Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

roxy_ellen

Obvykle mě pohádky moc nenadchnou, ale tohle je výjimka. Myslím, že na tohle se rád podívá dítě i dospělý, jak jsem tak pozorovala matku, která sledovala se zatajeným dechem. Herecké výkony byly taky skvělé, zvláště má oblíbená dětská hvězda Thomas Sangster. Konec sice nepřekvapí, ale o tom přece pohádky jsou. ()

Olík

Tak trochu jako by Harryho Pottera v hlavní roli s panem Tau napsala Astrid Lindgrenová, ale jinak příjemné pohlazení pro celou rodinu :) ()

Mbeast

Co se nedá filmu upřít je vizuální hravost, všechny ty barvy a tak podobně. Ale jinak...já vážně nevím, Vám se to všem fakt tolik líbilo? ()

Elbarto08

Film si mě přitáhl především jasného začátku, bez žádných okecávek. Hned první minutu se dozvíme, co se vlastně děje a co je potřeba za řešení. Emma Thomposon je rozená královna všech různých rolí v maskách. Nikdy bych ji tu nepoznal, neviděl jsem v ní ani tu nervozní profesorku Trelawneyovou. A about Imelda Stauton....co o ní vlastně říct :) ()

merigieren

jednoduchá pohádka pro americké děti o dětech. Děcka vymýšlí ptákoviny, jak se zbavit chůvy, ta je to odnaučí a pak tam mají nesympatickou babičku a nastávající macechu, které vypadají jak marfuša z mrazíka. Barvy přepálený. No ale ta chůva se jim docela povedla... ()

lemonova

Colin Firth skvelý, Derek Jacobi skvelý, Emma Thompson skvelá.. ale všetko ostatné je tak premrštené, až sa z toho točí hlava. ()

Rathalos

No wau,tak tato rozpravka je fakt kuzelna,strasne sa mi to pacilo,takuto opatrovatelku by chcel mat asi kazdy,dojemne,mile,vtipne,prijemne,pohodove herecke obsadenie a uzasna Emma Thompson,ktora to zahrala super,ale aj sympatak Colin Firth i ostatni herci,jednoznacne plne hodnotenie...:-) ()

EllinkaD

Přiznám se, že už dlouho mě žádná jiná pohádka tak nepobavila a taky nerozbrečela. Nejdřív jsem byla jen zvědavá - zaujalo mě herecké obsazení - Colin Firth a Emma Thompson - a v pohádce ??? Ale byla jsem mile překvapená - hráli dokonale. A děti ? Připadali mi jako rození herci - jako by ani nehráli, prostě jen tak prožívali příběh. Prostředí viktoriánské Anglie se mi líbilo - snad jen občas ty šílené barvy na kostýmech - ale k pohádce to patří. ()

Torgal

Priznávam, že spočiatku ma nechutná gýčovitosť všetkých kulís a kostýmov dosť štvala, ale s ubiehajúcimi minútami mi vadila čoraz menej. Ako sa vytrácali bradavice z tváre Emmy Thompson, tak sa aj mne táto rozprávka páčila čoraz viac a vďaka skvelému a dojemnému finále napokon idem s hodnotením až na štyri hviezdy. Parádny herci, veľa humoru a samozrejme aj morálneho ponaučenia. 7/10 ()

Darckol

Bolo to originálne - síce pomerne klasický námet (vdovec, deti a potreba ženy), no ktorý až na pár obohraných scén nijako nezakolísal. Napriek tomu nemôžem povedať, že by som ním bol uchvátený - bolo mi trocha nepríjemné ho sledovať i keď presný dôvod tu uviesť neviem (žeby vkus? :)). Pre rodiny s deťmi to je však ako rodinný film výborná voľba. 5,0/10 v mojom subjektívnom merítku ()

GlamourCat

Ne můj styl humoru, ale pro děti určitě super, protože je tam všechno, co by tam mělo být a je to svižně a zábavně natočené. Navíc herci jsou úžasní - oči Emmy Thompson jsou nepřekonatelné. ()

pepa3rd

Příjemně ulítlá pohádka, která všechno tak nějak maličko přehání, ale tady to vlastně vůbec nevadí. 70 % ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)