Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

MATADOR

Opravdu se takových filmů, jako je tento vidí málo. Rodriguez - Tarantino zpracovali toto dílo Franka Millera na výbornou. Opět se jedná parádně napsaný scénář, skvělé herecké obsazení a navrch famózní hudba. Snad pokračování budou ještě o třídu výše! ()

type_B

Docela dlouhou dobu jsem váhal, jaké hodnocení mám zvolit. Po prvním zhlédnutí jsem měl dojem, že je v tomto filmu příliš násilí, že je tento snímek zbytečně krutý. A to se mi zdá hloupé. Napodruhé jsem to už rozdýchal v klidu (není tohle varující?) Jakkoli mám komixy rád, tak tohle není cesta pro mě. Jestli se ptáte, co je hlavními výstavbovými pilíři Sin City, pak: mozaikovitá kompozice, zobrazované násilí a temná - noirová stylizace. Myšlenkově je tento snímek mělký, mesianistické manýry postavy, kterou hraje Willis, pomíjím jako klišé. Jenže až téměř sadisticky rozkošnické násilné scény pominout nelze. Na závěr konstatuji, že snímek je vizuálně nadprůměrně přitažlivý. ()

Helo

Chvílemi strašně zkratkovité, ale je to komiks - v tomhle případě téměř doslova, a hlavně se tam díky tomu pořád něco děje, takže to ani na minutu není nuda. Největší problém mám s filmem v tom, že nedokáže pořádně vtáhnout do děje (alespoň mě ne). Ale podívaná je to vizuálně originální a přitažlivá. ()

Aiax

Původní komiks jsem nečetl, ale pokud je tohle skutečně tak věrný přepis, jak znalci tvrdí, pak se moje největší výhrada týká něčeho úplně jiného než v případě většiny ostatních kritiků. Nevadí mi dlouhé monology, otrocké převedení políček komiksových na políčka filmová atd. Naopak, STYL či VIZUÁLNO tohohle filmu je IMO jedním slovem žrádlo. Mě naopak zklamala, inťoušsky řečeno, stránka obsahová. O komksech toho moc nevím, ale mé vágní a povšechné znalosti tohohle žánru mi dosud říkaly, že Sin City a vůbec dílo Franka Millera patří mezi komiksovou elitu, která se už může chlubit důstojnými přívlastky jako "umělecké", "hodnotné" či "náročné". Jenže po shlédnutí filmového Sin City mně připadlo, že to je jen další těžce efektní, mega stylový a zoufale plytký popkulturní produkt. To, co mi nevadí třeba u Tarantina, jelikož ten si alespoň na nic nehraje, mi u Sin City vyloženě zkazilo zážitek. Možná je to má chyba, možná jsem čekal něco, co jsem čekat neměl, každopádně se nemůžu rozplývat nad snímkem, ve kterém snaha o co "nejcoolovější" styl brutálně válcuje všechno ostatní. Komu je to jedno, kdo od filmu nežádá víc než zajímavé pohyblivé obrázky, asi si nad tímhle mým komentářem jen pohrdlivě odfrkne, ale já mám rád hru na rovinu. Popcornovou zábavu si obvykle děsně užívám, pokud se ovšem netváří jako objevné veledílo. Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že právě toho se Sin City dopouští. Jinak - Clive Owen a Benicio del Toro opravdu byli zoufalí. Stoprocentních pět hvězdiček za překrásný obal, mínus dvě za to, že v něm je jenom voňavý vzduch. ()

Bones!

Comics jsem nečetl, podobně vytvořený film jsem neviděl(existuje-li vůbec nějaký), tedy nemám možnosti porovnání...Tím pádem je mé hodnocení založeno převážně na tom, jak na mě film zapůsobil. A pokud to tedy budu brát jen takhle jednostranně, je to za 5*. Nicméně vzhledem k několika slabým místům(např.postava Dwighta McCartyho mě nechávala poměrně chladným), jsem nucen nedat pouze na vizuální stránku a snížit hodnocení na silnější, ale přeci jen 4*!!! ()

Gann

Komiks mám, ale ještě jsem ho nečetl, snad jsem si ho jen zběžně projel. A proč jsem si ho sehnal - především protože mě film naprosto uchvátil. Vizuální stránka je výborná - na jednu stranu jde sice jen o převod obrázků do filmu, ale ono to ani jinak udělat nešlo. Pokud by film byl natočen jako "normální noir" s příběhy z komiksu, ztratil by půlku svého kouzla. To čím se Sin City dostává vysoko nad "obyčejnou noirovku" je právě vizuální stránka, která je dotažená na samý pokraj únosnosti. Právě ten do očí bijící kontrast dělá tento film filmem. Jak tak projíždím stránky komisku, chápu proč to Rodriguez natočil právě takhle. Přesně okénko po okénku, na chlup stejné dialogy (jen proškrtané). Jde o to, že sama předloha je dokonálá. Tak proč se snažit udělat to nějak jinak a riskovat tím (téměř stoprocentní) ztátu atmosféry komiksu. A proč se vůbec zabývat pouhým převodem díla do jiné formy, když v podstatě vše zůstane stejné. Rodriguez prostě chtěl dílo Franka Millera ukázat světu. Ukázat tu dokonalost. A než aby jezdil s knihou v ruce a ukazoval ji lidem, udělal to co umí nejlépe. Natočil ji. Nemůžu jinak, prostě musím dát 5*. ()

JohnMiller

Komiksy ani komiksové filmové spracovania nepatria k mojim najobľúbenejším, a už vôbec nie k najvyhľadávanejším subžánrom. V podstate by som mohol napísať, že sa im cieľene vyhýbam. Jedinú výnimku má v tomto autor Frank Miller. Jeho práce, či už tie kreslené alebo filmovo spracované, zväčša uspokojujú moje "potreby". Atmosféra v nich ma priťahuje. Režisér Robert Rodriquez zostal verný predlohe. No dotiahol to do extrému až tak, že si divák pripadá akoby sledoval pohybujúci sa komiks. Výborné dialógy, charaktery a zápletky. Nekonečná depresívna tma, zafajčené bary, psychopati, podsvetie, nádherné ženy, všadeprítomné násilie a pekelne ostré hlášky, to všetko mi tu sedí. Plus tu máme režírne cameo Tarantina. Nič viac som si svojho času nemohol želať. ()

FilmFan24

Originálně stylizovaná slátanina tak dobře natočená, že se stala okamžitě lahůdkou nejen pro otrlého diváka. Spousta známých tváří v rolích jaké byste od nich nečekali.... ()

salalala

Po zhlédnutí obou verzí krátce za sebou můžu s klidným svědomím napsat, že Sin City i po letech výborně funguje. Extended verze je o fous lepší, protože objasňuje některé příběhové nedostatky, což je znát hlavně u povídky Ten malej žlutej parchant a přináší víc typicky rodriguezovského humoru (scéna s Marvem a jeho matkou). Rodriguezovi s Millerem se povedlo zachytit temnou a prohnilou atmosféru zkorumpovaného města a nebáli se pro komiks tolik typické brutality a nadsázky, které tu jsou opravdu v hojné míře. Navíc se mohli opřít o trojici zajímavých a vypointovaných příběhů, které prakticky nenudí a ačkoli jsou místy moc upovídané, mají náboj a spád. Obsazení je naprosto excelentní a všichni tu ze sebe dolují maximum. Nejvýraznější jsou rozhodně fantastičtí Willis s Rourkem, dále rozhodně stojí za zmínku Benicio del Toro, charismatický a lehce prkenný (nevím ale, jestli to nebyl úmysl) Clive Owen, sexy snad všechny přítomné ženy (s bonusem nahé Carly Gugino) a děsivý Elijah Wood. Vizuální stránka je fascinující sama o sobě a absolutní věrnost komiksu se nedá popřít. Je pravda, že je toho někdy až moc a zvolená stylizace se nemusí líbit každému, na mně to ale pořád působí moc fajn a svěže. Jediné, co bych tak vytkl, jsou nedostatek emocí a nadbytečná povídka "Zákazník má vždy pravdu", která je vesměs vatou, která nic moc neřeší. 80% ()

Skip

Neznám komiksovou předlohu, tudíž jsem nevěděl, co mám očekávat. Kromě Vrány nejsem ani nijak velkým příznivcem filmů podle komiksů. Ovšem tento film se mi velmi líbil. Takto natočený film jsem viděl poprvé a vůbec jsem nelitoval, že jsem si ho pustil. Možná by se mohlo méně mluvit mimo obraz, ale to je pro mne jen malý detail. --- A od té doby, co jsem viděl tento film poprvé, se změnilo to, že znám komiksovou předlohu, kterou považuji za velmi dobrou, a k Vráně přibyly další filmy podle komiksových předloh, které považuji za velmi dobré. ()

willow666

Jelikož nejsem fanynkou komiksů, Franka Millera skoro neznám a o Rodrigueze se taky zrovna nezajímám, viděla jsem tenhle film jen díky doporučení svých přátel. A udělala jsem dobře. Vizuální stránka opravdu výborná, originální. I děj mě hodně zaujal, skvělý Willis a samozřejmě Rourke, ten zářil. Ocenila bych i humor a nadhled, v podstatě nemám co vytknout, rozhodně nic podstatného. ()

marleyy

100% Nejlepší zfilmovaný komix, willis, rourke, owen, byly správní řízci, když se k tomu přidá supr atmosféra plná kurev, nabitých zbraní a brutální elijah wood není co řešit. ()

K.B.L.

Jedním slovem - nádhera! Mám na mysli hlavně zrakový vjem, protože neznám film, který by byl zajímavější stylem natočení. Celkově jednotlivé příběhy taková bomba nejsou, ale to mi nebrání si tento film zařadit mezi topku a dát mu s čistým svědomím *****! ()

Aleee89

Tenhle film mě překvapil. Pěkně vystihli korupci a všechny hnusy dnešního světa, je to takové ponuré, ale skvělé. Byla jsem na tom v kině a pamatuji si, jaký to byl pro mě zážitek. I formální stránka mě docela nadchla. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let