Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Najbohovskejší casting desaťročia sa v rukách režiséra možno najlepšieho filmu dejín rozplynul do prázdna. Jediné, čo drží vo finálnom produkte ako tak je skvelá hudba, či už od Mobyho alebo od iných kapiel. Nech som si akokoľvek nahováral, že filmom budem príjemne prekvapený (ako pri The Box), opak bol pravdou a Southland Tales sú presne také, ako sa o nich hovorí - monštróznou onaniou inak geniálneho Richarda Kellyho. Film uhnaný do extrému alegórie, kde sa rozplýva v bezmyšlienkovú nudu. Škoda, Sarah Michelle Gellar je pekelne rozkošná... ()

Silas

Je to příliš kontroverzní, než aby se to stalo kultem jako Donnie Darko, a příliš vizionářské a nadčasové, aby to bylo pochopeno... Kelly je génius, kterému doba není nakloněna. ()

Deimos odpad!

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 0/10 Hudba 1/10 Efekty 1/10/// +jen kvůli těm hercům -kteří tam předvádí ale naprostý hovno, před zhlednutím snímku jsem se držel pravidla "nic nedává smysl", po zhlédnutí říkám: "tento film nedává smysl"/// Na Apokalypsu jsem se dlouho těsil. Jenže, od první minuty jsem na film koukal jak blbec. Koukal jsem s kámošem, ten na tom byl stejně. Pořád jsem čekali jestli to jako nějak pochopíme. Po dvou hodinách utrpění jsem to vypli a já na to dokoukal až teď, ani v závěru jsem nic nepochopil a příšerně mě tento film otrávil. Je to naprostá ztráta času a vůbec nejhorší film co jsem za poslední rok viděl. Ehm nakonec je z toho slušný komentář, původně jsem chtěl napsat něco co by muselo být vypípáno./// Celkem 13%/// ()

HAL

Natočit Southland Tales japonci, tak z něj může být ultimátní kultovka pro několik generací dopředu. Jenže ho točil Kelly a ten sice může mít hromady nápadů, ale splácat z nich film který bude ultimátně divný takovým způsobem že si v něm každý najde to svoje se mu tentokrát nepodařilo. U Donnie Darka to vyšlo, jenže to má taky mnohem menší záběr a drží se v intencích jediného "žánru". Zato v Southland Tales je úplně všechno, snad všechny motivy které se kdy v kinematografii objevily, všechny zákadní žánry které si dokážete představit. A přitom je základní dějová struktura vcelku jednoznačná a myšlenkově mělká. Nicméně, i přesto že filosofických hloubek se tentokrát bez změněného stavu vědomí nedohrabete a při snaze o najití smyslu ve všem co uvidíte vám nejspíš v hlavě vybuchne termonukleární bomba, je to vlastně i při klasickém čtení filmu docela zábavné - díky béčkovým prerekvizitám se to nikomu nesnaží vnutit jako vážný film a sjetý Rock, šílení evil vědátoři i neomarxistické maminy zkrátka dokáží zabavit. 7/10 ()

ChewieDC

Ač je Donnie Darko můj vůbec nejoblíbenější film (skutečně no.1), tohle se Richardu Kellymu příliš nepovedlo. Dlouhé, překombinované, pseudointelektuální nic, které má ale alespoň pár opravdu senzačních momentů. Překvapivě se mi líbila mnohem víc Prequel Saga než samotný film. ()

liskam

Buď bych musel bejt zdrogovanej, a nebo pekelně vožralej. Ani jedno nejsem, takže vydim jen chaos a rovnost tohoto filmů. Za mě 35% ()

k212

Pseudointelektuální hovno v exkluzivním audio-vizuálním balíčku se stužkou snaživě předstírající rádobyvtipnou satiru. Kontraproduktivní až zcela bezpředmětná anti-bušovská agitka nabubřelého narcise Kellyho, kde všechny ty připitomělé politiky, Big Brothery, rasisty, pornohvězdy, neomarxisty, nacisty ajánevímještěkoho hází do jednoho pytle, aby je tam hezky semlel do krásné apokalypsy. Dwayne, každým okamžikem jsem nedýchala a očekávala, že k tvým uhrančivým očím (u těch to začalo i skončilo) ti přirostou uši a ty pravíš ocelovým hlasem: Fuck the Bush and Iraq war! Jo souhlasím, ale ne díky téhle dvouapůlhdinové náznakové hře (originální, ale to už známe z jiného Kellyho), která všechno bagatelizuje a maskuje za hlubokomyslné deklamace typu: Je to pasák a ten si bouchačku k hlavě nedá - ha ha ha. Mimochodem o tomhle filmu platí : američtější než Američan! A já tenhle balíček -pro mě prázdný a pustý překvapení- už znova neotevřu, posílám ho dál pro přístupnější a otevřenější diváky, aby ho milovali pro jeho "mnohovrstevnatost" a "geniální propracovanost", tak, aby ho mohli donekonečna dešifrovat a vymýšlet konspirační teorie o tom, jak to vlastně všechno je, bylo a bude. O tom to je, samozřejmě, ale to ještě neznamená, že musím Southland Tales milovat. Narativně-režisérské kvality se mu samozřejmě upřít nedají, nicméně osobně patřím k druhé skupině "ne(u)pochopitelů"! 50%. ()

Legas

K tomuhle filmu bych přibaloval nějaký drogy. Totální úlet. Nejsem si jist, jestli lze Southland Tales vůbec pochopit, ale podstatné je, že jednotlivé scény jsou buď dostatečně ujeté, nebo vtipné, případně obojí současně. Southland Tales jsou jakýmsi křížencem pokračovatele Donnie Darka s Lost Highway a Mulholland Drive dohromady, ale k Lynchově komplexnosti a promyšlenosti mají bohužel daleko. Ale už jste někdy ve filmu viděli souložit auta, nebo ze vznášejícího se zmrzlinářského auta odpalovat raketou země - vzduch futuristickou vzducholoď, ve které tančí Dwayne Johnson? ()

InJo

Na chápání, správné vnímání a smysluplné interpretování tohohle prapodivného díla moje mozkové závity vážně nestačí (a asi ani nikdy stačit nebudou). Richard Kelly se po úspěchu Donnieho Darka zřejmě zcela zamiloval sám do sebe a myslel si, že mu nyní projde už úplně všechno. V mém případě se tedy šeredně spletl. 40 % ()

Sobis87

Peter Greenaway kdysi řekl, že pokud chcete vyprávět příběh, napiště knihu, ale netočte film. Tím chtěl nejspíš říct, že pouhé podání příběhu je plýtvání filmovým médiem, jelikož ve filmu se skrývá více možností, jak obohatit lidský život. Vemte si to takhle: film je spojením několika různých uměleckých směrů dohromady, tedy literatury (scénář), výtvarného umění a fotografie (kamera, filmový vizuál, kulisy, efekty, kostýmy,...), hudby, či choreografie (taneční čísla, bojové scény,...). Zkrátka je film komplexním uměleckým dílem útočícím na vaše smysly na všech frontách...a u Southland Tales jsem si to uvědomoval více než kdy předtím. Richard Kelly se právě díky tomuto filmu může se ctí zařadit hned vedle Greenawaye a Davida Lynche, jehož vnímání filmového média je velmi podobné tomu Petera Greenawaye. Troufal bych se nazvat Southland Tales jako "Kellyho Lost Highway". Kelly ve svém díle ale zašel mnohem dál a vytvořil jakousi monstrózní popkulturní hříčku, do které se sbíhají kvanta úváh a odkazů (ať už na jiné filmy nebo na bibli...ba dokonce na stávající politickou situaci v našem skutečném světě) a kterou směle prohlašuji za zrcadlo stávajícího filmového umění. Svou žánrovou nevyhraněností se blíží asijské tvorbě - je to satira, je to komedie, drama, hudební film (plus jedno ryze muzikálové číslo), podobenství a mnoho mnoho dalšího a je až k nevíře, že takový mišmaš vůbec může držet pohromadě...ale drží a i když se to zprvu nezdá, ve výsledku dává dokonalý smysl, pokud si tedy dáte tu práci a přečtete si komiks, který je prvními třemi kapitolami tohoto epického losangeleského dramatu. Ano čtete dobře, první částí příběhu je komiks, jehož tvůrcem je také Richard Kelly. Film tedy začíná kapitolou čtyři a dá se se částečně pochopit i bez znalosti komiksu, ale opravdu jen z části, hlavní příběhovou linii sice dokážete rozluštit, ale i tak zůstane spousta nevyřešených otázek. Pokud tedy toužíte po filmu na jedno shlédnutí, který vás zabaví na dvě a půl hodiny, radši se Southland Tales vyhněte, ale pokud jste ochotni film zkoumat s každým dalším shlédnutím a pídit se po detailech a odkazech, garantuji vám, že vás čeká komplexní zážitek. A o čem že to celé je? O spoustě věcí...o spoustě důležitých věcí. ()

IQ Tiqe odpad!

Po 22 minutách jsem to vypnul. Začátek (2 min) nebyl špatný - rychlý úvod do děje, efektní výbuch, ale pak jsem se začal ztrácet v nezajímavém ději. Proč jsem si to pustil? 2 důvody - Seann William Scott a Sarah Michelle Gellar. Takže snad někdy jindy. ()

Jordan

tak vážne neviem, asi mi niečo uniklo? donnie darko sa mi nesmierne páčil, ale toto . . . to už bolo príliš . . .príliš "príliš". miestami som mal pocit, že keby dnes žil ed wood a mal prístup k veľa peniazom, točil by takéto filmy . . . ale na druhej strane - miestami to malo (vďaka kamere a hudbe) strašne dobrú atmosféru - scéna, v ktorej hrá Pixies "Way of mutilation" (keď Santeros s Ronaldom utekajú z domu po tom, čo rasistický policajt zastrelí narafičený hádajúci sa pár), alebo napríklad samotná záverečná scéna (tanec) a úplne posledné sekundy filmu . . . hm, tak fakt, FAKT neviem, už dávno som nebol pri filme taký zmätený! ()

AppleCore

Mimořádně zajímavej snímek, kterej mi zatočil hlavou o 360 stupňú a nic sem z toho nepochopil a já miluju filmy který se nedaj pochopit a dost pochybuju o tom, že samotní tvůrci něco z toho tuší. ()

teutates

Futuristicko - utopický snímok, ktorý popiera všetky "zákony" a Richard Kelly predvádza svoju zvrátenosť a chaotickosť mysle... Revolúcia myslenia, rozoberanie aktuálnych spoločenských problémov, nevšedná symbolika, našľapaná atmosféra, skvelá hudba. Tento počin si Vás buď získa,alebo ho zatratíte v priebehu prvých 30minút. Je ťažko toto dielo zaradiť, avšak rozhodne ide o dramatické scifi umocnené genialitou a originálnosťou... Zmätenosť napadala moju myseľ, na ktorú sa valilo nespočet informácií a vizuálno-obrazovej symboliky - nestihal som to všetko hltať... "Kultovo - idealistický" nárez (myšlienkovo - odkazových, našľapaných 9/10) ()

Ant

Donnie Darko je geniální, tady to s tou geniálností Kelly kapku přehnal. Sorry, ale jestli potřebuju k tomu, abych se podívala na film, přečíst první komiks, tak to je trochu mimo. Navíc mám dojem, že v případě tohohle filmu by ten komiks musel mít objem slovníku. Atmosféru ten film má hustou jak lepidlo, výběr herců je bezchybný, ale jako celek je to prostě nekoukatelná šílenost, jejíž pointu snad chápe jen režisér a to je mu bohužel na prd. Pokud to teda nějakou pointu vůbec má. ()

Slartibarkfast odpad!

"Někdy se sen změní v noční můru ani nemrkneš." Přesně tak. Tohle je noční můra. Tohle někdo natočil pod vlivem omamných látek. Nepochopil jsem vůbec nic. Prostě totální slátanina. Nechápu, jak se na něčem takovém mohlo podílet tolik herců, kteří nejsou totálně neznámí. Prostě peklo.. Nemám slov. Nekoukejte na to, pokud nechcete na hodinu a půl umrtvit mozek. Je to naprostá blbost a výplach. 0% ()

Tomco

Nepochopil som, ale nevadí. Najvýstižnejšie všetky moje pocity vyjadrím, keď poviem, že je to zamotané a zamotané a ešte raz zamotané. Kelly už v Darkovi príjemne prekvapil, no tentoraz je jeho projekt o kusisko tajomnejší a ťažko pochopiteľný. Oplatí sa však vidieť. Ja osobne som si ani nestihol uvedomiť, že mám pred sebou 145 minút, a bol tu záver. Síce pociťujem maximálnu dejovú dezorientáciu, ale na druhej strane aj akési naplnenie mojich chuťových pohárikov. Musím sa do toho pustiť ešte raz. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)