Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

666teen

Jako úchylný obdivovatel Franka Millera nemůžu jinak a stříhám metr do české premiéry 300. Bezkonkurenčně nejlepší adaptace komixu ever! ()

Ruut

V kině napoprvé úžasná vizualní pecka s megahustými hláškujícími drsňáky v čele s Mickey Rurkem. Napodruhé už dost velká nuda. Jenom rozpohybované přestylizované obrázky se spoustou uspávacích monologů. ()

Allien.9

Okouzlující vizuál, geniální monology, úchvatné obsazení, brutalita coby umělecký prvek, zkrátka vrchol Rodriguezovy dosavadní tvorby. Těžko říct, který z příběhů je nejlepší, ale nejspíš to bude Marv a jeho (opravdu) "Drsný sbohem".;-) ()

ChewieDC

Ač je znalec comicsu zklamaný z vystřižených částí a velmi, velmi rychlého tempa vyprávění, stejně zůstane nadšený a chce víc. ()

Satan

Okénko po okénku radost sledovat. Stylové, atmosférické a nabušené solidními hereckými jmény. Rodriguez ví, jak dělat věci cool a s předlohou takových kvalit to jde levou zadní. Noirový klenot vybroušený do absolutní dokonalosti - chraplavé voice-overy, drsní chlápci, kterým vlaje dlouhý plášť, kontrastní barvy a expresionistické dlouhé stíny, sníh, déšť a město plné hříchu. Třepu se na dvojku...[Přesná stopáž: 142 min - Unrated recut version] ()

Aidan

Ten film není zle natočený, je zlý. Peklo zůstává peklem, i když je servírováno v stylové a působivé estetické omáčce. ()

Javert

Skvěle natočené akční a vizuální orgie se zástupem hereckých es v čele. Drsné sbohem - 5/5 Velká tučná zabijačka - 5/5 Ten žlutej parchant - 4/5 ()

mzss1

Celkově mě něco, nebo nějaké scény ve filmu zaujali, ale já komixovky moc nemám rád, všechno bylo ve filmu divně položené. Černobílé, pak něco barevné ve filmu, bylo to dost divné a mě se to nelíbilo. 28% = * ()

k212

Co k tomu dodat, vizuální žranice bez nosného děje, s cool hláškami, drsnými obličeji, hezkými těly a brutálním černým humorem ... dalo se snad čekat něco víc, něco super extra hlubokomyslného??? Samozřejmě, že ne. Buď člověk přistoupí na pravidla komixového žánru a černobílého světa bivaletních a veskrze záporných postav, nebo ne. Buď snese ultra násilí, nebo ne. A bavit se při tom všem! Je to zvrhlé bavit se při proudech krve a násilí??? A ještě k tomu bezdůvodného. Asi jo. Pravdou také je, že občas i ona zábava lehce škobrtá, propadnuvší se do "krásného" komixového vizuálna, čímž obvykle přivodí efekt citového vzduchoprázna, tehdy zbývá už jen prázný pohled na pohyblivé obrázky, obvykle podpořený bezhudbovými pasážemi. No pravdou je, že "normální" jedinec, který v životě Sin City komix nečetl, si film nemůže tak zcela užít (k těmto popkulturním neznabohům se řadím i já). Snad i díky tomuto faktu jsem váhala. Po druhém skoroshlédnutí jsem však usoudila, že tento biják k mým oblíbeným rozhodně patřit nebude. ()

kingik

Tohle je velmi povedená comicsová adaptace. S plejádou hvězdných herců za zády to snad ani nemohlo dopadnout špatně. Vše zde do sebe skvěle zapadá. Snad poprvé jsem měl pocit jako bych listoval drsným comicsem, což se nedá říct o některých jiných comicsových adaptacích. Černobílé pojetí skvěle sedí a někteří herci jsou ve svých rolích lahůdkoví. Elijah Wood, Jessica Alba, Benicio Del Toro nebo Nick Stahl předvádějí výkony, které skvěle rámují výsledný dojem, režie je na vysoké úrovni a bezesporu se jedná o jednu z nejpovedenějších comicsových adaptací. ()

Snorlax

Naprosto úžasný zážitek, skvostný vizuál, vtipný příběh, i když si Tarantino moc nezarežíroval, ta geniálně zpracovaná brutalita jako kdyby byla jeho. Čtyřlístek už není jediným komiksem, který mě kdy bavil. ()

Payushka

Komiks zboznuju, ac nekdo filmu vycita, ze neni tak kvalitni, myslim, ze se mu kvalitou dost blizi :) Sesla se tu parta sakra dobrych hercu a vsichni ze sebe dostavaj vsechno. Uvod je stylovy, hned naskoci Marv se svym cynismem, drsnym vzhledem a Gladys v ruce. Nato prisvisti genialne posahany Benicio Del Toro, kteremu jako vzdy nechybi notna davka charismatu, a nakonec se dobelha stary dobry Hartigan s infarktem a Tim zlutym parchantem. Animace uzasna, dej ma spad. Btw jasne, ze J. Alba neni zadna veleherecka, ale tady bych ji nekrivdila, do Sin City byla vybrana kvuli striptyzu a nakonec nebyla zas tak hrozna ;) ()

Legas

Už nějaké 3 měsíce mám Sin City na počítači a celou tu dobu jsem odolával (až na prvních 20 minut). A udělal jsem dobře. Jednak jsem se kvůli některým zdejším komentářům přestal těšit, jednak v kině je to opravdu jiné kafe. Předlohu jsem v životě nečetl (ani neprohlížel) a tak hodnotím Sin City jen jako film. Jestli je to opravdu tak otrocká adaptace, jak mnozí tvrdí, pak musím smeknout klobouk. Funguje to! Na Rodriguezem (a Millerem) rozpohybovaná komiksová políčka je radost pohledět. Občas sice člověk dumá, proč je zrovna ta či ona postava (věc) barevná (nebo jen mírně přibarvená), ale má to svoje kouzlo. Nejvíc jsem bál, že film bude značně neosobitý, bez výrazných emocí. Opět překvapení! Mezi vším tím násilím a špínou je zde naprosto oddaný láskyplný vztah mezi Hartiganem a malou (později "větší") Nancy, nebo Marvova vděčnost za Goldie. Ani jedna povídka mě nenudila. Dialogy i monology nemají chybu. Dlouho jsem nic tak výtečně napsaného ve filmu nezažil. Mnoho vět bych vytesal do kamene. No a po herecké tránce o Sin City netřeba mluvit - jedním slovem paráda. ZATLOUKÁM ZBYTKY MASA DO PODLAHY. KONČÍM. ()

Sobis87

Komiksovou předlohu znám moc dobře a na film jsem se moc těšil. Film není vůbec špatný, je zábavný, herci celkem sednou(J.Alba ale moc hrát neumí), vizuálně to je bez výhrad, ale celkově to na mě při sledování filmu působilo, jako když si prohlížíte předlohu a celé vám to někdo komentuje. Monology v knize fungují skvěle, ale ve filmu to už tak moc dobře nepůsobí. Osobně,bych několik monologů oželel a místo toho bych nechal vyprávění na klasické filmařině. Vdyť na plátně vidíme,že Bruce Willis kašle krev...to nám přece ve svém monologu říkat nemusí.Prostě bych ubral na monolozích a přidal na muzice. Celkově jsem se ale bavil skvěle. UPDATE: Po druhém shlédnutí jsem se už celkem dost nudil a počáteční nadšení formální stránkou postupně vyprchalo..rozhodně inovátorské v tomto směru, ale z vypravěčského hlediska nezvládnuté...snižuji hodnocení na tři hvězdičky.. P.S. :Tahle vizuální podoba by, si myslím, docela dobře seděla filmovému Batmanovi (hlavně "The Dark Knight Returns",kterého dělal taky Frank Miller.) ()

IQ Tiqe

Tohle je to slavné Sin City s celým zástupem hvězd? NUDA! Provedení se mi nelíbí a hodinu a půl jsem se nudil, přeskakoval děj a dokoukal závěrečnou půlhodinku s Brucem a Jessicou. Možná někdy jindy, ale potrvá dlouho, než mu dám druhou šanci. ()

Tsuki

Na můj vkus možná trochu moc temné (v pravém i přeneseném slova smyslu :D), ale ta atmosféra byla zkrátka jedinečná. Hlavně se skvěle povedlo přenést tu "komiksovost" do filmu. Navíc moc dobré obsazení - jen mi bylo líto, že Josh Hartnett tam byl k vidění tak málo. Ale to dost vynahradili ostatní herci v čele s Brucem Willisem a Jessicou Albou. ~(4,0)~ ()

Jordan

Možno ma obviníte, že dávam plné hodnotenie len z princípu - no a čo? Rodrigueza mám rád a preto rád vidím, že sa spamătal a po menšej tvorivej pauze sa vrátil k poriadnej filmárčine, Tarantina mám rád tiež a podobne Benicia, Mickeyho a Brucea. Rozhodne by tento film nemali sledovať slabé žalúdky a ľudia, ktorí už pri Dempsey a Makepeacovej zdvíhajú protestné hlasy proti násiliu v médiách - ale fanúšikovia comixov a poriadnej drsnej a drsňáckej zábavy si tento skvost vychtunajú ako máločo predtým a potom. Marv prekonal aj Hellboya a všeobecne si nespomínam, že by som bol niekedy zhliadol lepší comixový film. Drsní chlapi vedú drsné reči a sú ochotní kvôli krásnym ženám (iné tam ani nie sú) postaviť sa tvárou tvár tým najodpornejším zloduchom. Krása, nádhera, úžas . . . ()

Anderton

Sin city sprevádzal kedysi hype, ktorý nemohol Rodriguez ustáť. Hyperštylizovaná záležitosť nebola ani tak fajnšmekerská záležitosť pre zasvetených, ako skôr cielene mierený mainstream pre hlavných návštevníkov kín, teenagerov. Čiže podobný prípad ako 300. Lenže Rodriguez je predsa len fajnšmekerský režisér a darí sa mu osloviť širšie publikum, ako zástupy pubescentov. Tarantinove kibicovanie je zbytočné, Rodriguez to zvláda s prehľadom sám. Zabávať sa môžete aj odškrtávaním postupne prichádzajúcich a odchádzajúcich hviezd v jednotlivých epizódach. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let