Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

marrrrian

Rickman, úplne bezkonkurenčne najsilnejší článok už tak skvelej hereckej zostavy, ktorá hrá hercov, ktorí hrajú posádku vesmírnej lode, ktorá to musia prestať hrať, aby zachránili bandu retardovane pôsobiacich, naivných mimozemšťanov. Bláznivé a ukričané viac ako černošská komédia, ale tí naivní mierumilovní mimozemšťani boli fakt hrozní. ()

sokor3

Naprosto dokonalá akční komedie z vesmíru, která si dělá srandu ze všech možných sci-fi filmů.Má však oproti mému očekávání velmi povedený příběh a člověk se u něj rozhodně nudit nebude. ()

rhiannon

Nádherně inteligentní a suchý, řekla bych přímo anglický humor, v komedii, která vzdává úctu všem sci-fi seriálům, především pak Star Treku a jeho fanouškům. Úžasný Alan Rickman a úžasně vyvinutá S. Weaver, co víc si přát. ()

William_Kirk

Tento film si obzvláště užijete, pokud znáte klasický Star Trek s Williamem Shatnerem. Galaxy Quest je decentní a přitom dokonale vtipná komedie / parodie. ()

Pawouk123

Tim 'Kutil' Allen jako vyhasínající a/nebo vycházející hvězdička osmdesátkového sci-fi seriálu byl vskutku zábavný. Neméně sympatyčtí byli ovšem i ostatní členové posádky a svým způsobem i absolutně pitomí mimozemšťané a obdivovatelé seriálu questies. Parodovaný Star Trek nebyl nikdy mým kultem, ale v předminulé dekádě jsem několika sériím neunikl (upřímě v té době jsem se o to ani nesnažil). Dokonce jsem sporadicky viděl i něco z původních dílů se Shatnerem a Nimoyem, což některá gesta a pózy v tomto filmu ještě umocnilo. Resumé zní: zábavná podívaná! ()

chinano

Osobně jsem u Star treku ani gate nevydržel déle, než deset minut, ale tenhle film jsem shlédl s konstatním úsměvem na tváři. Myslím, že GQ vyžaduje jen velkou dávku smyslu pro (místy absurní) nadsázku. První scéna je dobrý lakmusový papírek, jestli je tenhle film pro vás, nebo ne. Je to strašně přestřelené, ale když nepohrdnete, můžete se skvěle bavit. ()

Rian_witcher

Sci-fi startrekovská parodie s hvězdným obsazením a skvělým scénářem. Nerdové, gekové a podobně založení fanoušci si s klidným srdcem k mému hodnocení mohou přihodit 1 hvězdičku :-) ()

kolodej1

mě to tedy moc nenadchlo, míst pro zasmání jsem tu našel jako šafránu. Asi ale nebudu ta správná cílová skupina, protože Star Trek mě vysloveně nudil a tak je možné, že leckteré narážky šly mimo mě. Dá se říct, že jsem se většinu času nudil. ()

Clara_Oswin

Nikdo, kdo má rád kultovní seriál Star Trek by si neměl nechat ujít jeho úžasnou parodii Galaxy Quest. Tato vesmírná komedie o hercích, kteří jsou nuceni zaujmou svá místa, jako posádka vesmírné lodi v sobě skrývá spoustu a spoustu scén a vtípků, kteří pochopí jen Trekkies, ale zároveň je to skvělá odpočinková podívaná i pro ty, kteří o Star Treku v životě neslyšeli. ()

Vojta-x

Bezva ironická komedie, herci se moc nesnaží hrát a to je jen ku prospěchu.Navíc český dabing tomu hodně pomohl. ()

MrKrahujec

Opět něco tak trochu připomínajícího "Těžký život dobrodruha", ale tady jako by tvůrci občas pozapomínali, že vlastně točí parodii a dost často se začínali tak trochu brát vážně. Nebo že by to byly jenom poněkud slabší vtipy? ()

Kozlowski8

Podle mne dosti přeceněné dílo, které nebylo ani dost vtipné, ani dost poutavé, ani hereckými výkony mimořádné. Spíš podprůměrná záležitost, na kterou velice rychle zapomenu. 50%. ()

Igy007

Jako startek/starwars hater a milovnice Červeného jsem si kdysi tento film v kině velmi užila. Shlédnutí jsem se dlouho bránila (z důvodů uvedených v první větě. Netušila jsem totiž, že to je vlastně film přesně pro mě). Je to velká legrace, to za prvé. Skvělá výprava, grafika, příběh. Nemá to chybu, lerak terak !!! ()

endrix

Tohle je za mě cesta, jak točit parodie, které přežijí svou předlohu o víc než pár let. Svižná komedie, která neparoduje ani tak konkrétní film či seriál, jako spíš celkovou kulturu kolem nic. Což je rozhodně dobrá cesta. I klasický problém nic netušících hrdinů, kteří najednou musí ovládat vesmírnou loď, byl vyřešen poměrně elegantně. Zápletka sice je trochu přitažená za vlasy. Kdo by věřil, že mimozemšťané zachytili jen a jen jeden seriál a to ještě pravděpodobně bez závěrečných a úvodních titulků, a ještě dokázali s touhle naivní náturou přežít a vybudovat kosmickou civilizaci, ale sper to čert, jinak by musela být základní komediální premisa úplně překopaná. Předpokládám, že prkenná akce a některé herecké výkony byly taky součástí parodie, ostatně dobrý herec (a ti tu jsou) musí umět zahrát i špatného herce. Celkově slušná komedie. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci