Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

kakyn

Po pár minutách sem řekl, "Omg parodie na Startrek, no to zas bude nějaká kravina". Postupem času se mi to začalo líbit víc a víc až to došlo ke stádiu kdy sem začal chytat záchvaty smíchu. Dlouho mě žádnej film nepobavil tak jako tenhle. Nakonec se z toho vyklubala skvělá komedie plná skvělých hlášek. Nevím co ostatní ale mně se herci a jejich výkony líbyly... ()

Hawaj

"Zabiju toho idiota co napsal tedle díl!" Tý woe proč vod týdle papundeklárny neudělaj remake za pořádný prachy, vždyť je to super zábavný. Samozřejmě ve 3D :) ()

subic

Co by na to řekl Gene Roddenberry? Obracel by se v hrobě? Určitě ne. Tahle komedie, i když jsem velký fanda Star Treku, mi dlouhou dobu unikala, takže přispívám spíš už s křížkem po funuse. Krom parodie na Star Trek je do toho přimíchaná i příměs Pátého elementu a dalších. Navíc je zde předloha dalších nových vesmírných šmejdů, kteří se objevili jako ještěrovití Xindi/Xindové v pozdějším seriálu Star Trek: Enterprise. 70% ()

LukeKiller

Vidím Tim Allen, Sigourney Weaver... A hovorím si, Tim Allen snáď nikdy nehral v ničom dobrom. Och ja bláhový! Výborná sci-fi paródia, ktorá je vo všetkých smeroch tak akurát. Nerozumiem ako mi toto mohlo tak dlho unikať. ()

Ivoman

Naprosto fantastická sci-fi komedie. Suprové obsazení, suprový nápad, prostě supr. Dopisuji po 53 tím shlédnutí, že se jedná o nadčasové dílo s opravdovým odkazem budoucím generacím a s velikou pravděpodobností si nikdo nikdy netroufne natočit tento film znovu. Zajímavější by byl sequel po takové době, bohužel Alan Rickman již není mezi námi, takže tohle zůstane pouze odkazem. ()

Blazkowicz

Vesmírné parodie na mě asi vůbec nefungují. Obsazení bylo dobré, ale jinak nic moc extra vtipného, čemu bych se měl smát (tak dvakrát asi). 2+* ()

MartinTerran

Dobrá parodie na všechny sci-fička (nejvíce mi to připomíná Star Trek). Příběhově zde byly téměř všechny klišé a také várka humoru. Všechny druhy mimozemšťanů byly suprovní. Herecké výkony i obsazení bylo skvělé. Za mě jednoznačně výborný počin. Hodnocení: 87/100. ()

mrclTV

Trochu rafinovanejšia a možno o to lepšia paródia na sci-fi, hlavne teda na svet Star-Treku - filmy, seriály a všeobecne komunitu nerdov, krútiacich sa okolo nich. Neskutočná zábava, veľmi často som pri sledovaní tohto filmu vybuchol od smiechu, Galaxy Guest udrel presne na moju strunu. Len nechápem ako mohli hlavní predstavitelia udržať vážne tváre pri hocijakej komunikácii s Thermianmi? Štyri a pol, no možno pôjdem v budúcnosti aj vyššie. ()

Rayen1

Skvělá parodie na Star Trek, Star Wars, Star Gate... Ukazuje to, jak jsou tyhle seriály a filmy vlastně v jádru strašně podobný a jak dokážou bejt fanoušci do tehlech seriálu a filmů zazrany. Jako, nic proti, každej má rád něco, ale já radši Firefly... Film je ale celkem sranda parodie. ()

smatana.sk

Najlepšia paródia na space opery a sci-fi kony, pri Grabtharovom kladive!  Prelínanie s fikčným svetom a svetom fanúšikov je ešte lepšie, ako v Mužovi z Acapulca, a to je čo povedať.  A Sigourney Waver s Alanom Rickmanom si doslova vychutnávali zahrať, ako ich tie roly nebavia. Vlastne, tieto dva filmy vôbec nie sú paródie. Pri paródiách sa nám slzy tlačia do očí od smiechu, nie od dojatia. Sila Galaxy Questu spočíva v tom, že hovorí o dôležitosti vymyslených príbehov v našich skutočných životoch. Hovorí o zasvätení čítaním alebo pozeraním filmu. A toto identifikoval už Zdeněk Neubauer v eseji o trilógii Pán Prsteňov - "O cestách tam a zase zpátky".  Treba si pozrieť aj Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary - dokument o tomto mnohovrstevnatom filme. ()

seba

Nikdy jsem neviděl ani minutu ze Star Treku a přesto jsem se slušně bavil. Paradoie jak má být. Pochvala Marku Vašutovi za dabing Alana Rickmana. "Aktivujte Omegu 13". ()

Santek

Povedená a inteligentní parodie na seriály typu Star Trek. Tahle komedie s Timem Allenem v hlavní roli se svezla na vlně oblíbených sci-fi seriálů a pojala toto téma velice svérázným působem. Film je zábavný od začáku až do konce, neobsahuje slabší místa a nenechá Vás chvíly oddechnout. Podle mého názoru zde Tim Allen předvádí svůj nejlepší herecký výkon za jeho filmovou kariéru. Ostatní herci zvládli své role taky na výtečnou a za zmínku učitě stojí i povedené filmvé efekty. Tenhle film není primárně určený jen pro fanoušky Star Treku. Podle mně dokáže pobavit skoro kohokoli. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci