Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Lindushka

Veľmi zaujímavá vizuálna stránka, celkom to zbehlo. Niežeby to bolo niečo svetaborné, čo by som chcelka vidieť druhý raz, ale šlo to. ()

Mattezs

Rozhodně nejlepší komiksové zpracování vůbec. Už se těším na dvojku. Pro ty co dali míň než 3 hvězdy: co jste čekali, vždyť je to podle komiksu? Nějakou hlubokomyslnou filozofickou pointu? Já jsem čekal hlášky a akci a to jsem také dostal. ()

IvcaG

O tomhle filmu by dalo napsat spousta slov o jeho dokonalosti či neskonalosti, ale to nezmění nic, že je můj nejoblíbenější film. Vizuální zpracování, které vyraží dech a jen tak se nevidí. Super herecké obsazení. Přepracovanost Millerových komiksů do detailu je prostě úchvatná. ()

S.Dedalus

ani po druhém shlédnutí si mě sin city nezískalo po visuální stráne mu nelze nic vytknout a akční scény mají dobrý spád obsah samotný je ovšem vyčpělý a mnohokrát již zpracovaný drsňácké hlášky mě prostě nebavily a i většina násilí mi přišla zbytečná a samoúčelná a ještě mě hrozně rozčilovalo že všichni tři hlavní protagonisté mají stejně nakřáplý rádoby drsňácký hlas taková chyba se dá odnaučit po prvním semestru fonologie přeci ()

Rannveig

Nejdříve jsem očekával úplnou sračku, s prominutím, ale když jsem film konečně shlédnul, musím říci, že na mne udělal opravdu dojem... jaký, to zde nebudu rozebírat, ale film nebyl jen povrchní vizuální zážitek, a asi proto má u mě uznání. ()

Páně

Moc se mi líbí prvoplánově dekadentní atmosféra podsvětí, lidské spodiny i některé přepáleně kladné chraktery . Vše je zde tak jak má být, aby to lahodilo oku i duši. Nejlepší historka je ale ta s Mickey Rourkem, to jak se dá zbytečné žití změnit a naplnit jediným, byť vražedným cílem, to mě fascinuje. Tohle se dle mého povedlo nadmíru a dost se těším na pokračování. ()

Thoughtless126

Skvělý film u kterého se mi líbí nejvíc ta část kde je Mickey Rourke a Cliwe Owen. Temné prostředí filmu je skvělé. Hudba je dokonalá ()

JakeG

A jako vždy vysoký počet hvězdiček! Velice netradiční a zajímavá stylizace celýho filmu mě prostě bere. Je pravda, že začátek a Marv je hooodně nadupanej a trochu to kazí dalším aktérům, přesto si film pro mě udržeje stále onu drsnou atmosféru, kvůli který mám tuhle "pohádku" moc rád. ()

in4mator

Viděl jsem to v originále a pak s německým dabingem a musím říct, že s ním je film ještě lepší - němčina ještě víc podtrhuje temnou a drsnou atmosféru. A ten český dabing také není vůbec špatný. Čtyři hvězdy ale dávám jenom díky vizuálnímu zpracování a proto, že to je podle komiksu. ()

mala_kea

Robert Rodriguez umí opravdu točit zajímavé thrillery. Tento patří mezi jeho povedené. Už začátek filmu nasadí vysoké otáčky, avšak po chvíli opět klesne, když příběh není uplně dokončen a naskakuje jiný. Později však poznávám, že je toi režisérův opravdu zajímavý nápad. Atmosféra je výborná, vše se odehrává převážně ve tmě a v dešti. Zajímavé je i provedení scén. Vše je černobílé, jen nějaké "části" jsou barevné. Rozhodně skvěle propracovaná komiks, který ani na chvíli nenudí. Pokud se o takovýto kousek Američané báli, už nemusí, mají Roberta a ted zvádnul bravurně. ()

Wargoo

Po vizuálnej stránke sme mohli byť svedkami revolúcie. Herecká plejáda bola aj na 100% ale ono to nejak moc neohúrilo. Podobne je na tom (z futbalového sveta) Real Madrid. Tiež tam boli vynikajúce futbalové osobnosti, ale ako celok stáli za deravý groš... Mňa tento typ filmov moc nenadchýňa. 3*** a 45,801% - vizuál a casting ()

DHDV

Pokud vezmete do ruky komiks a bude se dívat na obrázky a k tomu vám bude něco mluvit je to stejný pocit. Na tohle se má smyls dívat jen díky vizuální stránce a Mickey Rur. Opravdu podprůměr, který zachraňuje herecké obsazení… Jasně, všichni to očekávaly s nadšením, ale tohle zklamání je opravdu velké. Odpadlo nadšení, odpadl potenciál filmu… ()

bery71

Nezapomenutelná pocta každému komiksu, který byl kdy napsán a nakreslen. Rodriguez s Millerem se překonali. První film podle komiksu, který ctí jeho atmosféru a nemusí si vytvářet vlastní. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let