Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

pakobylka

Velice uměle stylové, velice jásavě barevné, velice dospěle moralizující, přiměřeně dětsky pohádkové ... a nakonec i docela veselé, třebaže je tady přibližně z 90% přítomný přesně ten druh humoru, který obyčejně nesnáším. Tentokrát ale musím uznat, že kouzelná chůva Nanny McPhee má přece jenom něco do sebe. ()

pufina

Pohodová pohádka, co pobaví a nakonec se (jak jinak) dočkáme pěkného a šťastného závěru. Colin Firth a Emma Thompson neměli chybu! Možná to není originální, ale má to své kouzlo :-) ()

Martrix

Vtip a hravost zdobí většinu fantasy příběhů, které mají původ ve Velké Británii. A těchto ingrediencí je dost i v příběhu o Nanny McPhee. Vidím tady paralelu s filmy jako byl Harry Potter, Mary Poppins, Letopisy Narnie...příběhy o dětech, ale zdaleka nejen pro děti. Reálné problémy viděné dětskou optikou a řešené s nadhledem a vtipně. A vyprávění pomáhají bizarní postavičky, úžasné lokace a výprava...to je mi velmi blízké a tu radost mi nepokazí ani naivní příběh. Někdy jsou věci opravdu jednoduše popsatelné...a nijak to neubírá na jejich důležitosti. ()

forsythia

"Mami, ty vždycky dopředu poznáš, jak to dopadne?" zeptala se mě nejstarší dcera poté, co jsem se neudržela a nahlas okomentovala jednu postavu a předpokládaný závěr. Ale to vůbec nevadí. Colin Firth je zlatíčko a děti se taky povedly. Skoro jako ty moje. A jak tak poslouchám zvuky linoucí se z dětského pokoje, asi potřebujeme chůvu McPhee. Aspoň kvůli těm dětem, dohazovače tu zatím naštěstí nepotřebuje nikdo. ()

Radiq

Veselá pohádka s originálním námětem a spoustou nápadů. Pobavily mě tam momenty, kdy padnou nenápadné narážky na to, že děcka se dělají šukáním (a on jich má moc), nebo použití slova incest (to se pak aspoň děcka začnou zajímat, co to vůbec je a že by se to nemělo). Každopádně je to film pro děti - to už nejsu, takže zas až tak supr to nebylo. Nejvíc se mi na tom líbila ta originalita a zjev chůvy McPhee. ()

panda.uo

Už dost dlouho jsem se neválel smíchy pod stlem ( zamotaný v kabeláži ) při sledování chůvy. Maskéři se na Angele Lansbury / slepé tetě / a Emmě Thompson opravdu vyřádili:D je to opravdu pěkný kousek a což jsem vůbec nečekal!! já jsem klapala:DD ()

bartias

Potomci pana Browna jsou pěkně nezvladatelní raubíři! Odrovnali každou chůvu, která měla odvahu překročit práh domu. Ale paní McPheeová je jiná, je kouzelná a tlupu dětských neandrtálců naučí svých pět pravidel děj se co děj. Emma Thompson napsala svůj scénář podle trojice populárních dětských knížek a výsledek je podobně stylizovaný jako podivné příběhy Tima Burtona. Charakteristická poetičnost, která by z něho udělala víc než pohádku pro děti, mu však chybí. ()

URBAN

Je to milé, barevné a dětské, ale mi tento styl něják nesedl. Chůva a i děti mi byly sympatické, ale prostě mi to nesedlo přišlo mi to něják oslazené nebo jak bych to řekl. ( 1.1.15/MAC ) ()

dr.fish

Tohle je oproti druhému dílu opravdu poctivá rodinná zábava, navíc s velice potěšujícím přesahem pro děti i dospělé. Obsazení výborné, jediné oko nezůstane suché. Na Vánoce jako pohádka naprostá pecka. 80% ()

Skuby47

Milý rodinný pohádkový film s originální zápletkou a optimistickou atmosférou přibil do křesla i mou malou neposednou vnučku. Veselý i dojemný příběh se spoustou výchovné inspirace, plný barev a skvělých hereckých výkonů Colina Firtha, Emmy Thompson, Angely Lansbury i všech těch malých uličníků, mi zpříjemnil vánoční čas. Ráda se přiučím, jak zvládat tu naši zlobivou „demoliční četu“, protože na chůvu McPhee nemám telefon. Jenom si nejsem jista, budou-li její svérázné metody bez použití kouzel u nás účinkovat. ()

chelseaman22

Není nic kouzelnějšího, než mít za chůvu hnusnou čarodějnici! Kýčovitě prostředí a koktavý král jako otec malých pidihajzlíků vytváří svěže infantilní počin, jež potěší snad každého hňupa, jež na svátky vánoční nepreferuje veřejnoprávní TV. 60% ()

PeterNet

Hromada malých rozmazlených spratků která vám drásá nervy se nakonec promění v docela hodné děti. Pěkná pohádka. Takové zavspomínání na Mary Poppins:-) "Incest?" "To není moje dcera..." :-D ()

ecceHOMMO

A zas som bol na malú chvíľu dieťaťom a moja myseľ sa vrátila do detských čias......roztomilé i zábavné.......... ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)