Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

honajz

Robert Downey Jr. se v poslední době také zařadil mezi ony hollywoodské hvězdy, jež natáčejí sice ne přímo nezávislé, ale aspoň „podivné“ filmy, kde je děj převrácený naruby a okořeněný dávkou černého humoru. Ze stejného ranku je právě Kiss Kiss Bang Bang. Robert Downey Jr. zde hraje malého zlodějíčka Harryho, který se po jedné nezdařené akci musí ukrýt – a omylem se dostane na filmový konkurs, který překvapivě vyhraje. Otevře se mu tak svět hollywoodských večírků, prázdných frází, zmařených životů, jakož i role soukromého očka. Jeho výukou je pověřen muž, který je soukromým očkem v reálném životě, homosexuál (stále lepší Val Kilmer). Jenže po Harrym stále pasou jak lidé z podsvětí, tak policie, a není pak divu, že se natáčení začne tak nějak proplétat s realitou. DVD nabízí film v širokoúhlém anamorfním provedení 2,35:1, se zvuky anglickými a českým dabingem v Dolby Digital 5.1, s českými titulky. A s pouhými třemi bonusy. Prvním je audiokomentář režiséra a dvou hlavních herců, bohužel bez titulků. Druhým sestřih nepovedených záběrů a nakonec trailer. ()

eraserhead666

Nevím, jestli to jen můj pocit, ale celý film se mi zdálo, že se strašně snaží být tím, čím nakonec je - trochu buranskou, trochu, netypickou, trochu zvláštní, trochu ztřeštěnou, trochu zmatenou komedií. A to mi na něm trochu vadilo. Čišela z tohoh na mně snaha být za každou cenu jakoby o krok vpřed, zaujmout nějakým překvapením či zvratem. V zápletce a jejím rozuzlovaní jsem se v závěru už dost ztrácel a abych pravdu řekl, ani se mi nechtělo to nějak rozmotávat. Navíc, nemám moc rád, když se mnou film nebo jeho protagonisté komunikují, což tenhle film dělá až zbytečně moc (a mnohdy až přes míru) a nemám rád Roberta Downeyho Jr. A ještě k tomu nabídl strašně málo prostoru Shannyn Sossamon, kvůli které jsem si film pouštěl. Na druhou stranu ale obsahuje několik povedených vtípků, situací a konverzačních přestřelek (přirovnávání lidí v baru ke slavným osobnostem - punkový Steven Seagal mě dost pobavil) a Vala Kilmera mám rád a tady má dobrou roli. Suma sumárum z toho vychází příjemná komedie, kterou ale nemusím vidět znovu, avšak klidně ji někomu doporučím. ()

Thomick

Už Posledního skauta jsem na rozdíl od ostatních neshledal hláškovací mašinou a s Kiss Kiss Bang Bang mám teda ještě větší problém. Možná to bude mou alergií na Kilmera, spíš ale tou otravnou antihollywoodskou pózou. Časy, kdy by na mě třeba i mohla zapůsobit, jsou (snad) dávno pryč - a běžně se jim řiká puberta. Navíc ani ta nářezová buddy-jízda se tady konat nemohla, to by kamera, střih a vůbec všechno kolem muselo řádně pohnout prdelí. (Mimochodem Michelle Monaghan neni ani hezká ani sympatická, jen taková starší verze Emmy Stone). ()

AlfaNumerO

"Jaký si mám vzít rukavice (na úklid mrtvoly), nějaký speciální? Ano... srnčí!" Jestli Vám vyhovuje tenhle styl humoru, budete film milovat stejně jako já, ostatní budou spíše rozčarovaní, i když... 83% ()

ARI50

Klasická dvoječka která funguje mezi sebou dobře ale ve filmu už moc ne, pár světlých momentů jinak nic moc. ()

MáŠa

Hodně, hodně, hodně příjemné překvapení. Tenhle film je opravdu zjev a celkem zajímavým způsobem si vypráví svůj interesantní příběh, který není zas tak jiný, ale je pojat svérázně, takže je to zkrátka dosti koukatelné. Pochopitelně nejde o žádné filmové veledílo, ale když bych měl hodnotit míru koukatelnosti, tak z mého pohledu musím dát maximum hvězd. ()

JASON_X

Hodně slušná krimikomedie z časů, kdy Kilmer ještě nebyl oteklej obtloustlej humusák a dowňák Downey mi ještě tolik nelezl na nervy svým užvaněným exhibicionismem. A i když já osobně se z filmu víc těšil na jeho krimi složku, tak jsem se nečekaně dobře pobavil a několikrát se dokonce bezuzdně rozchechtal, což se mi většinou stává jen u oddechovek typu Saw, masakrů motorovkou, horrorů o kanibalských mutantech apod. Takže ano, humor je místy uspokojivě černý. Vedou přímočaře vtipné scény jako pochcání mrtvoly, střelba z poklopce nebo hodně rychlá ruská ruleta, plus balík jiných dobrých gagů a hlášek, ale dojde i na rafinovanější a vážnější "humor", jako třeba v případě Dowňáka pod postelí tváří v tvář umírající holce s růžovou parukou. ()

Sawy

Jeden z nejoriginálnějších filmů,co jsem viděl.Krimi komedie,kde po zločincích pátrá dvojka zlodějský náhodný herec a detektiv buzík,to si nechám líbit.Scénář z pera Shanea Blacka překypuje nápady,je nahláškovaný až běda a žádný zvrat nepůsobí násilně nebo nepřirozeně.Všechno prostě sedí tak jak má.Robert Downey Jr. hraje jako o život,Val Kilmer mu ve své přiteplené kreaci více než zdatně sekunduje a Michelle Monaghan se mi snad poprvé i líbila.Velké překvapení,kterému bez váhání střílím plné hodnocení,už jen za tu originalitu a správně přidrzlou nekorektnost.Víc takových! 90 % ()

Lucasion

Z krimi buddy komedie se ve výsledku vyklubala zajímavá krimi se zápletkou a občasnými hláškami. Nutno podotknout, skvěle obsazenou. Zlodějíček (Robert Downey Jr.) se doslova nachomítne ke konkurzu a už je na cestě do Hollywoodu. Jeho vypravěčský a nadnesený styl není špatný a k tomuhle filmu se hodí. Nicméně stále čekám, kdy se začnu smát, nebo kdy padne taková hláška, která mi utkví v paměti. Bohužel ne, ač je zápletka ve výsledku velmi zdařilá a herci skvěle přehrávají, tak vlastně zjišťuji, že jsem si pustil komedii a vůbec mi nepřijde humorná. Downey je opět skvělý showman, Kilmer dostal roli na tělo a Monaghan naopak dostala roli, zcela jiného charakteru než jí znám. Z hodné holčiny je najednou zlá holčina. Možná moje nároky byly na komedii s Juniorem (zvlášť akční buddy) byli velké a film je nedokázal splnit, protože v sobě nemá ten správní situační humor nebo hlášky. Asi jsem suchar. Uvidíme, zda se mi to bude líbit někdy v budoucnu. (58 %) ()

Lacike

Ja tomu Blackovi asi na chuť nikdy neprídem. Pre mňa to je extrémne precenený priemerný scenárista a režisér a toto je tuctová detektívka s pár vydarenými vtipmi. Downey tu je za totálneho idiota a Kilmer je buzík. Buddy chémia medzi nimi funguje až tak v poslednej tretine. Dovtedy si idú obidvaja sólo a príliš zábavné to nie je. Ani prípad ma nezaujal. Je tu pár narážok na filmové postupy, Hollywood a kopa akože vtipných kecov, ale na takého Tarantina sa to ani zďaleka nechytá. Fakt nechápem, čo je na Blackovi také geniálne. Takže podľa mňa to je len priemerný film. 5/10 ()

PROROK14

Film z radu tých, ktoré stačí vidieť raz. Film, na ktorom som sa aj zasmial. Nechýbalo pár / ale fakt iba pár / vážnych scén, ktoré sa mi tiež páčili. Ale, miestami to bolo nudné, veľmi nereálne (no neviem, či by niekto hádzal chytré ksichty ak by mu odseklo prst), pritiahnuté za vlasy a bolo v tom toľko náhodných náhod, že už ma to prestávalo baviť. 70% ()

BoPo

Možno trošku prechválený film, ale stále nadpriemer. Často sa tu nahlas žmurká na diváka, aby mal pocit zapojenosti. Nemá to hluché miesta, neberie sa to vážne, má to tie "príjemné" náhody, Nemalo by to nikoho uraziť, ale ani nikto nebude kvôli tomu prehodnocovať filmové hodnoty. Nie som fanúšik R.D.Jr., no roztržité existencie bez svetlej budúcnosti mu idú celkom slušne. Ako bonusový, miestami veľmi skromne zabalený cukríček poslúži Michelle Monaghan. ()

Hwaelos

"Vole vole, to je Hollywood, vole vole, to je Hollywood. To by se v reálným životě nikdy nemohlo stát..." broukám si s Xindlem X. Kiss Kiss Bang Bang přináší to nejlepší z Posledního skauta, Pulp fiction a L.A. přísně tajné. Nijak se výpůjčkami netají a ani to není třeba. Film vše podstatné už shrnuje svým názvem a je proklatě zábavný. ()

bouncer

Neuvěřitelně ukecaný Robert Downey a černá komedie v L.A. plná mrtvol, soukromých detektivů, neúspěšných herců a gangsterů. Zní to dobře? Trailer vypadá ještě lépe. Samotný výsledek je však trochu rozpačitý. 65 % ()

Terva

Dialog mezi Harrym Lockhartem a Gayem Perrym, ...velice zajímavé. Vždy jsem se na ně těšil. Líbí se mi ta rychlost filmu, nic neřešit moc dlouho, něco se vyřeší hned zbytek už přijde sám. Komunikace z divákem ve třetí osobě je zdařilá: Tak co vy? Filmoví fandové, už jste vyřešili případ....vy co se díváte v New Yorku, neházejte nic na plátno....bude to ještě horší.... Použití pistole jako Ruské rulety mě velice rozesmálo, byla to bomba. Ve filmu je vždy se na něco těšit a je plný zvratů, které se táhnou až do konce. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)