Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

chlebos

Při Grabtharovu kladivu je to výborný film. Přimluvil bych se i za nějaké pokračování - a nebo radši ne:)(Men in black2) ()

MilesTeg

"Neviděli jste druhou takovou botu?" "Jen na chvíli zavřu oči, ale pozorně vás poslouchám." "Aspoň že je na čerstvém vzduchu." "Já toho scénáristu zabiju!" "Viděli jste je? Nějací Termiti nebo Dalmatini!" A tak můžu citovat do alelujá. Prostě skvělá sranda, co se mi nikdy neokouká, sám totiž pár fanoušů znám, toto je film ze života. ()

E lan

Tohle je klasika:-) Kdo má rád Star Trek, Gallacticu či jiný sci-fi seriál si nesmí tuhle parodii o hercích z uvedených seriálů ujít. Unavení herci (včele s tradičně vynikajícím Rickmanem) vs. naivní mimozemšťané, tohle prostě funguje na plný pecky. ()

Ceberus

Ty "jen" tři hvězdičky nechápejte špatně - není to proto, že by to nebyl dobrý film, ale proto, že existují úchvatnější a zapamatovatelnější. Tento film je vynikající oddechovkou nejen pro milovníky sci-fi. V nemálo scénách vám na mysl vytanou herci či postavy z vašich oblíbených ST seriálů: od "Spocka", neustále opakujícího svůj typický pozdrav, střihnutého shakespearovským steskem "Patricka Stewarta", přes "Kirka" nahoře bez, až po odrostlého "Wesleyho". Na druhou stranu jsem očekával více parodických prvků ve stylu praporčíka Postradatelného či zastavení bomby v poslední vteřině. Neočekávejte od filmu formát Scary Movie nebo Žhavých výstřelů, kde je "příběh" účelově seskládaný z individuálních gagů. Dostane se vám naopak plnohodnotného, správně kýčovitého, příběhu. Edit 2024: Navyšuji na tři a půl až čtyři hvězdy. Odsejpá to, nenudí to a splňuje to moje hlavní kritérium pro dosažení čtvrté hvězdy: klidně se na to někdy podívám znovu. Připomíná mi to Kosmickou odyseu Maxe Clouda, kterou jsem viděl nedávno. ()

Bobšule

Galaxy Quest je parodie především Star Treku. To není třeba prozrazovat nikomu, kdo viděl třeba jen jediný díl kterékoli série. Ovšem, jakožto fanoušek ST s upřímnou radostí uznávám, že jde o parodii chytrou a místy až neuvěřitelně vtipnou. Především díky Alanovi Rickmanovi a jeho postavě. ()

Candid

Tak tenhle film mě bohužel zklamal. Mám ráda komedie, mám ráda sci- fi, ale přesto se velká zábava nekonala a já se moc nebavila. Po technické stránce zvládnuto slušně- kostýmy, kulisy, efekty atd., herci jsou vesměs sympatičtí, děj to má, ale to je asi tak všechno. U filmu jsem se ani jednou nezasmála, asi dvakrát jsem se pousmála, ale jinak bez jakýchkoli větších emocí. Přirovnala bych to ke sledování rybiček v akváriu. Chvíli vás to docela baví, ale dlouho to nevydržíte a začnete se nudit. Stejně tak na mě účinkoval Galaxy Quest... i když... sledovat akvárium může být přeci jen o něco větší zábava. ()

BigBang

Toto je jediná hollywoodská komedie, kterou jsem si koupil na DVD ještě v dobách, kdy byla DVD drahá, a navíc si ji doma pravidelně pouštíme. Na této parodii oceňuji - vedle naprosto suverénního provedení ve všech směrech - že má silnou jak složku zesměšňující parodované dílo (Star Trek), tak ale složku parodovanému dílu upřímně a podařeně holdující. ()

Mira90

Nadprůměrně dobrá a především vkusná parodie, vykrádající vše od Vesmírné Odysey, přes Star Trek až k Star Wars. Efekty ucházející, námět velmi povedený. ()

Matt007

Nevědel jsem, co od tohohle filmu mám vůbec očekávat jelikož nejsem fanouškem Star Treku, kterého jsem viděl všeho všudy pár dílů. Galaxy Quest mě ale opravdu bavilo. Herci byli skvěle vybráni (no kde jinde uvidíte v jednom filmu Kutila Tima, Ripleyovou, pana Manka a Hanse Grubera?) Příběh, efekty, no a Sigourney Weaver vypadá na svůj věk neskutečně dobře WOW. ()

Durgas

Podarená a riadne vtipná paródia (hlavne) na Star Trek, na ktorej som sa naozaj dobre pobavil. Celá posádka bola podarená (Sigourney, mmm... :) ) ale najviac sa mi rátal Pseudospok v podaní Alana Rickmana. Skvelí boli aj tragikomickí mimozemšťania. ()

Rudyamon

Pokud to budu brát jako parodii, tak v celku v pohodě. Byť jsem děj občas sledoval s pocitem určité trapnosti, přesto se nedá říct, že bych se nebavil. Tolik k ději. Co se týče obsazení, za pozitivní zmínku stojí zcela určitě Alan Rickman se svým znechuceným výrazem a poněkud trapnou (nejen pro jeho postavu) replikou o kladivu. Jak už kdosi v komentářích zmínil, zbytek obsazení základní posádky byl průměrný a obsazení mimozemšťanů děsivé. Opravdu, pokud by takoví skutečně byli, zasloužili by vymřít, aby vesmír nezaneřádili plytkým IQ a nebetyčnou blbostí. Byla to ale parodie, tak snad to tak špatné nebude… :-) Za mně maximálně 3 hvězdičky - 50% s připomínkou, že pokud budete na cestě k cizí planetě potřebovat vyrobit zbraň, stačí se rozhlídnout, jestli kolem sebe neuvidíte nějaký šikovný soustruh… :-) ()

gemi

Skvělá zábava! Tedy pouze pro skalní fanoušky Star Treků, Comic-Conů, Doktorů Whoů a podobných ptákovin. Ani jsem se neuchechtnul, je to blbý jak boty. Už chápu, proč jsem to nikdy neviděl. ()

samkko

7.4/10 tak to si teda nechám líbit. Galaxy quest je film na humorové úrovni Stopařova průvodce po galaxii. Takže pokud jste fanda Stopaře, tohle si náramně užijete. Samozřejmě je to nutné brát s obří rezervou a koukat na to můžete jako příznivci, ale taktéž i odpůrci Star treku. Film má tedy příjemné obsazení, skvělý humor, strašné CGI efekty.. No ve zkratce vše co k tomu patří. ()

pulDag

Jeden z těch filmů, do kterých se vám nechce, generický název a ještě levnější plakát filmu tomu dává korunu. Nakonec si to pustíte a nepřestáváte se divit, s jakou jistotou je snímek zahraný a natočený. Takovou třešničkou je překvapivá kvalita triků jejichž úroveň hladce překonává Episodu 1. ()

junxi91

Pro skupinku nespokojených a vyčpělých herců ze starého vesmírného sci-fi seriálu skončí veškerá sranda poté, co se ukáže, že jejich seriál brali jistí podivní mimozemští tvorové jako historický dokument a nyní potřebují jejich pomoc. Herci z dobrodružného vesmírného seriálu Galaxy Quest, který frčel v 80. letech, navštěvují sjezdy fanoušků a vystupují na jevišti. Hlavní hvězda seriálu Jason Nesmith je sebevědomý, miluje pozornost a rád se napije, ale další herci - Gwen DeMarco, Alexander Dane, Fred Kwan a Tommy Webber - jej nesnáší, stejně jako svou stagnující kariéru. Jason byl hlavní postavou a velitelem lodi Protector jménem Peter Quincy Taggard. Gwen měla úlohu komunikačního důstojníka Tawny Madison, který dává příkazy počítači, a jinak je to spíše sex-symbol. Alexander byl naopak vědecký důstojník Dr. Lazarus, patřící k mimozemskému druhu Mak'tar se super inteligencí a schopnostmi, který na svou roli v seriálu moc hrdý není a je to typický mračoun. Fred byl technický seržant Chen, hlavní inženýr na lodi, který to dá nakonec dohromady s Thermiankou Laliari. Tommy Webber byl zase předčasně vyspělý dětský pilot poručík Laredo. Na jednom fanouškovském sjezdu osloví Jasona jistí podivní lidé jménem Thermiané, kteří potřebují pomoci. On si myslí, že chtějí jen propagační vystoupení a souhlasí. Ráno se Jason probudí se silnou kocovinou a zjišťuje, že Thermiané jsou skuteční mimozemšťané a že jej dopravili do skutečné lodi NSEA Protector, která byla v seriálu Galaxy Quest. Jason si myslí, že je na natáčení a musí hrát svou postavu, a tak nařídí pálit na loď mnohem silnějšího nepřítele Thermiánů, válečníka Sarrise. Sarris požaduje "Omegu 13", což je tajná superzbraň, která byla zmíněna na konci seriálu, ale nikdy nebyla použita a její schopnosti nejsou známy. Jason má pro začátek štěstí a Sarrise se povede dočasně porazit. Thermiané jsou vděční a transportují Jasona zpět na Zemi, kde si Jason uvědomí, že zážitek byl skutečný. Pokouší se přesvědčit ostatní herce, aby se k němu připojili, ale ti jej odmítnou. Pak se objeví Thermian Laliari a znovu požádá Jasona o pomoc, a ostatní herci se k němu připojí, protože si myslí, že jde o herecké angažmá. Připojí se k ním také jeden obyčejný týpek Guy Fleegman, který hrál podřadnou roli pasažéra č.6 v červené košili pouze v jedné epizodě, kde zahynul. Na palubě lodi Theremianů jménem Protector se dozví, že si tito podivní milí lidští mimozemšťané s velkýma očima a úsměvem myslí, že Galaxy Quest byl skutečný "historický dokument". Tento seriál je inspiroval k tomu, aby založili svou vlastní společnost se ctnostmi, které seriál reprezentuje. Pro všechny je to velký šok a uvědomují si, že neumí pilotovat vesmírnou loď a bojovat ve vesmírných bitvách. Sarris se znovu objevuje na scéně a znovu požaduje Omegu 13. Jason mu řekne, že mu ji sežene, a pak říká ostatním, že Sarris je stejně hloupý, jako hnusný a ať jej rozstřílejí, ale Sarris to všechno slyšel a tak zaútočí na Protektora. Protektor uniká magnetickým minovým polem a při tom je silně poškozen, především přijde o zdroj energie, beryliovou kouli. A tak se posádka vydává pro novou kouli na nedalekou planetu, kde žijí dětští mimozemšťané, kteří jsou však velice krutí a pošlou na ně kamennou bestii, která útočí na Jasona. Naštěstí se jej povede přenést zpátky na Protektora, kterého však ovládnul Sarris a požaduje zařízení Omega 13. Je třeba jít s pravdou ven a přiznat, že Jason není skutečným velitelem a že Galaxy Quest byl jen seriál, což si Sarris náramně vychutnává. Donutí Jasona, aby nějak vysvětlil thermiánskému vůdci Mathesarovi, že herectví a fikce jsou součástí klamu, což je koncept, který Thermiáni neznají. Sarriss aktivuje sebedestrukční mechanismus Protektora a vrací se na svou loď, zatímco nechává členy posádky zemřít tím, že otevře vrata, kterými do prostoru unikne kyslík. Herci však vymyslí plán, jak přerušit sebedestrukci a porazit Sarrissovy vojáky na lodi. Jason se kvůli tomu spojí s velkým fanouškem Galaxy Questu Brandonem a jeho přáteli, kteří mají důkladné znalosti seriálu. Brandon pomůže Jasonovi a Gwen, která komunikuje s počítačem, dostat se k jádru a přerušit sebedestrukci. Mezitím vede doktor Alexander Thermiany proti Sarisovým silám a povede se jim převzít kontrolu nad lodí. Posádka pak vtáhne Sarrisovu loď do magnetického minového pole, a miny pak loď zničí. Protektor se vrací na Zemi, ale Sarrisovi se povedlo uniknout a na můstku přepadne a smrtelně zraní několik členů posádky. Jasonovi se povede aktivovat Omegu 13, která posune čas o 13 sekund zpátky a Jason s Mathesarem mají šanci odzbrojit Sarrise. Pozemní modul se oddělí od Protektoru, aby vrátil posádku na Zemi, zatímco loď pokračuje s Theremiany do mezihvězdného prostoru. Herci se tedy vracejí na zem zrovna během konání dalšího fanouškovského festivalu, a díky tomu, že se jejich seriál stal realitou, tak předvedou úžasnou show a zlikvidují před fanoušky zlého Sarrise! Já se u filmu skvěle bavil, hlavně, když herci vůbec nevěděli, co mají dělat, ale postupně se to naučili. A to obsazení, to je přímo hvězdné! () (méně) (více)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci