Deník Bridget Jonesové

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

• Kaka

K nevíře, jak tahle dirty unplugged verze romantické naivní sračičky zahýbala britských filmovým průmyslem na přelomu nového millénia. Přitom cool to muselo být horko těžko ve své době, natož s odstupem dekády. Když si vezmete, že romantické klasiky jako Bodyguard, nebo Love Actually jsou moderní i dnes, tzn. nadčasové a není v nich ani 100x slovo "fuck", ani mraky trapných scén, ani lehce vulgární hlavní hrdinka v obležení dvou super pánů - obou volnomyšlenkářů na přesdřžku, tak je to minimálně k zamyšlení jak invenční a skutečně dobré tohle dílo je.(23.4.2016)

• sud

Tenhle film byl pro mě obrovským zklamáním. Když jsem viděl tak velkou reklamní kampaň, kde ukazovali nějakou vtipnou scénku a zdejší hodnocení, myslel jsem si, že mě to zaujme. Ovšem ouha. Vtipných scének a celkově vtipu nebylo víc, než v té reklamě a koukat na přehrávající obtloustlou burínu Renée Zellweger mě opravdu neoslovilo. 20%.(23.3.2008)

Film o v podstatě všedních věcech v životě mírně "přezrálé" Bridget, ale zábava je to opravdu velká ! (nejen pro ženskou část populace). Nejlepší výkon ale podává vedle Renée především Colin Firth a také "tak trochu jiný" Hugh Grant. Velmi příjemné :-)(11.2.2003)

Skvělá a hlavně odlišná romantická komedie Britského původu (což je hodně znát a je to dobře) s výtečnou Reneé Zellweger v hlavní roli, která dává Bridget jakési nezapomenutelné kouzlo.(3.5.2004)

• NinadeL

Abych si užila Deník Bridget Jonesové, musela bych vyznávat cosi, co lze onálepkovat jistým British touchem nebo láskou k dílu Jane Austenové. Ale já (bohužel?) jaksi netrpím ani na jedno. Pravda, není sice úplně nemožné najít pro mou osobu nějakou solitérní romkom, ale Bridget to zcela jistě není. A konečně, proč se právě tato postava měla stát ikonou všech "plnoštíhlých" s tou svou trapnou váhou? Fenomén, který očividně funguje na zcela jiných vlnách, než těch, do kterých mám přístup.(26.9.2016)

• - Postavu Bridget Jones (Renée Zellweger) vymyslela roku 1995 Helen Fielding, a to v každotýdenních sloupcích psaných do novin „The Independent“. (JoranProvenzano)

• - Colin Firth ztvárnil postavu s příjmením Darcy již v roce 1995, a to v seriálu Pýcha a předsudek (od r. 1995). Shodou okolností má být Deník Bridget Jonesové poctou právě tomuto románu. (Terez_Vv)

• - Bridget používá na svém Apple Mac počítači MSN Explorer, který byl ale vydán pro Apple až v roce 2002. (don corleone)