Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

psy.cho

Tak čo napísať k takému niečomu ako je Sin City. Iba to že tieto filmy sú šité proste namňa. Geniálny komiks spracovaný do filmovej podoby. Dobrý ťah, že je všetko v čierno-bielom šate okrem krvi. Film je efektne rozskúskovaný do viacerích dejových sfér. Scénar je asi to najpodstatnejšie čo mi najviac utkvelo pri pozeraní, a čo ma núti si to pozrieť viac krát. Musím pochváliť perfektné herecké výkony hlavne Bruca Willisa, Cliva Owena a Mickeyho Rourka. ()

viperblade

Hodně zajímavý film, kterýmu jsem zpočátku vůbec nevěřil (jméno Tarantino je něco, čemu na rozdíl od ostatních, moc nevěřím), ale o to víc mě překvapil. Už jen začátek, mě dostal na tu správnou komiksovou vlnu. S tou stylizací filmu do černobíla si mě film hned získal už od úvodních minut. Nejlepší z těch 3 příběhů, je dle mého ten s Marvem. Hned mě uzemnil, jeho cesta za odplatou totiž vypadala hodně drsně a vůbec, prostě se mi nejvíc líbila.. :-) Takže, i když ostatní dva nejsou tak dobrý, jako Marv, přesto za Alexis alias Becky, nemohu dát míň než 5.. ()

castor

Mickey Rourke má rád cizí kabáty, lesbická kurátorka Carla Gugino má velký kozy, Nick Stahl rád ochutnává lidi, aby ho nakonec ohlodali vlci, Bruce Willise zbavili důstojnosti, Rosario Dawson zatraceně ráda střílí a Jessica Alba už není malou holčičkou. Tohle bylo ve své době něco nevídaně stylového a průkopnického. Jen velká škoda, že hned první povídka představuje vrchol tohohle odosobněného (chladného) vyprávění. Málomluvný Marv je bourák (nemyšleno krasavec) a v tomhle městě zamořeném kriminalitou a násilím zrovna poznal ženu, se kterou strávil vášnivou noc. Hlavně byla jedinou, která mu kdy projevila svou náklonnost zadarmo. Ovšem teď leží v posteli vedle něj mrtvá, což roztáčí krvavý příběh. Jenže k první z povídek (až fanaticky věrným svým předlohám) přibyly další dvě a kvalita před zeleným plátnem s dalšími desítkami minut klesala. A linie poctivého poldy Hartigana za záchranou Nancy mě už nutila sledovat hodinky. Robert Rodriguez může (skrze druhou polovinu) tiše závidět jiným tvůrcům, že mají cit pro rytmus vyprávění nebo že drží jednotlivé dějové linie pohromadě. A že neotravují nekonečnými monology svých postav. Samozvaný všeuměl neumí přikovat diváka k sedačce, konstantně ho dojímat, děsit, bavit, škádlit nebo aspoň oblbnout. Tak či onak mnohé pasáže skvělou atmosféru mají, nářez je to místy jakbysmet. Účast některých herců beru s rozpaky, jiní mě naopak bavili moc. Ale ty tři slušné hvězdy nakonec ponechám. ()

ClintEastwood

Klidně ti nakopu prdel. Uhrančivá noir komiksová podívaná v tom nejtřpytivějším kabátku, jaký si dovedu představit. Když se sejdou tři totální nadšenci (Rodriguez, Miller, Tarantino), pro které je filmové umění zároveň velkou zábavou, nemůže to skončit špatně. A také, že neskončilo. Stylové Sin City, je nabité hvězdami první velikosti (např. Willis, Rourke, Wood, Del Toro), spoustou vynikajících hlášek, drsnou akcí a rozhodně by vás nemělo minout. Je to jeden z nejzajímavějších počinů (nejen) nového milénia a dokonale zábavná žánrovka, která se mi přesně trefila do vkusu. Vydařený film. P.S. Na DVD je moc pěkně vyvedené menu, přesně ve stylu komiksu. ()

Rex Mundi

Kľudne mi poberte svoje vzácne body, ale viac ako 3* nedám. Nebola to moja káva a tak ako sa s preštylizovaním dokážem zžiť, užiť si ho a nadchnúť sa ako napr. v 300, tak pozérsky na mňa pôsobilo tu. Ale dobré momenty to malo, nepopieram. Keby sa mi to vôbec nepáčilo, neboli by ani tie 3. No Robert Rodriguez sa mi nikdy celkom netrafí do vkusu, je to holt tak. ()

Dan9K

Původní comics jsem zatím neměl možnost poznat, ale celkové pojetí Sin City působí více než originálním dojmem. Snímek jistojistě patří mezi nejcharakterističtější počiny tohoto roku...co roku, vlastně nejspíše celé filmové historie. Atmosféra města vás svírá a neustále ve vás kypí pocity deprese... Toužíte po celou dobu, abyste alespoň na chvíli okusili ten krásný pocit světla a hřejivého slunce, ale je to po celou dobu jen a jen marná naděje. Opravdu zajímavý počin. Na spoustu lidí určitě bude působit nezvyklým dojmem. Jen se děsím dabingu. S ním to bude jistě velice směšné. - 91% ()

kulyk

Komigcové nečtu. Respektive neprohlížím. Samozřejmě se do toho nepočítají klasiky typu Čtyřlístek nebo Barbánek, ty mi od dětství pomáhají v nejmenším pokojíku s peristaltikou. Takže jsem z tohoto hlediska přistupoval k filmu čistý jako metrosexuálova předkožka. A nalezl jsem radost až na kost. Tahouny jednotlivých storek jsou tři drsoni, z nichž Rourka je frajer největší. Jestli někde po světě existuje chlapec typu ing. Jan Tamáš Ph.D., který by s ním alespoň na chvilku neměnil, pak se již opět vynořil evolucí pomatený jedinec, jenž definitivně opustil ono krásné zvíře v nás. A já mu přeji robustní zážitky při análních biosondách od podobných mamlásků, až se mu brejličky zapaří. Vynikající dílo plné hlášek, podivuhodných masakrů a nereálných úniků z hrobu. Kultovní věcička. Jo, a taky ty obvyklý cinty jako: vizuálně a hudebně vynikající, bla bla a tak dál. ()

Niktorius

Tento film to měl spočítané ještě předtím, než se začal reálně natáčet. Rodriguezova idea převést komiskové Sin City na filmové plátno jako jakousi přímou konverzi a ne klasickou adaptaci totiž jaksi nepočítá s autonomností komiksu jako takového. Komiks přínáší odlišný způsob podání příběhu, než kniha nebo film a výsledkem je též odlišný zážitek. Vše co zůstává v komiksu nevysloveno, nebo se odehrává v čase nezachyceném v jednotlivých políčcích, si dotváří čtenářova fantazie. Čtenář se tak stává jakýmsi asistentem režie - sám si v mysli vytváří kompletní scénu, určuje její tempo i přímý průběh. Rodriguez komiks o toto kouzlo nevysloveného pohopitelně připravuje, místo toho se zuby nehty drží jeho papírového vyznění a hází na plátno jeden strnulý záběr za druhým, což korunuje všudypřítomnými "komiksovými" over-voicy hlavních postav, které zbytečně komentují výjevy dostatečně vyjádřené samotným obrazem. Millerovy povídky by možná byly jakž takž funkční v rámci komiksu, avšak ve filmovém podání zcela vyniká jejich zápletková prostudochost, ještě podporující už tak značně tupý dojem z celého snímku. Tomu pak přes vynikající výtvarné svtárnění a hromadu mrtvol vévodí naprostá odtažitost a emocionální chlad. Páni režiséři, takhle prosím vás ne! ()

Ded@M@tes

Sin City se mi moc nelíbil, nevím proč, zpracování celkem povedené, ale hodně scén připadá víc jako animák. A kdyby tam nehrály ''hvězdy'', tak je to dost o ničem. Nechápu Alexis Bledel ''výborná herečka'', která se do téhle ''komedie'' moc nehodí. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

2Pac

Najlepsie spracovany komics Jednoznacne radim medzi svoje najoblubenejsie filmy a je uplne jedno, koho zo svojej patky vyhodim....uzasne, skvele, neuveritelne...Rourke je najcoolovejsi (anti)hero ever a Rodriguez s Tarantinom by sa mali dat spolu zosit, aby sa uz nikdy od seba neoddelili a tocili aj nadalej najkrvavejsie, najakcnejsie a najpribehovejsie pribehy...RESPECT ()

Davies182

Nebýt bombastického vizuálního kabátku, skvělých herců v čele s Rourkem, Willisem a Woodem, a všech těch cool efektů, asi by moje hodnocení nebylo vyšší než dvě hvězdy. Což ale není, takže... ()

Wacoslav1

Nebudu nic zastírat na komiksovky jsem nikdo moc nebyl, ale tahle mi nijak zásadně nevadí. Oproti divnýmu a víceméně z tohoto dílu obšlehnutýmu pokračování měla ještě jednička svůj styl a Rodriguez sem dokázal přenést ještě lecos ze svojí osobitosti a taky to je jeden z posledních filmů kde byl Willis ještě docela v pohodě a v závěru to stylově ukončil. Jinak mám k tomu filmu takový neutrální vztah. Neurazil mě nenadchnul. Nic výjimečného pro mě. Čistý průměr. Dvojka už bejt neměla o tom až v komentáři k ní. jednička u mě za 50% ()

petero

Po vizuálnej stránke asi najvernejšia adaptácia kresleného komixu. Na rozdiel od iných, je tu neuveriteľná úmrtnosť postáv všetkého druhu (aj priatelia, aj nepriatelia, aj hlavný hrdinovia). Sledujeme postavy, ktoré si vždy niečo šomrú pod nosom, dej je dosť nudný (ale dobre obsadený herci to zachraňujú), ženské osadenstvo sa skladá z herečiek s dokonalými postavami, chlapíci drsný (hlavne Marv) v pohode znesú trojitú zrážku s autom a nezabije ich ani keď do nich vyprázdnia celí zásobník, takže mi bolo úplne jedno čo sa s nimi stane. Každá postava je tu iná a všetky sú strašne zaujímavé. Ale Benicio Del Toro bol najlepší. ()

Amarcord_1

69% - Celkem zajímavý projekt Sin City mi od začátku svou atmosférou zalezl pod kůži. Vizuálně jsem se fakt kochal. Film noir zde funguje tak jak má. Hry světel a stínů, nápadité úhly záběru kamery, stejně jako kostýmy a celá výprava na mě působily velmi netradičním, a přesvědčivým dojmem. Maje na paměti, že se jedná o zpracování komiksové předlohy (kterou neznám), nečekal jsem žádný úchvatný scénář, realistické vykreslení násilí, nebo zajímavou myšlenku. V tomto ohledu mě film ničím nepřekvapil. Možná bych dal i víc hvězdiček, kdyby to bylo trochu originálnější. Filmu chybí kontrasty. V jeho polovině jsem měl pocit, že se zde obehrává ta samá monotónní píseň stále dokola...Před lety jsem hrál jednu žánrově příbuznou počítačovou hru, kde je vlastně vše, co Sin City nabízí již provedeno. A v naprosto stejném kabátě. Hra se jmenuje Max Payne 2. Oproti té hře a jejím animacím nepřichází film s ničím novým. To je možná jen bezvýznamný postřeh, ale v mém hodnocení se odrazil. ()

pepo

Mickey Rourke, Bruce Willis, Elijah Wood, Clive Owen, Jessica Alba, Benicio del Toro. To je iba zlomok superhviezdneho obsadenia ambicióznej a vo svojej v podstate revolučnej komiksovej adaptácie. Temnú, drsnú a násilnú predlohu sa režisér Desperada snažil preniesť na plátno obrázok po obrázku. Ako storyboard pri natáčaní slúžil samotný komiks a druhým režisérom sa stal autor predlohy. Na filme sa ako tvorca jednej scény podieľal takisto Quentin Tarantino. Tento zaujímavý experiment je na prvýkrát úžasným výletom do sveta hriechu a myslí psychopatických postáv, ktoré si aj napriek svojim pokriveným charakterom dokážu získať divácke sympatie. No pri opakovaných projekciách už predsa len trpí absenciu klasického filmovému rytmu. V každom prípade však ide o originálny a miestami fascinujúci film-noir, ktorý je povinnosťou pre každého filmového fanúšika. Dlho pripravované pokračovanie ostalo v tieni svojho predchodcu. ()

Reiniš

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, i s vědomím všech rozporů. Sin City má ubíjející tempo, místy vyznívá poněkud prkenně a obsahuje spoustu brutálních scén. Pro většinu diváků nestravitelná podívaná. Já byl ale před pár lety v kině upřímně pohlcen amorálně zkaženým městem, kde zabít člověka, je stejná samozřejmost jako si namazat chleba k snídani. Šílené a rozporuplné postavy si mě získaly. Miluju postavu klaďase Johna Hartigana a zároveň fandím i smrdutému žlutému parchantovi. Proč? Protože je to jedna velká nadsázka, nahlédnutí do nerealisticky zvráceného světa, při jehož sledování se vaše temnější já usmívá blahem. Navíc ta dokonale propracovaná vizuální stránka, hvězdné obsazení a hudba. Sin city, už teď se těším na další návštěvu. ()

Xmilden

Vše je podřízeno comicsu. Od dialogů až po hrdiny. Pokud by se měl hodnotit přenos filmu z papíru na plátno nemá tohle nejmenší chybičku. Film probíhá jako by člověk listoval sešitem. Určitě filmu jen prospělo, že se zde sešla více než slušná eskadra různě typologických herců. Na mě ovšem působí nejvíce věrohodně Mickey Rourke. Asi se moc nespletu, že po čase když se řekne Sin City si nejvíce lidí vybaví právě jeho. PS: V roce 2014 se už o takovou parádu rozhodně nejedná. Ostatně kdo z uživatelů podstoupí opětovnou projekci bude docela i koukat. 70% ()

Phobia

Komiksovou předlohu znám jen velmi povrchně, ovšem její filmová stylizace se povedla velmi dobře: výtvarná stránka, atmosféra, hudba, herci - vše výborně sedí. Vizuálně rozhodně zajímavý experiment, styl vyprávění vcelku ucházející... Dokonalé to sice není, forma přece jen přebíjí obsah, ale času stráveného s tímto filmem v nejmenším nelituju a ráda se někdy podívám znovu. A Clive je tady prostě k sežrání!:-) 77,7% ()

sepp

Osobne se divim, ze se objevilo tolik negativnich komentaru, zejmena na upovidanost filmu. Jasne, je to pravda a tech monologu tu najdeme opravdu nadmiru, ale kupodivu me to osobne vytrhlo jen parkrat. JInak se po cely fil moje srdce esteta kochalo pohledem na prekrasne komponovane a zrezirovane obrazky, ktere dychaly neopakovatelnou atmosferou pohybliveho comicsu. A ackoli se rika, ze tento snimek si vychutnaji spisse znalci comicsove predlohy, jako clovek pred shlednutim tohoto filmu tento pribeh neznaly musim rici, ze jsem se bavil a dostal za svuj listek do kina to, co jsem ocekaval. ()

lesumir

Nemám slov, tohle je prostě moje osobní srdcovka a jedno z nejlepších noir ever forever! Těším se na dvojku a trojku, to bude masakr masakrů! ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let