poster

Deník Bridget Jonesové

 • Velká Británie

  Bridget Jones's Diary

 • Francie

  Le Journal de Bridget Jones

 • Slovensko

  Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  *****

  Výborná britská komedie o svobodné třicetileté smolařce s pár kily navíc, která po celou dobu váhá mezi nesmělým vážným Markem a sukničkářem Danielem. Tahle záležitost snad nikdy neomrzí. A to především v angličtině, kde má Renée roztomile uvěřitelný britský přízvuk a o hodně mladší hlas, než v českém dabingu. Hughovi Grantovi stále nemůžu přijít na jméno, ale Colin Firth zapadl a podal skvělý výkon. Pro mě již vánoční nevánoční klasika.(21.3.2011)

 • EdaS
  ****

  Klasika žánru romantických komedií, která se nikdy neomrzí. Snad proto, že hlavní hrdinka je sice popleta, moc mluví, má pár kilo navíc, ale zároveň je prostě neodolatelná. Renée nikdy nebyla tolik roztomilá.(6.9.2008)

 • charlosina
  ****

  Nejvíc britská romantická komedie, kterou si pod pojmem "BRITSKÁ romantická komedie" dokážu představit. Dává to smysl...?(9.10.2006)

 • tron
  ****

  „Seriem na Čečensko.“ Úžasná sranda, ktorá je tak dobre nakrútená a diabolsky zahraná (predovšetkým Hugh Grant exceluje na tému „Do riti, tomuto hovorím bombarďáky.“), že sa do koži ženy, blížiacej sa k zenitu, vcítia pravdepodobne aj čo i len mierne empatickejší pubertiaci. Grant je natoľko krásne hajzlovský, že následne neodolal a o rok neskôr hral v "chlapskej Bridget" (vynikajúcej adaptácii výbornej knižky britského spisovateľa Nicka Hornbyho Ako na vec). Svižný hrdinkin vnútorný monológ a podľa očakávaní tradičná „anglická“ atmosféra (suchý humor á la „zajačik Playboy“) sú hlavné devízy tejto rozkošnej, drsnej, romantickej komédie. Kino Považan 2001(18.11.2004)

 • Kaka
  **

  K nevíře, jak tahle dirty unplugged verze romantické naivní sračičky zahýbala britských filmovým průmyslem na přelomu nového millénia. Přitom cool to muselo být horko těžko ve své době, natož s odstupem dekády. Když si vezmete, že romantické klasiky jako Bodyguard, nebo Love Actually jsou moderní i dnes, tzn. nadčasové a není v nich ani 100x slovo "fuck", ani mraky trapných scén, ani lehce vulgární hlavní hrdinka v obležení dvou super pánů - obou volnomyšlenkářů na přesdřžku, tak je to minimálně k zamyšlení jak invenční a skutečně dobré tohle dílo je.(23.4.2016)

 • - Postavu Bridget Jones (Renée Zellweger) vymyslela roku 1995 Helen Fielding, a to v každotýdenních sloupcích psaných do novin „The Independent“. (JoranProvenzano)

 • - Ve scéně, kdy leží Bridget (Renée Zellweger) s Danielem (Hugh Grant) v posteli, zmiňují premiéra Anglie. Hugh Grant shodou okolností o dva roky později ztvárnil postavu britského premiéra ve filmu Láska nebeská (2003). (Aknah)

 • - Bridget používá na svém Apple Mac počítači MSN Explorer, který byl ale vydán pro Apple až v roce 2002. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace