Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Průměrná komedie, která potěší milovnice Hughe Granta a naivní slečinky co si píšou deník jako Reneé Zellweger.(28.4.2006)

Romantické komedie většinou nebývají extra kvalitní a kritikou oceňované snímky. Ty výjimky by se daly spočítat na prstech jedné ruky. A lze mezi těmito pár snímky hledat něco jako "kult"? Já myslím, že ano. A je to právě Deník Bridget Jonesové, oné třicátnice, která hulí jak fabrika, má velkou prdel a neúspěšně shání chlapa. Je to jeden z nejpodařenejších romantických filmů s osvědčeným Hugh Grantem a Reneé Zellwegerovou, ze které udělal hvězdu. S přimhouřeným okem plný počet.(9.5.2009)

• flanker.27

Velmi, velmi přeceněné.(9.4.2006)

Vtipná, svěží komedie s přídavkem intelektuálních myšlenek a názorů, díky kterým jsem si hned na začátku filmu řekla, že to bude stát za to. A stálo.(2.4.2008)

// Distribútor: Miramax // Počet premietajúcich kín v USA: 2,547 // Otvárací Víkend USA: $10,733,933 // Filmu môžem vytknúť len pár vyslovene trápnych scén, pri ktorých som mal nutkanie vyhodiť svoju Full HD 3D plazmu von oknom. Inak je Bridget Jones's Diary príjemná a sympatická komédia, ktorá vykúzli úsmev na tvári. PS: Mám slabosť pre ženský britský prízvuk a modrú polievku.(9.9.2013)

• - Ve scéně, kdy je Bridget (Renée Zellweger) na předávánií cen Kafkova motocyklu a uvidí Marka (Colin Firth), jede za ním. Ve chvíli, kdy je na ni záběr zezadu, má přibližně čtvrt sklenice šampusu. Když je však záběr zepředu, je sklenice plná. (Mr.Hudson)

• - Kvůli 10 kg, které Renée v rámci přípravy na roli nabrala, se s herečkou rozešel její přítel Jack White. (Rimer545)

• - Ve scéně, kdy Daniel Cleaver (Hugh Grant) vbíhá do výtahu, kde bude sahat Bridget (Renée Zellweger) na zadek, má na očích brýle. Když se ve výtahu otočí, už brýle nemá. (Mr.Hudson)