intenzivní, vyvolávaly čím dál méně strachu. I přes průměrné hodnocení ale doporučuju. Vřískot by měl vidět každý, i nehororový fanda. Nakonec musím podotknout, že ten vraždící šílenec byl pěkný jelito :-) ()

Winise

Tento film je pro mě taková trochu nostalgie. Byl první z hororů - vyvražďovaček, co jsem kdy viděla. Takže mám pro něj prostě slabost ()

zly.dvojce

Návrat mistra naší puberty, tvůrce našich nočních můr a režiséra, který nás nutil nahlédnout, co se může skrývat pod schody. Ať teď točí co chce a jak chce, tohle byl návrat na plné koule a ještě sebou vytáhnul Drew Barrymore na povrch, takže vlastně lehce zafušoval i do zombie žánru :-) ()

Vanguard77

Vřískot a mysteriózní? Ale kdepak :) To ovšem neznamená, že by se nejednalo o slušnou zábavu. Nejde ani tak o tradiční horor jako spíš o thriller, který má pár bojím bojím prvků. I když u mě se mrazení v zádech za celou dobu nedostavilo ani jednou, musím říct, že se mi film beztak líbil. Postavy jsou docela sympatické a i když se to celé odehrává na relativně malém místě, určité kouzlo to nepostrádá. Pro mě jeden z nejoblíbenějších "hororů". ()

Daxus

Wes Craven se to naučil a dělá dřevní řemeslo. Teenagerský masomlýnek se všemi atributy. Nic víc, nic míň. Žádná škoda. 55% za Courteney Cox a její oči. ()

driftm

Poprvé jsem viděl asi v 11 a bál jsem se,ale dnes se na to kouknu mírně se šklíbnu a řeknu si,že je to opravdu teenegerovský vyvražďovák,který se stal kultem a klasikou a určitě nejsem jediný kdo by to řekl. ()

Mr.Roman

Pocta legendám hororu, ktorá sa ňou sama stala. Hoci dnes už, viac než strašidelný film, funguje ako podarené guilty pleasure. ()

LucTheGreat

První záběr a hned na vás vybafne DREW BARRYMORE! Scary, isn't it? Já si málem nadělal do gatí.. Naštěstí je do pěti minut vykuchána a zbytek filmu už vás nestraší. To na Neve Campbell a její sexy stehno je mnohem příjemnější pohled. Nejspíš proto po ní jde pán Kudla nejurputněji. Ovšem než ji nakonec uloví a její hebkou, mladicky pružnou kůží si vytapetuje svůj dětský pokojíček, bude si to muset zasloužit... A tak chodí, kosí jednoho za druhým, sbírá potřebné bludišťáky a my mezitím hádáme, kdo že se to vlastně pod maskou ukrývá.. Je to Nevin šáhlý přítel Skeet Ulrich s jeho sexy plandavým účesem? Nebo je to ikona místního elitního policejního sboru, mentálně retardovaný David Arquette? Nebo je to žurnalistka Courtney Cox ubodávající své oběti mikrofónem? A nebo je to samotná Neve Campbell, která je tak prohnaná, že zvládne po schodišti pronásledovat sama sebe? Kdo ví.. Jedno je však jisté.. Scéna v garáži je fuckt hrozná prdel.. A stejně tak si jistě vychutnáte i výstup Jamieho Kennedyho řvoucím po Jamie Lee Curtis: "Otoč se, Jamie!! Otoč se!! Je za tebou!" ... PS Šokující odhalení na závěr.. Příběh MÁ logiku a DÁVÁ smysl! Weird, isn't it? -80%- ()

Horxus

Obyčejná vyvražďovačka bez jakékoliv hlubší myšlenky, s, pravda, docela překvapivým koncem, která už ale v dnešní době podle mě nemá čím překvapit. Nepřišlo mi to ani vtipné, ani hororově strašidelné, ani jakkoliv zajímavé a všichni blbci mi lezli na nervy. Podobně jako Halloween, Scream je typický krvák, ve kterém jde vlastně jen o to ukázat hektolitry krve. A to já už nikomu nežeru. 2,5*. ()

zuzzuli

Pěkný horor, taková klasika. Myslím si, že v té době to bkl jeden z nejstrašidelnějších hororů, avšak teď už to úplně neplatí. Ale film je dobře natočený, a lekačky jsou slušné. ()

Matte27

Čekal jsem děsivý, napínavý horor a co jsem dostal místo toho? Vcelku povedenou oddechovku místy parodující hororový žánr a i sama sebe. Poslední čtvrtka byla bezvadná - bavil jsem se. ()

Pitryx

Nic moc thriller, pokud se sem dá tento film vůbec zařadit. Vraždí se v podstatě jedním způsobem, scény mimo jedné nejsou vůbec gore a rvačky obětí a masky mně spíše rozesmívaly, než cokoli jiného. Mimochodem napínavých scén není moc a mezi nimi se jen blbě kecá. Takže pro mne podprůměrný film, ale zase úplný odpad také ne. Ve vedlejší roli mne zaujal Matthew Lillard. 201205279954/10636 ()

PATWIST

Už dhlšie som nevidel niečo takéto, napínavé a strašidelné, do poslednej chvíľe neviete kto je vrahom, tak to má byť! :-) Po pozrení tohto určite pozrite aj paródiu Scary Movie (2000). ()

Guran

Naprosto senzační snímek od Cravena. Jedinečný nápad a konečně je tu zabiják, který není nadpozemský, jako třeba Jason Voorhees, Freddy Krueger, Michael Myers atd. Opravdu hodně překvapivý, celý film si ukazujete na lidi a říkáte si, to byl tamted, tenhle, ale nakonec je to ten, kterýho byste ani ve snu nečekali. Konec filmu je nejlepší, kde se tzv. karta obrátí a dojde na viníka. Ale řekl bych, že je to spíše thriller než horor, ale Wes Craven vymyslel ještě něco lepšího než Noční můra v Elm street!!!! ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)