Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

martycross

Frenkí Miller si ohlídal dva blázny ne režijní stoličce, a vzniklo pozoruhodné dílo. Abstraktní drama ve stylu noir mě vtáhlo do děje nevídaným způsobem. Plejáda skvělých herců sekunduje akčnímu příběhu. A skvělý comeback drsňáka Mickeyho Rourka. ;) ()

chelseaman22

Mrtvých bylo dost, litrů krve také a té špíny. Ale film nestádní, neobvyklé zpracování a já se doopravdy bavil. A ty červený All Stary byly the best. 85% ()

filmmovier

Paráda. Ne, paráda ne, dokonalost. Dokonalost ano. Možná že ne úplně po příběhové stránce (Velká tlustá zabijačka mě moc nezaujala, zato willisovky jsem si užil parádně), ale po vizuální a herecké ano. Mickey Rourke byl skvělej, úžasně ostrej hoch. Jessica Alba je náramně nejvíc sexy a nikdo na ní nemá, i když je Brittany Murphy taky docela fajn. Atmosféra je úžasná, strašně se mi líbí jak to vypadá a i ty sem tam barvy dělají své. Po herecké stránce nemám co vytknout, je to prostě jeden velký koncert těch největších týpků a scénář je taky řádně vymakaný. Komiksy jsem nečetl, ale tohle mi ke štěstí snad bude i stačit, protože ty voice-overy dělají své. I ty obrazy, prostě všechno. Režiséři jsou vizuální mágové a všechno dohromady funguje tak, jako snad nic jiného a i hudba k tomu řádně sedne. Těším se na dvojku a snad se k ní nebudu propracovávat dalších devět let, to by byl hřích. Tohle je prostě geniální a rozhodně jedno z nejdůležitějších světových děl. Víc slov netřeba, opravdová pastva pro oči. Ty voice-overy žeru. 100%. ()

LeoH

Začíná to famózně – stylizovaný černobílý obraz velkoměsta v dešti, dvojice na terase, vzdálené zvuky klavíru a sága, barevné akcenty na šatech a v očích… Během následujících dvou hodin se člověk ani na chvíli nenudí; i když samotná fascinace dotaženými rotoskopickými hrátkami tak dlouho nevydrží, pořád je na co koukat a na co být zvědavý. Jenže pak film skončí a člověk si připadá tak nějak podvedený tím, že mu všechny povídky vlastně vyprávěly pořád dokola ten samý příběh, utahaný všemi těmi dunivými vnitřními hlasy silných samců, hrdou samičí hříšností a potoky odbarvené krve, vyhladovělý po kousku obyčejného neexaltovaného lidského citu. Trochu jsem čekal, že se na to o deset let a hezkých pár set filmů později budu dívat jinýma očima, ale ne, ty pocity jsou pořád víceméně stejné: Všechno je to překrásně udělané, všichni jsou supercool a všemu vládne naprostá emoční prázdnota. Nepochybuju, že přesně takhle to Rodriguez chtěl, a vím, že je spousta diváků, kteří si přesně tenhle odtažitý přístup maximálně vychutnají, ale nepatřím k nim a ani mi to není moc líto. ()

Motinski

Forma tu vyhráva nad obsahom, ale výnimočne mi to až tak nevadí. Celý film je slabší odvar Tarantinového štýlu, s menšou príchuťou Lynchoviek a okorenený komiksovosťou a brutalitou. Herecký ansámbel zafungoval a epizódne rozprávanie mi sadlo ale striedali sa silnejšie a slabšie časti. Ako celok Sin City trochu kolíše na kvalite jednotlivých príbehov, ale vizuálne spracovanie je tak cool že si ho podľa mňa ajtak užijete. ()

Magneto

Hrozne,tak tento film určite nepomôže komiksu ako takému.Nechápem ako môže niekto takú zlátaninu označiť ako príbeh,taká trapošina sa hľadá iba ťažko.Až do konca som veril tomu,že sa tento spletenec bez deja,ktorý sa hrá na tvrďasa ku koncu zmení v krásnu labuť,ale keď naskočili titulky po akože šokujúcom konci,tak som si povedal: "Mal som si ten komiks prečítať",to by som totiž dopredu vedel čo za hovadina ma čaká....Stratený čas,a celkom zaujímavá vizuálna stránka na tom nič nemení ()

senor

Naprostý souhlas s Douglasem. Tohle prostě jako film nefunguje. Což ovšem neznamená že se u toho nebudete bavit. ()

Sokkk_y

Sin City mě zrovna moc neuchvátil. Komiks jsem nečetl, takže nemohu posoudit, zda je lepší film či literární předloha. Rodriguezův tým strašně celý snímek "přeplnil" efekty. Hrozné byly také monology, u nichž jsem málem usnul. Podle upotávek, trailerů a plakátů jsem nejdříve soudil, že půjde o hezký snímek, na který se budu moci podívat několikrát a neomrzí mě. Skutečnost ale pro mě byla jiná. Chtělo by to více energie a napětí. Diváka neuspokojí pouze monology a hlavní představitelé, kteří si celý film něco mumlají pro sebe. Nejlepší výkon ve filmu předvedli Willis, Rourke (jemuž bych dal nejraději 5*) a z hereček asi Dawsonová. Doufám, že z právě připravovaného druhého dílu odejdu s lepšími pocity. ()

Sonnik

There is no justice without sin. Nádhera. Přesně podle mých představ. Sytlizace úžasná, barvy skvělé, herci výborní (Rourke !!! Owen !!) a trojička rejžů se s tím taky superně pochlapila. Jako velký fanda komixu jsem doufal, že se z toho nikdo nebude snažit udělat nějakou velkou košatou ságu, ale spíše si dá záležet na vyhraněných charakterech a té správné atmosféře města hříchů, a to přesně tvůrci udělali. nutno přiznat, že nemít načtené všechny komixy, tak bych rozhodně nehodnotil plným počtem, ale bohužel jsem fanda. Nejoblíbenější příběh samozřejmě ten Marvův. S dvojkou se to asi potáhne, ale nemůžu se dočkat. "Is that the best you can do, you pansies? " ()

farmnf

Ach quentine a rodriguezi, kam jste klesli? Filmu se nedá vytknout pouze jediné-vizualizace a originální kolorované zpracování. Jinak je to vážně sračka namíchaná z holywoodských slaďáků a akčáků, videoher a té nejhorší špíny, které se svět dopustil ve filmovém umění, raději řemesle, umění totiž pláče v koutě. Držel jsem se statečně, ale zvládl jsem to pouze 18 minut. Na nějaký rozbor této totální kraviny nemám náladu, ptám se jenom, kdo to může zaplatit, kdo se bez bázně ujme role producenta-já bych byl posranej strachy, že budu plajte, jak říkali naši předci... ()

danco123

Komiksy nepatria k mojej záľube, a preto som nečakal, že ma film ohúri a bude sa mi páčiť. A tak aj tomu bolo. Jediné čo tento "film" zachránilo, je asi postava Bruce Willisa, ktorý ako tak zachránil, v mojich očiach vyvíjajúci sa film. Za vizuálnu tvorbu a kameru by som dal 3*, ale ak to má byť objektívne ohodnotené, tak dávam 2 hviezdy. Filmu hodnotím na 40%. ()

LiborGondek

Nechápu proč je zrovna tenhle film 49. nejoblíbenejším. Podle mého názor zcela obyčejná "tuctovka" nic víc. Hodnotím tak 55%. ()

Mirokukii

Vizuálně skvělé. Okořeněné spoustou skvělých hlášek a dialogů, zabalené do úžasně potemnělé atmosféry města hříchu a jeho obyvatel. Bruce Willis a Mickey Rourke výborní. Jessica Alba a její taneček-oku lahodící. ()

Sfinkter

Stylizace výborná, avšak příliš přímočaré, příliš jednoduché, na mě zkrátka až příliš komiksové. Sin City v podstatě nemá nic, co bych chtěl vidět ještě jednou. ()

Liznic

Forma vítězí nad obsahem .. bla a bla a bla. Komiksy mám rád a tuhle stylovou jízdu jsem si sakra užil (až na moje koule, které při konci Žlutýho parchanta chtěli utéct z kina)! Výborně obsazeno a výborně natočeno, že je to přesné jako okénka komiksu? GFYS! ()

karlik4801

Ukázka toho, že existují filmy, na které není radno dívat se často, protože by se razantně snížilo hodnocení. Poprvé jsem to viděl asi před třemi lety, teď zase v roce 2013. Nevím jestli se na to v blízké době kouknu. To protože by mi to začalo lézt na nervy, takhle si Sin City drží svojí originalitu. Když to vidím v takovémhle intervalu, můžu vidět tu novou krásu. Jinak by v tom byla tuctová podívaná. Hrozně se bojím dvojky. ()

Belbo

Zdařilý převod Millerova temného světa, kterému můžeme lecco vytknout, ale pokud budeme brát v potaz komiksové paradigma a pravidla s ním spojená, tak hodnocení nemůže být negativní. Oproti absolutní většině komiksových adaptací nadstandart. Funkční děj, motivace postav, charakteristika i psychologie. Jen kurňa ... je ot podle komiksu. ()

Ryuuhei

Jedním slovem: výtečné. Skvěle provázaný děj, vyhovující obsazení, netradiční a slušivé vizuální zpracování. Ze tří příběhů, co se v ději udály, by se samozřejmě dal udělat menší žebříček toho, který z nich byl nejsilnější a který naopak zase nejslabší. I tak, ani jeden z nich nenudil, film zábavný a dost krvavý od začátku do konce. Vliv Tarantina byl znát, ale on i samotný Rodriguez umí, co už dokázal v sérii Spy Kids. 95% ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let