Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

Bezmenny

Príjemné, pohodové. Potešilo a dokonca na chvíľu aj rozosmialo. Samozrejme, že je to plné gýčov a starých vecí, samozrejme, že všetko viete dopredu. Napriek tomu takéto hodnotenie. Zabodoval tancujúci koník, detské výmysly a tá trocha mágie.... ()

filip289

Mňa to proste nedostalo. Áno, malo to pútavý vizuál a tradične dobrého Colina Firtha ale to je asi všetko. Hodnotím to ako priemer, možno tomu niekedy dám ešte druhú šancu. ()

dogma97

Bohužel sestupná úroveň: první třetina ( příchod chůvy a její pedagogické působení) mě velmi bavila, zbytek víceméně nudil. Dojmu se lecčím, ale nikdy nepochopím, jak u tohoto filmu může někdo brečet... ()

DadysGirl

To říkám, že Britové jsou geniální! :) Krásná, poučná, vtipná i drsná pohádka... Nevím jak dětem, ale mě se moc líbila... ()

sWONDER

Aj keď je táto pestrofarebná rozprávka určená prevažne deckým divákom, dospelého neurazí aj napriek plytkému príbehu s kopou nezodpovedaných otázok. Stačí trochu nadhladu. Veselá, príjemná a technicky podarená je veru tá Nanny McPhee. Takmer štyri. ()

Scraffy

Veľmi pekná rozprávka pre deti, ktorá je svojou kúzelnou atmosférou veľmi originálna. Emma Thompson exceluje. ()

HELLBOY-DB odpad!

Film o tom jak se tlupa rozmazlených harantů napraví to že má 80% asi si tady někdo dělá srandu. A ta dortová bitva na konci to letělo tak kolem roku 1930 ()

jites

Docela povedená pohádka pro starší děti.Některé věci (mrkající osel, případná macecha) byly hodně přehnané, ale je to pro děti, tak se jim to snad líbilo.Bohužel mám už rodičovskou deformaci, protože jsem ze začátku pořád přemýšlela, jak bych tahle smráďata zvládala já :-) ()

Marrianna

No mě navštívit takováto chůva asi začnu sekat latinu okamžitě i bez kouzel. Je to hrozně roztomilý příběh, kouzelný a zábavný. Angela mě hrozně bavila, Ema dodává chůvě to pravé a oslík? Tak ten byl můj hrdina :-) No a nakonec to nejlepší Colin Firth - je přirozený a okouzlující. Vše tady naprosto perfektně funguje. ()

DJ Kritik

Rozprávkovo-nerozprávkovo humorom naplnený príbeh, kde i nemluvňa má skvelé výkony. Film, ktorý sa nápadne podobá Mary Poppins, kde namiesto hudby nájdete humorné scénky. Vtiahnutie do deja: ***** Humor: **** Rozprávkovosť: *** ()

Hermione02

Velké překvapení. Před shlédnutím není možno říci, jaký je to báječný film. Novodobá pohádka, zasazená do 19. století, kouzelný příběh, a motiv, co se stane, když děti příliš zlobí, si získala srdce mnoha diváků. Colin Firth, a herci z Harryho Pottera, Emma Thompson a Imelda Staunton, se svých rolí zhostili báječně. Kdo netuší, že i dnes je možno natočit kvalitní film s málo herci, měl by se podívat na tuto "pohádku." ()

zuzzuli

Tato pohádka, komedie je krásná, okouzlující, milá a všechny pohladí svým obsahem. Colin jako vdovec, který si sám neví rady se svými 6 dětmi. Děti, které by raději zbořili celý dům než aby poprosily mě opravdu dojaly. A kouzelná chůva Nanny McPhee byla okouzlující, některé metody by se i v normálním životě hodily :-) ()

subic

Emma Thompson, to není Marfuša z Mrazíka, to je chůva Nanny McPhee, tak neplést. Angela Lansbury, to není spisovatelka Jessica Fletcher z To je vražda napsala, to je tetička Adelaide, tak taky neplést. A kdo z dětí bude bydlet u tetičky? Jako pohádka je to divné, jako rodinný film mě to zase až tak zábavné nepřišlo. 3 hvězdy dávám jen proto, že zde exceluje Colin Firth, až na tu zelenou, ta jednoho vyděsí. ()

MirkaP

Moc pěkná ne úplně tradiční pohádka. Skvělé výkony dětí i dospělých. A nakonec i kapesníček (ano, ve stejnou chvíli jako oslík). Vlastně nevím, co bych tomu vytkla, a příště se určitě podívám zas - takže plný počet. ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)