Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

P3RS3CUToR

No, tak si připadám jak vůl, jenže mě se tohle béčko vyloženě líbilo.Nenapadlo Vás, jak může tento film být strašidelný pro lidi trpící klaustrofóbií?Já se u toho bál jak malé dítě.Konec pěkný.70% ()

DoktorQQ

S délkou filmu rostlo moje rozčarování... Ty dvě hvězdičky jsou za Rumunsko a Tatru 813 - pro obé mám slabost... ()

jakub.kuba

Já nevím co tak špatného na tomhle filmu všichni vidí. Uznávám, že to nebylo nic moc, ale zase tak úplně bez nápadu to není. Proč by v jeskyni nemohli přežívat určití predátoři? Na druhou stranu je naprostý nesmysl aby tito predátoři byli zmutovaní lidé, z toho zůstává rozum stát. Ale celkový nápad není špatný, ačkoliv nějaké nejasnosti se mi opravdu nezdály. Není to film, který nutně musíte vidět, ale zase to není film, kterému se máte vyhnout. Je to prostě film do pohody. ()

LadyNicole

Nemůžu si pomoct, ale docela se mi to líbilo. Nevím, jestli je to tím, že nejsem moc přes horory (a že tohle strašidelné nebylo...) nebo se mi jen líbila ta myšlenka. Konec jsem sice předpokládala, ale i tak to bylo vcelku fajn :) ()

pan Spock

Slušné obsazení, slibné lokace, prostor pro zajímavý příběh. A ejhle! Kde nic, tu nic. Je to škoda, ale když horor nudí, tak asi není něco v pořádku. Nejde ani tak o technické provedení, to je docela obstojné. Ovšem postavy jsou tak toporné a nesympatické až to bolí. Malé plus za Lenu Headey.A konec? Ten jsem buď nepochopil, nebo nepobral. Pořád nějak nevím. ()

burg

Šmárja to zas byla jednou hovadina. Tuna nelogičností, scénář očividně napsaný během pár hodin strávený u nějakého těžkého rumunského vína a následně přepisován s těžkou kocovinou, blbé repliky... Mám pokračovat? ()

Litaniel

"Nejsem si tím jistá. Myslím si, že se chce dostat ven." Závěrečná hláška a já bych ji jen poupravil. "Jsem si tím jistý. Vím, že se to nemělo dostat ven." Trapné, bez napětí, bez nápadu a pardon horor ??? ()

De_Marko

"My sme ten záchranný tím." Nerozumiem nízkemu hodnoteniu, ktoré tento film dosiahol. Pre mňa bol film napínavý od začiatku do konca. Cole Hauser je vo svojej úlohe šéfa jaskyniarov absolútne presvedčivý a veril som mu to všetko. Prostredie je takisto super aj napriek tomu, že sa v jaskyni nachádza aj ľad aj oheň :). Monštrá síce príliš nevidieť, ale to mi vôbec neprekážalo, lebo hlavnú úlohu má v tomto prípade naozaj "Jaskyňa". Napínavú atmosféru skvelo dopĺňala hudba. Mne osobne film pripomínal svojou podstatou (aj niektorými scénami) Predátora, čo prispelo k môjmu vysokému hodnoteniu. ()

pyzma84

Presne vďaka takýmto filmom lezem do každej jaskyne, ktorá je v blízkosti.. Inak vždy ma zaujímalo, ako dokážu potápači hovoriť, keď majú v hube šnorchel-alebo ako sa to volá... Klasicky sa stretávame s debilnými postavami- machri, ktorí vedia všetko, machri, ktorí vedia nič, mamlasi a hrdinovia, ktorí sa obetujú alebo neobetujú.. Priehľadnosť situácie je asi ako v Dobe ľadovej 2. Pád do tmy ma bavil a aj toto ma -do určitej miery- bavilo, mám proste rada klaustrofobické filmy, ale všetko len do ´určitej miery´... ()

vw.cobra

Konečně jednou něco originálního, námět je slušný. Sice se z něj nevytěžilo vše, ale rozhodně je to příjemná "hororová" oddechovka. Za mě 60%. ()

Martin29

V roce 2005 vyšly dva jeskyní horory tohle a ještě Pád Do Tmy (který se později dočkal pokračování). Zatímco tohle to hodně schytalo ze všech stran Pád Do Tmy byl hodně vychválen. Mě osobně se líbí hodně dva na Jeskyni jsem byl tehdy v kině a mám na to hodně dobré vzpomínky celkově mě to hodně bavilo. Konec je opravdu divný, ale i tak z toho mám dobrý pocit. ()

Jirkacek

Není jeskyně jako jeskyně, žádná z nich není úplně stejná a totéž platí i pro filmový průmysl. Po shlédnutí dvou tématicky podobných snímků s názvem Pád do tmy 1 a 2, přišel na řadu americký počin z roku 2005 a jak jsem již naznačil, podobně laděné snímky ze stejného prostředí vyzněly naprosto jinak. Zatímco zmíněné dva filmy měly jakousi logiku, spoustu lekacích scén a potoky krve, v Jeskyni jsme doma na totéž čekali marně, ač se taktéž mělo jednat o horor. Takřka vše tady chybělo a celý děj jaksi samovolně ubíhal jako podzemní řeky, v nichž se hrdinové filmu hojně pohybovali. Na začátku jsem byl nadšen z krásného kostela v rumunských horách, který vzápětí pohřbila lavina kamení a zasypala tak jakousi výpravu. O třicet let později trosky svatostánku odkryla skupina vědců a objevila tak zároveň vchod do ohromných podzemních prostor, které byly částečně zatopeny. Na pomoc si tak zavolali skupinu profesionálních amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli tajemné hlubiny prozkoumat. Ti do Karpat vzápětí dorazili a vydali se na průzkum jeskyně, kde brzy objevili nový živočišný druh, který se jim měl také stát osudným. Netrvalo totiž dlouho a něco zabilo prvního člověka a vše se odehrálo tak nešťastně, že chodba, kterou do připlavali do suchých prostor jeskyně, byla zasypána hromadou kamení. Zbytek výpravy tak musel hledat jiný východ a při cestě za vlastní záchranou se setkali s novou a děsivou životní formou, patřící na vrchol jeskynního potravinového řetězce. V podstatě jsme tak byli zvědavi pouze na dvě věci - jestli nebo kolik lidí zabíjení přežije a zda přeživší najdou cestu ven. Bohužel jejich putování nebylo moc záživné a když už došlo na setkání se zabijáky, kamera nepochopitelně sebou škubala a potvory jsme si vůbec nemohli prohlédnout. Asi na jejich digitální ztvárnění nebylo moc peněz a tak je tvůrci filmu nechtěli moc ukazovat. Přesto hodinka a půl docela utekla a najednou tady byl konec. Zůstaly ve mně smíšené pocity, ale přece jen se nejednalo vyloženě o špatný film. Proto snímek Jeskyně ode mne získal tři podzemní hvězdy ***. ()

Lanco

nie je to vôbec taká katastrofa ako tu všetci píšu. Podobné ako čiernočierna tma a descent (pád do tmy), ale viac soplavé. ak neviete čo si pozrieť večer, toto je úplne v pohode jednorázovka. ()

PhoenixTears

Po přečtení komentářů k tomuto snímku, jsem docela překvapen reakcí zdejších uživatelů. Jsem snad jediný, který dal pět hvězdiček ? Asi ano, ale proč ? Film je docela dost dobrý, střídavá atmosféra stísněnosti, strachu a napětí je cítit skoro celý film, nechápu hodnocení a komentáře, k tomuto dost vydařenému filmu. Jasně není to pecka, na oscara, ani nejlepší film, z této kategorie, ale je dobrý, dost dobrý. Zápletka se vyvíjí sice předvídavě, ale překvapí pokaždé, kdy se na to koukám. Mám tento film hodně rád, ale to je můj názor na tento snímek. Piper Perabo jak jinak než sexi krásná, Cole Hauser zase takový ten zákeřný dobrák a vůbec osazenstvo je vcelku obstojné, neříkám že jsou to herecké výkony na jedničku ale....... za mně je to film, na který se rád podívám... ()

Dalajlada

Mno. Co říct? Námět pěkný, prostředí moc hezké. Desetkrát využitá jedinná prostora... Vezmeme-li v úvahu i to, že se jedná o fikci, tak zde veškerá logika dostává brutálně na prdel. Když něco pod vodou vybuchne v jeskyni vybuchne, tak to zvíří všechno, co bylo na dně usazený! S automatikou v ústech se nedá mluvit! Takhle hluboko v jeskyni se v kraťáskách a sportovní podprsence chodit nedá! No a pak je tu trochu problém se světlem. Je ho moc, na to že jde o jeskyni. Není to ani trochu uvěřitelné, byť se to snaží o co největší věrohodnost. Snad příště. ()

tetka betka

Moja malá dcerunka má rada drakov a keď sa už konečne scenáristi v polke filmu dohodli na výzore tých príšer (bolo tam spočiatku vidno jaštera, chobotnicu, škorpióna a podobne), no tak veľmi ju ten film zaujal. A žiada pokračovanie. :-) 1* dávam za to, že herci to zahrali profesionálne a je mi ich ľúto. Aj to celkom svižne ubiehalo, ale bohužiaľ toľko nelogických vecí a porušených zákonov fyziky mi nedovolí pridať *. ()

drobekOfMB

Jako dobrodružný film bych to bral .ostani v popisku už ne. mam rad filmy o jeskyňářích a potapěčích. Horor to teda neni a ja vlastne horory ani nemusim. jsem už starší a éra Vyvrhel z pekel anebo Demoni už zmizela. tak tedy davam 1 za podvodni zabery ,1 za sceny z jeskyní a 1 za hoďku a pul dobrodružství ()