Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

JasonV

Najlepšia scifi paródia, vidieť tento film na cone s ďalšími asi 300 sicifi fanúšikmi je zážitok skoro na celý život :) ()

Plague.

Čekal jsem trapnou parodii na Star Trek ve stylu Leslieho Nielsena a míto toho jsem dostal bravurně zahranou poctu tomuto kultovnímu seriálu s přesně nadávkovanou ironií. Být fanouškem Star Treku samotného, přidal bych asi ještě jednu hvězdičku navíc. Edit: Tak jsem se stal fanouškem Star Treku a opravdu je Galaxy Quest skvělá inteligentní parodie. Hvězdičku bych dal rád, ale nebylo to fér k ostatním filmům co jsem hodnotil, škoda že nemohu dát 4.5*... ()

Weirdman

Nečakajte nabúšenú komédiu, tobôž paródiu. Dobré hlody sú asi tak 3, možno 4 a dejovo to kríva na obe nohy... Hviezdne obsadenie potešilo... (●) ()

anthea

Jeden z mála filmů, který neomrzí ani po stopáté. Vtipné od začátku do konce, výborná parodie na Star Trek apod. Obsazení je absolutně dobré, neměnila bych nikoho. Ti Termiané jsou super mimozemšťani a jak krásně mluvozpívají. Dokáží skoro vše a přesto si neporadí se zloduchem Cyrusem, který je vyvražďuje. Nebýt pomoci obyčejných lidí, ještě k tomu herců a existence omegy 13, která vrátí čas o 13 vteřin, bylo by po nich veta. A to těm hercům ještě museli pomoct fanoušci jejich seriálu. Film je plný super vtipných hlášek. Hlavní motto GALAXY QUESTU „Nikdy neustup, nikdy se nevzdej!“ je bezva. Pěkné je přátelství Queleka a doktora Lazara, ta oddanost. A beryliová koule je zajímavý netradičně vtipný nápad jako zdroj energie. A na závěr „Při Grabtharově kladivu, při synech Vorvéna“ , ať máme víc takovýchto zábavných filmů. ()

Sticks

Párkrát som sa usmial, ale to je asi tak všetko. Celý film má diery, dej je prostoduchý a nejde do hĺbky. Na druhú stranu masky sú úchvatné, efekty slušné a úsmevy mimozemšťanov žiarivé. Fanúšik seriálového sci-fi si asi príde na svoje. Ideálne na poobedie v televízii. No a ešte samozrejme roztrhnutá kombinéza Sigourney Weaver :) 5,5/10 ()

Seev

Stále umírající Sam Rockwell, příliš hluboký výstřih Sigourney Weaver, suchý (ne)humor Alan Rickmana - to vše se koupe ve ukrutně vtipném nálevu složeného snad ze všech důležitých ikon sci-fi. Po Spaceballs jednoznačná dvojka v této kategorii. ()

route60

Parodie, neparodie ale především výborná sci-fi komedie která si z láskou utahuje s fanoušků tak aji z mnoha seriálu na dané téma, Tim Allen Sigourney Weaver Alan Rickman a další se ve svých rolích doslova libují a Dean Parisot je režisér který doufám dostane více příležitosti ukázat svůj talent.90% ()

xpaja

Skvělá sci-fi komedie o mnoho překonávající většinu předloh, které paroduje. Allen, Rickam i Weaver se přesně trefili do svých rolí. Hudební doprovod je také velmi dobrý. Takže: "Never give up ! Never surrender !" a dávám ---== 80% ==--- . ()

HolkaVBotech

Vůbec jsem netušila do čeho jdu a byla jsem nesmírně překvapená - hlavně teda jako Trekkie :-) Výborný nápad podpořili svými hereckými výkony i Tim Allen (od kterého bych to moc nečekala) a Alan Rickman. Skvělá zábava i pro lidi, kteří kouzlu sci fi nepropadli. ()

Nonna

Málo na které sci-fi můžu koukat s dítětem. Na tohle jo. Baví a má nápad. Roztomilí bláboliví mimozemšťánci kontra přestřeleně odporný zelený příšerák a záchranná mise ze Země, jsou kouzelnou parodií na StarTreky a přitom je nezesměšňují. Potěšilo mě obsazení Tima Allena, kterého jsem znala jen jako sitcomového herce a který zde přesvědčivě ztvárnil roli zestárlého herce jedné role, jenž se v průběhu děje musí přerodit do téměř akčního hrdiny a poprvé zažít zodpovědnost. Překvapil mě Alan Rickman, kterého jsem si dosud ve vtipné roli nedokázala moc představit - jeho suché pojídání hýbajících se pijavic "jako od maminky" je koncert. Sigourney Weaver je vždy skvělá. Ale nejlepší byla prasoještěrka obrácená naruby. ()

MiniMer

Film, který můžu vidět 100krát, ale nikdy neomrzí. Skvěle zrealizovaný nápad, skvěle vybraní herci, hlavně Sig v roli Gwen, která má na týhle lodi jen jedinou práci, která je sice blbá, ale bude ji dělat! a otrávený Alan Rickman, jehož hlášku používám denodenně. V mých nejoblíbenějších nesmí chybět. ()

E-Swift

Prdel, prdel, prdel. ... Vážně bezvadná oddychovka, která vás zbaví každodenních nervů. Nejenom že se budete smát, ale přesto se tam objeví i něco chytrého a to absolutně nenásilně, že se prostě smějete sobě i lidem kteří žijí mezi vámi. Vtipně to poukazuje na nás filmové fanoušky a filmové fanatiky. Je to prostě relax ()

Veskoslav

Myslím, že pro fanoušky Star Treku atd. povinnost. Všechny ty klišé, hlášky a to, jak se posádka chová (když vlastně celé velení lodi jde na průzkum a nikdo se nezajímá, co by se stalo, kdyby tito lidé zemřeli). Jedna z nejlepších vesmírných komedií. A pokud vlastníte bonusové DVD, tak doporučuji shlédnout v Thermianské řeči s titulky. Myslím, že to dabovali zfetovaní delfíni. ()

DaliborekD

Ikdyž mám moc rád star trek a srandu, kterou si z něj tvůrci dělají chápu a přijde mi trefná, z nějakého důvodu jsem se ani jednou nezasmál, asi jsem morous či co. ()

prochyn

Jeden z filmů, kde místo potoků krve a nervy drásajících lekaček s vetřelci za každým rohem se objevilo něco, co dokáže pobavit a potěšit. Pobavil jsem se a potěšil. ()

maxnot

Jakmile uvidíte tento film, již nebudete koukat na Star Trek stejnýma očima. Tato parodie vám totálně rozbije svět Trekies. :-D ()

Gortyna

"Tyhle filmy nejsou pro starý". Když je někdo odkojený humorem Šimka a Grossmana, Jiřího Suchého, Vodňanského se Skoumalem nebo Cimrmanů, tak by na tenhle typ filmů asi vůbec neměl koukat. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci