Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

Tommy987

Popkultúrna genialita. Dokonalá postmoderna a zároveň paródia na ňu. Reflexia doby a zároveň presiaknutosť nadčasovými filozofickými otázkami. Každý najmenší detail dokonale premyslený a zároveň všetko kompaktné ako celok. Spolu s komiksovou "Prequel Saga" jedno z najlepších diel a najintenzívnejších kultúrno-umeleckých zážitkov, aké moje oči uzreli. 10 / 10 ()

iamek

Docela překvapení. Podle hodnocení jsem čekal velkou kravinu, ale snímek mě i přes svou velkou délku bavil. Sice ani nevím o co se tam jednalo, ale krásně se mi na něj koukalo. Hodně zvláštní film, ale co od Kellyho čekat ? Tři filmy a všechny tři mi dali zabrat. ()

klerik

Kelly je šialenec. Film má ťažko definovateľné čaro, jednotlivé nápady sú skvelé... a šialené. Celé je to však trochu cez. Je to príliš divné a príliš rozstrieštené. A pri tom provokatívne. Seann William Scott, Sarah Michelle Gellar a Justin Timberlake majú fakt zaujímavé postavy, režisérske prevdenie je skvelé, ale scenár a celková súdržnosť su skrátka mimo... Toto vám nikto nemôže odporučiť, ani vás od toho odhovárať. To si musí každý odpozerať a posúdiť sám... ()

Yardak

Velmi diskutabilní film, i když mě osobně dost zaujal. Hudební složka zastoupena skvělými jmény - The Killers, Blur a hlavní soundman Moby! Všichni herci hrají v podstatě nadprůměrně...nejvíc se mi líbili Gellar, Lambert a Timberlake. Kelly umí, slabších 5. No a ten komix si musím někdy přečíst, aby mi všechno zaklaplo, tak jak má:)). ()

virus10

Na tenhle film jsem se dlouho těšil, hlavně kvůli tomu, že tam hrajou S.M. Gellar, S.W.Scott a D.Johnson. Trailer taky nevypadal špatně. Ale bohužel to pro mě bylo zklamání. Film o ničem!! Jednu hvězdičku dávam jen kvůli Buffy :-) ()

honajz

Tentokrát Richard Kelly přecenil své síly a schopnost smysluplně vyprávět zamotaný příběh. Nechápu, proč distributor zvolil zavádějící název, upomínající na slavný válečný Coppolův film, a proto uvádím v titulu i originální název. Southland Tales jsou nejnovějším (dva roky starým) snímkem režiséra Donnie Darka. Ten film se stal legendou. Poté, co sestříhal Richard Kelly režisérskou verzi Donnieho Darka (tento kultovní snímek mimochodem nikdy nebyl v Česku promítán, ani nevyšel na DVD), ozvaly se hlasy, že kouzlo nesestříhané verze je v tom, že se snímek nepovedl. Čím víc totiž režisér vysvětloval, osekával a bil se za jedinou jasnou linii, tím víc byli fanoušci zklamáni. Film Southland Tales rozdělil diváckou obec opět na dvě části - ta méně početná je filmem nadšená, druhá, větší, jej odsuzuje jako totální nabubřelost. Pravda bude, jak to bývá, někde uprostřed. Příběh skutečně nakonec působí poněkud lacině, celá ústřední historka je velmi jednoduchá. Na ni jsou pak navěšeny ornamenty a ornamentíky, některé zajímavé, jiné vyloženě otravné. Např. neustálé narážky obrazové i slovní na kouření penisu děvkami jsou za chvíli vyloženě na zabití autora, na druhé straně hra s náboženskými symboly a vytetovaným Kristem naprosto pitomá, resp. trapná. Hlavním bodem je kritika mediálního světa, kdy se na nás hrne a řítí tolik informací, že je nestíháme pobrat - a podobné je to ve ve filmu. Možná poté můžeme brát jako úmysl, že za tím vším je jen nicotný problém, nedůležitá blbost. Stejně jako v médiích. Southland Tales mají zajímavou atmosféru, některé vyloženě dobré herecké výkony, a to dokonce i The Rocka, žánr postkatastrofické sci-fi je však jen zástěrkou pro vyjádření mnoha kritik vůči současnému přemedializovanému světu, až je těžké najít rozdíl mezi kritizovaným a filmem samotným. ()

HellFire odpad!

Od režiséra dokonalého Donnie Darka jsem nečekal další kultovní film, ale přinejmenším výborný film ze Southland Tales být mohl. Místo toho jsem dostal nesourodý sled scének, které zřejmě pan režisér hodně překombinoval. Dwayna Johnsona mám docela rád, je sympatický, ale při pohledu na něj a jeho hru s prsty se mi přetáčely panenky. ()

d-corso

Republikáni, porno, neomarxisté, Pixies, válka v Iráku a prozatím nejdokonaleji zvládnutý film na motivy románů Phillipa K. Dicka, přestože se o adaptaci žádného z jeho románů nejedná. Subjektivní tak může a dokonce musí být bráno rázem jako objektivní a jak boxer Santaros/Jericho Cane prostřednictvím svého scénáře, tak Ronald/Roland Taverner pomocí drog určují, co je realita. Kelly uvařil bezbřehý postmoderní guláš, kdy odkazuje, cituje a parafrázuje vše možné, dokonce i svůj první film, ale jednotlivé ingredience k sobě dokonale pasují a výsledkem je mimořádně chutná krmě. A jelikož "bezbřehý" nemusí nutně znamenat beze smyslu či zmatený, tak ani onen výsledek není zdaleka nesrozumitelný. Jen to chce trochu pozornosti. Zároveň se ovšem nedá vyloučit možnost, že jsem viděl to, co jsem vidět chtěl. No a co? ()

SOLOM.

Poslední dobou jsem se o Kellyho začal zajímat a on vážně není špatný režisér, jen to všechno vždycky nějak domrví (viděl jsem The Box, na Darka se teprve chystám). Má opravdu zajímavé nápady, které ovšem zrealizuje vždy jen napůl a navíc i hodně překombinuje. Tady kupříkladu ani solidní herecké obsazení nedokázalo zajistit to, abych se u toho nenudil až tak, že jsem dokonce dvakrát usnul. Dle mého to měl režisér ořezat ještě víc, protože stopáž je dost přemrštěná – zvláště když je tam tolik zbytečných pasáží. Sarah Michelle Gellar je pořád kus – chtělo to nějaké „nude“ pak bych možná přidal i nějakou tu hvězdu. Jinak osobně se mi asi nejvíc líbil (herecký výkon) Stifmastera. ()

Othello

Kdyby ke mě někdo přišel s tím, že ještě nikdy neviděl jakýkoli film, pustil bych mu Southland Tales. Už jenom kvůli tomu, že bych mu musel vysvětlit, co je to porno. Já bych chtěl hrozně někomu vysvětlovat porno... ()

becki_tu

Nejdivnější film posledních let s největší koncentrací WTF momentů na jednu minutu filmu. Nemyslím si, že bych neodhalil počáteční záměr tvůrců udělat nejkomplexnější sci-fi všech dob, ale tímhle si až nebezpečně zahrávají s tím, že spousta diváků bude na tvůrce stejně jako já, mírně řečeno, naštvaná. A není se co divit, když tahají diváka po všech možných dějových uličkách a pak mu neukážou cestu ven. Nevermore! ()

Sawy

Tenhle film se hodnotí zatraceně těžko.Zhruba celé dvě hodiny to byl pro mě odpad jako vyšitý,jedno velké WTF a neuvěřitelně namyšlený pokus jednoho filmaře o největší film všech dob.Finální dvacetiminutovka je ale zase jedna velká filmová extáze,která mě připoutala ke křeslu a já jsem jen nevěřícně valil oči na to velkolepé završení.Jenže co mám z dokonalého závěru,sympaťáka Dwayna Johnsona a Seana Williama Scotta nebo krásné Sarah Michelle Gellar,když naprostá většina filmu nedává ale vůbec žádný smysl a jen se v ní neustále vrší různé zbytečné motivy a další dějové linky,které vedou do prázdna?Nebo jsem celkovou komplexnost filmu nepochopil?Nevím,ale podle mého názoru je to totálně prosraná záležitost,která mohla dopadnout fenomenálně,kdyby se Kelly krotil a dokázal film natočit trochu soudně a s mírou.Takhle mě film jenom vytočil. 30 % ()

Lacike

Videl som to cele, bez pretacania a s velkym sebazaprenim, ale nepochopil som to. A najvacsi problem je, ze ma nebavili ani jednotlive samostatne sceny, takze ani nemam chut to vidiet znova, aby som to pochopil. ()

Hwaelos

K filmu jsem přistupoval podle dostupných reakcí jako k pomyslnému "vrcholu postmoderny". Ta se do filmu dostává jednak intelektuálními "slupkovitými" dramaty, jednak estetikou surface play, kde touhu po obsahu přebíjí naleštěnost formy. Kelly se očividně pokusil o průnik obou cest. Snahu mu nelze upřít. Snímek chytře skládá mozaiku různých typů vyprávění a moderní ultra-futuristický look dohání až do křečovité krajnosti (v tomto směru by si perfektně notoval s bizarností světa Pátého elementu). Pracuje se silnými kontrasty v rámci fikčního světa (pornoherečka uvádějící talkshow, hrající významnou roli v záchraně světa před apokalypsou), tak ve vztahu fikce k světu reálnému (prakticky všichni hlavní herci jsou zašlými béčkovými hvězdami). Šílený teátr, kde herci schválně přehrávají (i když se bojím, že u The Rocka je to nejzazší hranice jeho hereckých schopností), cestuje se mezi dimenzemi a cituje se Starý zákon, byl očekávatelný a očekávaný. Problém je v tom, že Kelly nedokázal tenhle cirkus ukočírovat. V záplavě nápadů se ztratila pointa, která by vyrazila dech a z chápavějších diváků udělala osly, z těch méně chápavých korunované osly, aniž by to poznali. ()

Skrk

Myslím, že se zrodilo to nejnáročnější popkulturní zrcadlo, které nikdy nebude doceněno. Přespříliš kontroverzní a komplexní, aby se líbilo jako Donnie Darko. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)