Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

PlayEasy

Opravdu skvělý britský rodinný film, který nemá ani tak daleko k pohádce, která nám rozhodně učarovala. Skvělé hravé kulisy, kostýmy, opravdu se za celou dobu vůbec nenudíte a pak také (aspoň nás, jakožto milovníky britských komedií) velmi potěší typická sešlost legendárních britských herců, tentokrát v čele s opravdu kouzelnou Emmou Thompson či Colinem Firthem a dalšími... Velmi příjemný a legrační film, který ještě určitě několikrát za náš život bude opět běžet na obrazovce PC, protože nás McPhee velmi mile překvapila a KOUZELNĚ zpříjemnila páteční večer! 75% ()

Hemlock

Příjemná, místy výchovná rodinná pohádka, která není zaměřena jen na caparty, ale na své si díky skvělému humoru určitě přijde i řada dospělých. ()

DeDanu

Náhodou jsem si pustila televizi k žehlení, nevědouc, co dávají, nic úžasného nečekajíc. Tenhle krásný příběh, pravda, s malinko divoce barevnou výpravou, mě do sebe vtáhl od první chvilky. Chůva v podání paní Thompson byla úžasná. Panu Brownovi představovanému panem Firthem se nedá odolat a děti jsou s sežrání. Vlastně vás dostanou všichni, včetně tetičky Adelaidy. Milé, chytré, zábavné, trochu výchovné, více než uspokojivé, prostě mám další hvězdičku do vánočního souhvězdí. ()

ostravak30

Přiznám se, že tohle mě bavilo víc než třeba Mary Poppins. Výborné herecké obsazení doplňuje i skvělý scénář. Tak například dětské role jsou výborně zahrány, ale výborná je i Emma Thompson a Colin Firth jako popletený otec. Velmi zajímavé je angažování Angely Lansbury. Film je zábavný, krásně barevný, úžasné jsou triky i exteriéry. Celý děj je samozřejmě lemován tím, že pokud rodič nemá na děti čas, těžko jim jednak může rozumět, naslouchat jim a navíc s nimi trávit čas. I toto by mělo být pro dospělé ponaučením. Závěrem dodám, že mou šestiletou dceru film také docela bavil což se u hraných filmů stává málo. A dokonce se měla čemu zasmát. ()

lektvar

Roztomilé, poučné, tak pre deti ako pre dospelých, nič prevratné, ale pri všetkom tom prevratnom stará dobrá rodinná klasika poteší. Colinovi Firthovi by mali zakázať sa usmievať, pokiaľ mu na to nedajú odzbrojujúci preukaz :) Čo dodať. Hmmm... ()

Seuata

Tohle je tak praštěný film, který ve mě probudil to skryté dítě, které si tu pohádkovou náladu nádherně užívalo. Ta dospělá stránka mého já se nad mnohým pozastavovala, ale naštěstí se dala umlčet a film jsem si užila s dětskou naivitou. Je to velmi jednoduchý příběh (i předvídatelný), který má své kouzlo. Nutno jen podotknout, že chůva Nanny McPhee by byla potřeba i v reálu. ()

sirrgulo

Dlouhý zub, dvě obří hnědé bradavice, jedna dokonce s šedivým chlupem, obří odpudivý nos. Hlavní důvod, proč mě tahle pohádka od začátku a prvního záběru, který jsem z ní viděl odrazovala. Nanny mi svým vzhledem prostě strašně neseděla a vadila. I když jako skvělá chůva, která zlomí nezdolné ratolesti vypadá skvěle, prostě se mi na ní špatně dívalo. Jinak ale není film vůbec špatný. Dítka zlobí, ale jejich schválnosti se ani náhodou neblíží hranici trapnosti, jak bych možná očekával, takže nakonec jsem snímek zvládl nejen dokoukat, ale i příjemně se bavit. Za vzhled Nanny, staré tetičky a ošklivé vdovy nápadnice nakonec nedám víc jak tři hvězdičky. ()

lulu37

krásna rozprávka, ktorá vám učaruje. Keďže som neni zatrpknutý cynik, nevadí mi, že to skončilo pekne a že na emmu sa nedalo pozerať...dávam štyri * P.S.: Malinká Agátka je na spapanie :) ()

Seev

Opravdu pohádkový příběh, nejlepší volba pro dlouhé zimní večery - nechat se unést kouzelným vyprávěním, výbornými hereckými výkony a příjemnou hudbou... ()

mai

Pěkná pohádka, ale jako malá jsem se té chůvy vždycky bála. Jednou se mi o ní dokonce zdálo...xD ()

baclajean

Film priniesol presne to, čo sa od rodinnej tak-trochu-fantasy očakáva. Výber hercov hodnotím na jednotku, role im naozaj sadli. ()

Leeslie

Pryč s novými Popelkami a Zlobami, Nanny McPhee je ta nejkrásnější a nejkouzelnější pohádka posledních let. Tradiční koncept, přesto originální námět, pěkné ztvárnění a ještě příjemný herecký koncert, proto je tahle chůva filmem, který mi v tomhle žánru zkrátka sházel. Přehlédneme fakt, že je to typicky dětinsky naivní a občas tak prvoplánové, ale to už pohádky zkrátka jsou, a zkrátka si užijeme vánoční chvíle s Emmou Thompson. :) 85% ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)