Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Postavu Bridget Jones by měl charakterizovat vtip, sebeironie, zmatenost, ale i inteligence. Ve filmu šla inteligence trochu stranou, ale hodně se držel předlohy - je to takové stručné převedení základních bodů (oholených až na kost) na film. Bohužel, po několikerém přečtení má člověk vytvořenou svoji vlastní představu postav a ta se pak někdy kryje lépe (Mark, Bridget, Daniel) nebo méně (Sharon, Jude, Magda) nebo vůbec (matka Bridget je popisována dost jinak) s podobou jakou jim dal film. - Ale možná je to jen můj osobní problém. ...Myslím, že kdo Bridget nečetl, nebyl ani nadšený z „jednoduchého“ filmu. ...A naopak - ten, kdo ji zná nezestručněnou, tak viděl a pochopil z filmu, který postihuje jen základní body i to, co tam nebylo řečeno, prostě i všechno ostatní! Na druhou stranu stále se mluví jen o „přínosu“ Bridget ...jistě, asi každá z nás má s Bridget alespoň něco společného, ale ten „klid“, co to některým divačkám dodalo je až moc nebezpečný! Takže - je to jen film/kniha! Není normální vykouřit 5277 cigaret, vypít 3836 skleniček a přibrat 32 kg za jeden rok! Omlouvám se ti za zkažené iluze (drahá sestřenko)! :-))))(10.11.2003)

Nuž tedy, čekal jsem to mnohem horší a zuby nehty jsem se tomu bránil, ostatně jako každému supermegaobrovskypopulárnímu hitu, o jehož kvalitách jsem se už dříve nepřesvědčil třeba jako čtenář. Takže chápete, že LOTR jsem očekával dychtivěji a nadšeněji než fanoušci Britney Fpearfové její Best Of album, které z titulu jejích skutečně hudebně vyzrálých 23 let věku musí znamenat skutečně hodnotný průřez její ještě hodnotnější kariérou:)) Ale k věci – mediální masáž coververzovou „hitovkou“ od ex Špajz Girl Geri Halliwell mě k DBJ taky nijak nelákala, a to jak si kráska Renée kvůli tomuhle filmu zničila figuru mě skoro dorazilo...ale přišla slabá chvilka a TV N@va to nakopla do vysílání jednoho podivného sobotního večera, takže proč ne...a světe div se, bylo to celkem fajn:) Bod za super záporáky a klaďase, včetně rodičů:) A za gentlemanský pěstní souboj:)) Ale o tom to vlastně být nemá, že ano...je to o tom, že takhle taky můžete skončit, dámy, a žádný Mark Darcy nepřijde, to je jen falešná naděje pro ty co jsou na tom s životním stylem podobně jako Bridget:) No tedy, to ode mě nebylo ale vůbec hezké...Deník Bridget Jonesové je pro mě dost rozporuplný film, v některých momentech jsem si říkal, jéžiš, tos dopad, sedíš sám doma a zíráš na tu trapnost, a v jiných chvílích se mi na tváři rozlil blažený (rozuměj nablblý) úsměv a dolil jsem si víno:) Takže co z toho? Ani fakt, že se tu tak lehce vykrádá Pýcha A Předsudek (a ještě k tomu ten Darcy...) není jasným ukazatelem k + nebo -, takže se nakonec dohodneme na těch 70%.(11.12.2004)

• flanker.27

Velmi, velmi přeceněné.(9.4.2006)

Já Deník Bridget Jonesové nesnáším. Nesnáším tu herečku, nesnáším to její chování.. A to si takhle zrovna nedávno dorazím k přítelkyni, že si uděláme hezký večer. Koupím víno, koupím sýr a dorazím s tím, že to bude fajn. Pustíme si u toho Anglii - USA s tím, že jí uchlácholím, jak si hezky u toho budeme povídat a já ten fotbal vlastně nebudu vnímat. Jenže co se stane, když dorazím? Televize zapnutá a tam běží tahle blbost, kterou ona dost miluje. Tím mi veškerý naděje spadnou a já si začnu uvědomovat že mám po fotbalu. Pravda, nakonec jsem gól stihnul, a stejně ten fotbal nestál za nic, krom šílenýho řevu vuvuzel a bláznivejch Američanů, co si myslí, že umí hrát fotbal. No ale stejně nevím, proč bych na ten film měl mít radost koukat znova. Stačí jak jsem se rozčileně snažil nesmát, když tam pár scén bylo vtipných.(15.6.2010)

Konečně komedie o ženské, která není 90-60-90 a nemá miliony kontě, tři chlapy u postele a letní byt na Havaji. Normální život s normálními problémy a výtečným smyslem pro humor.(31.3.2004)