Fimfárum 2

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

Anderton

V podstate to isté, čo prvá časť. Všetky poviedky sú príjemné, žiadna ma nesklamala a hlas Jana Wericha strčí do vrecka všetky Hollywoodske voiceovery. Vynímať sa to môže ale iba v staršom kine, kde je tak maximálne 50 sedadiel. ()

francis

Po naprosto bezchybném prvním dílu je pro mě dvojka velkým zklamáním. Filmovým zpracováním ztratily část kouzla i některé pohádky, které při pouhém poslechu působí mnohem poetičtěji. Někteří tvůrci trochu moc "tlačili na pilu", aby jejich výtvor byl co nejvtipnější, a zas tolik to nevyšlo (nejvýraznější to je asi v Hrbáčích z Damašku). Celkově to vidím tak na 70%. ()

Frajer42

Povedené pokračování, povedeného prvního dílu. Opět nás pohádkami provází perfektní jazyk Jana Wericha. Nicméně tyhle pohádky mi přišly o kousek horší, než ty v prvním dílu. ()

swamp

Já se těch nádherně ošklivých loutek prostě nemůžu nabažit..a k tomu všemu ten příjemný Werichův hlas, jehož příjemná tónina není narušena ani občasnými hlesy Oty Jiráka. :) Režisérské čtveřici smekám! ()

pm

Oproti výborné jedničce zklamání, ale pořád nadstandardní podívaná...ale pro malé děti raději ne. 70% ()

Slarque

Subjektivně vzato se dvojka prvnímu Fimfáru nevyrovná. Ale stále je daleko zábavnější, než spousta hraných pokusů o komedie a díky Werichově ostrovtipu i chytřejší. Z celé čtveřice se mi nejvíce líbil úvodní příběh Moře, strýčku, proč je slané?, zatímco u Hrbáčů z Damašku mi samovolně klesala pozornost. Když se to všechno zprůměruje, je to tentokrát tak na 70%. ()

mat.ilda

Kreativně použitý oldschoolový sound, zaznívající v prvních dvou povedených pohádkách (hotová Thelma a Louise) a exotická dramatizace "Hrbáčů z Damašku" dávají zapomenout na charismatu prostého, natahovacího Palečka, který nejen svým určeným pořadím obsazuje zasloužený bramborový post. ()

honajz

Pár chybiček by se našlo, zvláště v dramaturgii, vyznění některých povídek, ale na druhé straně spousta obrazových špílců, pomrkávání, vtípků, dobrá animace i využití hlasu Jana Wericha, případně Oty Jiráka. Tři veselejší pohádky, jedna temnější, a spíše pro dospělé :-) Třeba pro ten černý humor. ()

Jinny

Fimfárum 2 je okouzlující film, u kterého platí otřepaná fráze, že je pro děti, ale dospělí se u něj nebudou nudit. Werichův charismatický hlas navíc působí i roky po jeho smrti. Jelikož je ale Fimfárum povídkový film: Moře, strýčku, proč je slané 80 %, Tři sestry a prsten 70 %, Hrbáči z Damašku 60 %, Paleček 80 %. ()

Exkvizitor

Tento film by mohl ve výkladovém slovníku sloužit k ilustraci definice slova kongenialita. Spojením skvělé Werichovy knižní předlohy, jeho podmanivého hlasu, mnoha talentovaných animátorů, čtyř zkušených režisérů a v neposlední řadě i povedeného hudebního doprovodu Vladimíra Merty vznikl film, který je snad ještě lepší než jeho předchůdce a zároveň jistě jeden z vrcholů české animované tvorby posledních let (jež - minimálně na celovečerním poli - jinak značně skomírá). Nevím a nejsem schopen určit, která z povídek je nejlepší. Jsou na sobě sice nezávislé (jako v případě prvního Fimfára), zároveň však dohromady kupodivu působí kompaktním celkem - a tento celek je úžasně hravý, nápaditý, vtipný, moudrý a kouzelný. ()

ScarPoul

Fimfárum dva nám prezentuje ďalšie štyri príbehy Jána Wericha s populárnej knižky, ktorú napísal. Od prvého dielu je tu značné zdokonalenie sa v animácií a aj príbehy sú podané dospelejším spôsobom. Tvorcovia mali väčšiu možnosť sa s príbehmi vyhrať a každý z režisérov vložil do svojho príbehu špecifický humor aj atmosféru. Síce príbehy nedosahujú takú magickosť ako tomu bolo v prípade prvého dielu, ale sú podstatne veselšie a príbehovo pestrejšie. Rozprávky máme radi preto, pretože ich devízou je schopnosť preniesť nás zo všedného sveta v ktorom žije, do krajín, kde z každého roku cítiť dobrodružstvo, ktoré všetci určitým spôsobom potrebujeme. Fimfárum toto len potvrdzujú. Príbehy sú určené aj pre dospelých aj pre deti a každý si z nich zoberie to svoje. Nie také dobré ako jednotka, ale rozhodne stojí za pozretie. ()

moviesfan

Jednotlivé příběhy mají své kouzlo. Jsou zajisté humorné, ale objeví se zde i závist a další známé lidské nežádoucí vlastnosti, které v těchto pohádkových příbězích nevyzní vůbec špatně. Jak jsem již napsal, nechybí zde humor, který samozřejmě není k popukání, nicméně je na ,,jiné" úrovni. Tento humor je krásně český a stejně tak i tyto příběhy. ()

liquido26

Jednička se mi líbila o trochu víc. Tady mi trochu vadila ta určitá modernizace - televize, rádio, časopis o módě atd., ale jinak byla příjemná pohádka, na kterou se rád podívám znova. ()

ledzepfan

Bavilo mě vlastně jen"Moře strýčku..." a "Hrbáči..."zbytek mě upřímně nudil(neřekl bych ale, že to je werichova vina) ()

Seejey8

Nějaká snaha o poselství a kouzlo prvního dílu se vytratily, ale stále má druhé fimfárum něco do sebe. Lepší pohádky se vymýšlejí hůř a bohužel ty lepší nápady jsme viděli v prvním díle. U mě je to nahraně, ale na 4 to myslím stále má. ()