Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Rodriguez

I když jsem komiks ještě nečetl a viděl z něj tak maximálně obálku, tak snímek mě celkem oslovil. Plejáda zářících hvězd se courá po pošmourném a hnilobou prolezlém Sin city, kam i chlupatý maj strach strčit tu svoji tlustou prdel od koblih! Trojka R+M+T předvedla pěknej koncert a budem se těšit na pokračování.... 75% ()

ad

Popravdě, krátce po shlédnutí jsem byl hodně naštvanej a sklamanej a uvažoval jsem o dvou hvězdičkách... Považuju se totiž za velkého fandu Millerových komixů, ale neslintal jsem blahem, když jsem ve filmu viděl naprosto okopčené komixy, sem tam zbavené někaterých zajímavých motivů (stačila by zmínka o Gladys a byl bych šťastnější), sem tam naprosto nelogické a zbavené hodnověrných motivů. Otrocké přepisování vnitřních monologů začne brzy vadit a o hercích se téměř nedá mluvit, protože jejich výkony jsou stejně stylizované, jako výtvarná složka (snad jen Owen s DelTorem hrají civilně a bez okras, ale bohužel právě tím se mezi ostatní přehrávající nehodí, navíc o jejich povídce Big Fat Kill je známo, že je ze Sin city série nejslabší - ve filmu dopadla jako nepovedený pokus o komedii). Nebudu to už natahovat, prostě jsem byl rozladěn a to hodně... tak proč nakonec tři? Protože všechny tyto výtky jsou výtkami fanouška, který čekal víc, než jen otrocký přepis. Dokážu si totiž představit, že lidé, kteří předlohu neznají, budou určitě nadšeni, chytne je snad vše zmíněné a v případě první a poslední povídky určitě i děj. Jděte do toho, za zkoušku to stojí, už proto, že něco takového tu ještě nebylo. 3 a půl * ... ()

Silverluv

Jsem nadšen. Úžasná záležitost napěchována akcí, brutalitou, drsnou romantikou, nádherně nebezpečnýma ženskýma, temně drsnýma týpkama s plnou hubou nabroušených hlášek, nechybí tam nic. Takhle si prostě představuju převedení komiksu na plátno. Nádherná vizuální stránka, skvělá hudba, výborné herecké výkony a to hlavně představitelů tří hlavních mužských rolí - nabušený Marv v podání Mickey Rourka, nezlomný Hartigan (Bruce Willis) a "superman" Dwight (Clive Owen). Příjemě potěšil i "vampkiller" Elijah Wood, proradný parťák Michael Madsen, Femme Fatale Rosario Dawson, a loser v podání Benicia Del Tora. Dle mého názoru dosud absolutně nejlepší komiksová adaptace. Moc se těším na avizované pokračování a pevně doufám, že bude stejně tak dobré. ()

Bláža

Zářná ukázka toho, jak je forma nadřazená nad obsah. Přestože byl samotný komiks použit jako storyboard, a proto se vizuálnímu zpracování nedá nic vytknout (je prostě úžasné), samotnému filmu jaksi něco chybí a nedokáže diváka upoutat. Jde jen o prázdný obal. ()

Trainspotter

Město hříchu, město noci, deštěm protkané špinavé a zakázané zóny, temná zákoutí, zakouřené striptýzové bary, osudové ženy, zbraně, peníze, moc, pomsta... To vše nabízí Sin City ve vizuálně vyjímečném snímku Roberta Rodriugeze a spol. AR: 1,85:1 - HDCAM SR (1080p/24) ()

Crawler-D

Rodriguez převedl na plátna kin komiks tak, jak nikdo před ním. Snažil se předvést ducha komiksu až moc věrně a to se mu vymstilo, protože ne vše, co působí zajímavě v komiksu, může působit skvěle i rozpohybované ve filmu. Na druhou stranu se jedná o zajímavý experiment, který se mu sic ob čas rozpadá pod rukama. ()

cubajz

dokonale oživený komix, snímek po snímku se propadáte hlouběji do města hříchu, které je stejně drsné a brutální jako na papíře. Ať se jdou amíci se svým filmy kurvícím ratingem zahrabat - tenhle jim skvěle ukazuje záda! ()

DruidKarel

Tak tohle je pro mě velikej luxus a přehlídka všeho, co byste od filmu měli taky dostat. Od akce, přes kvalitní výkony, skvělý příběh až po nádhernou Jessicu albu. Ta byla přímo šukézní, ovšem jako vždy. 5* ()

tomtomtoma

Zajímavě stylizovaná oddechová zábava. Tato forma je tím nejlepším, co film dává. Nedává myšlenky, dává zábavu. Nemá hloubku. Má styl. Má atmosféru. Svět drsných mužů, svět zkaženosti, svět neřesti, svět násilí, svět odplaty, svět představ, svět uvolnění. Jsou zde spravedliví, toužící po napravení společenských i osobních křivd. A to i za cenu brutálních metod, pokud není jiného zbytí. A tak nezničitelný Marv (zajímavý Mickey Rourke), důvtipný Dwight (Clive Owen) a poctivý policista John Hartigan (Bruce Willis) neohroženě stojí proti přesile a vychutnávají si sladkost spravedlivé odplaty. Jsou zde ženy, vzbuzující erotické představy. Svůdné a nebezpečné: tanečnice Nancy Callahan (Jessica Alba), dvojčata Goldie a Wendy (Jaime King), vůdkyně Gail (Rosario Dawson), divoženka s meči Miho (Devon Aoki), nešťastná kurátorka Lucille (Carla Gugino), servírka Shellie (Brittany Murphy), či proradná Becky (Alexis Bledel). Je zde sadistická strana zla. Po zásluze potrestaná za své ohavné činy, poklesky a deviace. Troufalost a moc občas tvrdě narazí. A tak příliš hrubý policista Jack Rafferty (dobrý Benicio Del Toro), přisluhovač mocných Manute (Michael Clarke Duncan), a členové mocné rodiny Roarků Kevin (Elijah Wood), Junior (Nick Stahl) a kardinál (Rutger Hauer) poznávají trestající ruku boží. Z dalších rolí stojí za zmínku Hartiganův neloajální kolega Bob (Michael Madsen), pomstychtivý senátor Roark (Powers Boothe), poetická dvojice Klump (Rick Gomez) a Schlubb (Nick Offerman), a tichý nájemný vrah (Josh Hartnett). Originální oddechový kousek ()

laik_60

Pri filme si prídu na svoje milovníci komiksov a iných "kiksov" a tí čo majú radi Tarantínovske "výhybky". Ja som to po úvodných minútach vypol. Nie je to tá pravá šálka kávy, preto ani ten bod - dva neudelím. :( ()

C0r0ner

Obsazení jako svině. Vizuál jako svině. Propojený příběh jako svině. Drsná akce jako svině. Prostě film jako svině! Myslím si, že Frank Miller může být na dvojici Tarantino/Rodriguez víc než pyšný, protože z jeho komiksu (ne, že bych ho znal) nepochybně vymáčkli maximum. 100% ()

Wormboy

Zahanbene priznavam, ze Millerov komiks som necital a v podstate ho ani nepoznam. Ked som vsak videl uputavku na Sin City ocakavania boli vysoke.Tie neskor podstatne splasli po niekolkych negativnych nazoroch a teda film som zacal pozerat skor s urcitou apatiou ako velkymi ocami. Urcite sa vyplatilo. Takmer cely film som nespustil zrak z Rodriguezovych vizualnych orgii, aj ked pravdu povediac najvacsie pozitivum, avsak aj negativum vidim vo vyraznej komiksovej stylizacii celeho filmu. Rodriguezova rezia je slusna, avsak problem je v tom, ze reziser sa sam utapa vo vyumelkovanych zaberoch a hercov iba vklada do castokrat nevierohodnych "cool" poz. Ale ono je to aj tak v podstate jedno...aj tak sa tesim na pokracovanie:) ()

carly

skvelé, na mňa trochu moc drsné, ale u Roberta už som si zvykla. po vizuálnej stránke lahôdka. po hereckej stránke hotový koncert - dobrí boli všetci, ale najviac sa mi páčili Josh a Elijah. a ten rozprávačský štýl. bol to skrátka zážitok a som celkom dosť zvedavá na 2. diel. ()

asinus

Film bombastický i přes to, že vás neuvede do nějakého zvláštního transu. Prostě jen sledujete drsné příběhy s opravdovými hrdiny, kteří vědí, jak se v hříšném městě ohánět. A forma, ve které je film upečený, je nevídaná, ale perfektní. Herecké výkony akorát a Benicio Del Toro fantastický stejně jako celá scéna v autě. Kdo se u tohohle nudil je netrpělivý a neumí si užívat. Když od filmu nebudete očekávat světobornou zápletku, dostanete dobrou zábavu. Fair trade. ()

Fallen_One

Vizuální stránka paráda, rozhodně něco co tu ještě nebylo a zaslouží ocenit. Prostřední příběh s Clivem Owenem byl pro mě osobně tím, co celý film sráželo. Asi je to tím že toho chlápka fakt nemusim. Zato příběh Nancy a Hartigana to naopak zase zvedá. Mickey Rourke jako Marv taky dobrý, ale pro mě je to, když se na to zpětně podívám, prostě průměr. Dal bych možná i čtyři hvězdy, jen...nějak mě nenapadá za co a proč. Možná za Elijaha Wooda s přivřením obou očí :-) ()

Flynn

Sin City jsem viděl tak nějak na dvakrát, prvně jsem nebyl náladou vůbec nalazen a tak jsem film vypl, při druhém pokusu a jiném rozpoložení jsem na to koukal jak na svatý obrázek, úžasné vizuální zpracování, skvělé příběhy... prostě podívaná. ()

sklennenka

Pustila jsem si tento film, aniž bych věděla do čeho jdu. Znala jsem pouze letmo jeho název a byla na něj zvědavá. Zůstala jsem civět s otevřenou pusou a chvíli přemýšlela, zda mi neodchází obrazovka. Potoky krve rozhodně nejsou můj šálek kávy, ale v tomto pojetí jsem to strávila více než dobře. Jedna herecká hvězda vedle druhé, neotřelý scenář a akční scény mne rozhodně pobavily. ()

Alfréda

Vyjma poutavé vizuální zpracování na tom nenacházím nic, co by se mi líbilo. Hezky se na to kouká, to je tak vše. ()

zette

Ze zacatku snimku jsem si rikal, ze je film prehnane stylizovany, az si na to ale oci zvykly, sam jsem si zpracovani zacal pochvalovat. Misty to skutecne vypada, jako by si divak listoval v komiksu, spousta zajimavych napadu! Slusne herecke obsazeni, spousta sexy herecek. Podle me zbytecne moc postav a tim padem delsi stopaz, ke konci uz jsem se trosicku zacal nudit. Nejvice me bavila dejova linie a postava, kterou ztvarnil Mickey Rourke. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let