Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Frajer42

Život v tomhle přenádherném městečku je snad snem každého správného milovníka násilí všedního i nevšedního druhu a mě. Dle mého gusta tu však bylo o 57 mrtvol méně než by bylo úplně zdrávo. Přesto se na to hezky kouká minimálně těm, kteří brzy pochopí s jak výraznou nadsázkou na ně ten zapeklitý pan Rodrigez zase útočí. Moc se mi to líbilo. Vizuálně je to WOW, a to ostatní mě v tomto případě až tolik netrápí. 4* a budu se moc moc moc těšit na pokračování. ()

boshke

Očividná převaha atmosféry nad dějovostí. Ten komiksový nádech mi nikterak nevadil, jen kdyby toho obsahu bylo víc. Nechutných scén bylo na můj vkus přespříliš, iritovala mne "nesmrtelnost" některých hlavních hrdinů. První dávka povídek z Města hříchu se mi líbila, měly nápad a hlavu a patu. Zaujal mne jejich děj a cítil jsem jakési napětí. To vše se vytrácí v okamžiku, kdy končí Marvův příběh. Zbylé povídky jsou již poněkud ubíjející a přijdou mi tak trochu vycucané z prstu. Povídka se žluťákem mi přišla už zcela absurdní... Mám z Města hříchu poněkud rozporuplné pocity. Myslím, že potenciál filmu nebyl zcela naplněn... 70% ()

Dzeyna

Opravdu zajímavé zpracování snímku, nečekala bych, že téměř černobílý film mě bude bavit a zaujme mě, možná je to tím barevným oživením. Člověk si více všímá detailů a všech drobností. Je zde až příliš přestřelek a vražd, ale bez nich by to byla nuda. Chvílemi mi to přišla jako laciná americká groteska, ale vždy se objevil nějaký zvrat, díky kterému jsem byla nejen na konci nadšena. Děj je celkem jednoduchý, herecké výkony byly odpovídající, jediné mínus má u mě Elijah Wood, on jednoduše neumí zahrát nic jiného než Froda. :D ()

Kothy

Robert Rodriguez s Frankem Millerrm to dokázali. Převedli tento legendární komix na filmové plátno. Celé je to stylizované do 40./50. let. práce s barvami je opravdu úžasná. Celé je to černobílé, jenom důležité věci jsou zvýrazněné nějakou barvou. Vítejte v tomto zkaženém městě ovládaném korupcí, gangy a prostitutkami. Děj je to složený ze 3 příběhů, které jsou vzájemně provázané. Jeden je o bouchači Marvovi, kterého ztvárnil Mickey Rourke. Vyřídí si své účty s Elijah Woodem, který je naprosto úžasný. Dalšího je o Dwightovi. Toho hraje Clive Owen. Ten se snaží vypořádat s Beniciem Del Torem a jeho partou. Po překvapivém zjištění mu s nimi pomůžou prostitutky ze starého města vedené Gail (Rosario Dawson). A poslední je o detektivu Johnu Hartiganovi. Bruce Willis se na tu roli skvěle hodí. Ten ochraňuje sexy tanečnici Nancy Callahan před senátorem Roarkem a jeho úchylným synem. Tu hraje rozkošná Jessica Alba. Opravdu povedené dílo. Všechno to do sebe hezky zapadá. To už se o 2 říct nedá... Ale dwightův příběh předchází 1. "Jestli mi to neřekneš, tak ti to udělám fakt hustý." :D ()

AllShallFall

V žádném případě tohle není dobrý film. Komiksy mám rád. Tohle je ale až moooc přehnané a více než ubohé. Raději zavřu oči a budu dělat že jsem tam Willise neviděl. Katastrofa! Každý je zabiják jak hovado. Nikdo nepochybuje o své neporazitelnosti. To je fakt síla. Udělat to kreslené, tak se tohle může vysílat pro děti. Protože tomuhle přece nemůže normální člověk přijít na chuť. Stejný nesmysl jako Kill Bill, ale o stupěň lepší. ()

swamp

Smekám panu Rodriguezovi! Pro mě je Sin City, město prolezlé hnusem skrz na skrz (vzhledem k tomu, že i kladné postavy mají k počestnosti pekelně daleko:), nejlepší comicsovou adaptací všech dob! Lépe řečeno..COMICSovou adaptací! Musím nesouhlasit s některými názory, že Rodriguez (za spolupráce Millera) vše pouze okopíroval..dle mého to není ani zdaleka pravda! "Život", který postavám a místům vnuknul, je dechberoucí..s úžasem jsem sledoval každý detail, který jen umocňoval celkovou noir atmosféru! To je vše co chci říci..THE DOG ATE THE REST! ()

Fingon

An old man dies. A young girl lives. A fair trade. I love you, Nancy. *-* I'm staring at a goddess. She's telling me she wants me. I'm not going to waste one more minute wondering how I've gotten this lucky. She smells like angels ought to smell, the perfect woman... the Goddess. Goldie. She says her name is Goldie. ()

Sašenka165

Nejvíc mě na tom asi zaujalo vizuální zpracování. Už od toho prvního "filmečku", který "způsobil" natáčení, jsem nemohla odtrhnout oči. Ano, je to neskutečně ukecaný film, ale mně to nevadilo - nebylo to jen nějaké kecání o ničem. K tomu přidejme skvělé herecké obsazení, drsný humor a hromadu antihrdinů a užijeme si super film. Ten žlutej parchant - 90,5%, Velká tučná zabijačka - 95%, Drsný sbohem - 85% a z toho mi vychází, že pomyslná miska vah se přesouvá k pěti hvězdičkám. ()

dex2man

Originální vizuální stylizace,která by těžko něčemu sedla tak jako právě Sin City mě zaujala.Stejně tak přehlídka hvězd,které tu vytvořili několik zajímavých a bizarních charakterů(moji nej:Wood a Murphy),ale k dokonalosti přeci jen něco chybí. ()

Slartibarkfast

Jak bych to řekl.. inu.. rozporuplný snímek. Docela zajímavě a docela pěkně zpracované. Ale ty kecy. Jak v angličtině tak v češtině je to docela o ničem. Někdy se k filmu hodí hlas vypravěče, ale tohle není ten případ. Balastu je tam až moc. Jako by člověk odříkával text z nějaké (rádoby) básnické sbírky a do toho šílené scény. Místy zajímavé a dobře uchopitelné i divákem.. ale jinak je to chaozz. Jako by malé dítě čmáralo na zeď. Každý kousek jiný a originální, ale dohromady jsou to jen čmáranice. 65% ()

nascendi

Mám už nejaké skúsenosti s Tarantinom a videl som aj niekoľko pokusov o prevod dobrého komiksu (v rámci žánru) na dobrý film (opäť v rámci žánru). Bol som teda pred spustením rekordéru viac-menej pripravený na to, čo ma čaká. Už prvých 20 minút mi ukázalo, že som bol pripravený skôr menej, ako viac a musel som to ako nepozerateľné vypnúť. Chápem pokusy o transformáciu diela jedného žánru na dielo iného žánru (už som dokonca počul zhudobnený obraz). Pri nej je potrebné dodržať isté pravidlá a rešpektovať obmedzenia. Sin City mi však pripadá ako súbor v počítači s príponou .com(ics), ktorému Quentin a spol. natvrdo prepíšu príponu na .mov(ie) v nádeji, že to bude fungovať. U mňa to nefungovalo a tá jedna hviezdička je iba za množstvo dobrých hercov, ktorí sa dali na účinkovanie nahovoriť. ()

PetrPan

Jednoho dne se vydám do povodí Mandavy, abych zhlédl město hříchu... "Dívčina krásná, anjel padlý, co amarant na jaro svadlý, v ubledlých lících krásy spějí." ()

Ratemus

Frank Miller je komiksový pan autor a toto je jistě jeho vrchol, protože nic drsnějšího už nikdy nenapsal. Ze začátku jsem se hodně bál, když jsem zřel jméno Rodriguez, ale sakra, Roberte, ty jsi to zvládl. Film je směsice prvních dvou knih a vybírá z nich do puntíku to nejlepší v té nejryzejší a nejsurovější podobě. Hvězdné obsazení snad nemohlo být hvězdnější, tohle je klasika, sakra i ta Alba mi tu nevadí. Škoda, že ta dvojka dopadla diametrálně hůř ()

Slarque

Tenhle film je vizuálně hodně podařená pastva pro oči. Rodriguez je hračička a když už se rozhodl převést geniální komiks do otrocky přesné filmové podoby, vypadá to hodně zajímavě. Mínusem je, že si ten hračička dělá u filmu skoro všechno, takže tam nakonec není nikdo, kdo by mu řekl, že něco moc nefunguje. V každém případě umí postavit proti sobě správné herce, Clive Owen vs. Benicio Del Toro funguje stejně spolehlivě jako Mickey Rourke vs. Rutger Hauer (a tady je navíc i jistá dávka nostalgie). Jen ta závěrečná pasáž je trochu slabší – Bruce Willis je nejmíň zajímavý ze tří hlavních hrdinů a Jessica Alba se jako striptérka ani neobtěžuje svléknout. ()

Bachy

Dlouho film ležel v poličce. Bál jsem se ho vytáhnout. Bál jsem se nablýskané bezcitnosti a v podstatě jsem jí i dostal, jen s tou změnou, že tentokrát jsem na ní měl náladu. Ve všech filmech se snažím ocenit hlavně originalitu a pochválit jakoukoliv odvahu udělat něco trošku jinak. Proto má Sin City u mě tolik hvězdiček. Vizuálně je to totiž nádhera. Tím a plejádou výborných herců se bude město hříchu vymykat v mé filmotéce a právě tím docílí i dalšího shlédnutí. Jinak jde totiž o vcelku obyčejný film, kde drsné hlášky ničí jakoukoliv lidskost a srdce filme. Bruce a Mickey jsou jediné postavy, ke kterým jsem nějak přirostl. Možná to trošku sráží absolutně nemastná neslaná muzika. Věřím, že pro fanouška musí být krásné už jen oživení "svých" postav, jejich hlášek a oblíbených scén, ale mně možná vadila nejvíc ze všeho právě režie. Ono totiž hláška ve filmu a v komiksu jsou podle mého rozdílné věci a pouhé převedení obrázku po obrázku na plátno také neznamená výhru. Ale co, nudit to rozhodně nenudí, stylové a originální to je, co víc bych chtěl?7/10 Jelikož si po delší době na film skoro nevzpomenu, tak jdu o hvězdu níž. ()

Tommy987

Myslím, že vytýkať Sin City niečo ako nefilmovosť a nevyužívanie filmových výrazových prostriedkov nie je celkom na mieste. Sin City totiž nie je filmom v tom pravom zmysle slova a celkom evidentne sa ani nesnaží byť. Je predovšetkým experimentom ako previesť komix na strieborné plátno, ale aby si zachoval svoju komixovú podstatu. A experiment sa podľa mňa viac než vydaril. Rodriguez s Millerom vytvorili skutočne úchvatnú vizuálnu stránku, získali dobrých hercov (ich časté okaté prehrávanie mi vôbec nevadí, pravdupovediac mi vyslovene vyhovuje - hrdinov Sin City si ináč neviem predstaviť) a komix ožil so všetkým, čo k nemu patrí - s temným noirovým nádychom, so všetkou surovosťou, skazenosťou a drsnými hrdinami. Nech žije Sin City! 10/10 ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let