Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

movieband

Film u kterého se nenudím a dokonale u něj vypnu. Napětí, akce,monstra a jeskyní systémy v podhůří Karpat. Dobrý film s dobrými herci, podařenou hudbou, podařeným dějem a dobrým zpracováním celkově. Chyby má, ale jako dětská nostalgie na videopůjčovny funguje skvěle. ()

YURAyura

Adrenalinovi sportovci v moravskem - pardon - kapatskem krasu jsou vskutku horkorevni ;]] asi jich bude vetsina rumunu ;]] hudba se porad snazi podmazat neco strasidelneho, i kdyz to strasidelne neni a ti trojzivelnikovi vetrelci ;]] byvorne!!! Kazdopadne lepsi nez cokoli od Uweho nebo AVP. A Cole Hauser je slusny. ()

Desperado odpad!

Neveril som, že takéto "lichotivé" hodnotenie dám čo len jedinému filmu, nakoľko som milovník veľkého plátna a mám pochopenie aj pre nevydarené projekty. Avšak toto bolo aj na mňa priveľké sústo. Katastrofálni herci, neschopná réžia, scenár ako od žiaka zo základnej školy a nasadenie do kín ?! Neskutočné! Poniektorí z mocných v Hollywoode načisto stratili súdnosť, veď na toto sa nedalo pozerať. Aspoň že tie záverečné titulky zniesli aké-také kritériá. ()

vanadium

Nejen evropské legendy končívají špatně, ale často bohužel skončí špatně i zfilmování dosti zajímavých námětů. Přesto, v Jeskyni mě potěšily tři věci - pro mě dosti inspirativní námět, sexy Lena Headey a titulková píseň Nemo od Nightwish. Na čtyři hvězdičky je to sice sakramentsky málo, ale tento film mi stejně pořád nějak ulpívá v paměti, tak možná i proto to velkorysé hodnocení. ()

MATADOR odpad!

Ne, ne, ne. Hrůza! Něco tak legračně trapného se jen tak vidět nedá. Dejte si pozor, aby jste se neztratili v jeskyni, mohl by se z Vás stát okřídlený netvor! ()

dawe04

Banda nesympatických pitomců (ke které se přidali trochu hvězdní Piper Perabo a D.D. Kim) se spouští do pitomého scénaristického jeskynního labyrintu, aby vedli pitomé dialogy, dělali pitomé věci, pitomě se tvářili při odhalení dopředu jasné PITOMÉ pointy a to vše před pitomou kamerou proto, abyste si pak přečetli podobně pitomé komentáře jako tento. A udělali ze mě pitomce. 2 hvězdy za krásné prostředí a monstra. ()

Skip

Kříženec Vetřelce a Věci, umístěný pod zem, který nijak nezaujme. Obyčejná vyvražďovačka jakýmsi monstrem s očekávanou pointou. ()

wipeout

Filme bez štipky invencie či nápadu, čo by sa dalo odpustiť keby bol dobre technicky zvládnutý, čo bohužial tento prípad nie je. Efekty za ktoré by sa ktorákoľvek nízkorozpočtovka nemusela hanbiť, herecké výkony, ktoré sa vlastne ani enmali dke poriadne ukázať, príbeh ako vystrihnutý z descentu, no na rozdiel od neho tomuto filmu chýba zásadná ingrediencia a to napätie. To všetko sťahuje tento film do hlbokých vôd rýchleho zabudnutia,aspoň dúfam.) ()

Violeta

Kristepane. Vidím, že většina dala 1*, ale ZA CO?? Mám ráda stupidní filmy, bavím se právě tou stupiditou. A jak nad tím zase přemýšlím, vlastně jsem chvílemi až žasla, kroutila hlavou, nevěřícně se smála a dokonce jsem běžela pro svoji polovičku, že tenhle flák si rozhodně nesmí nechat ujít! Takže když to shrnu, takhle se mnou už dlouho žádný film nezacvičil. ** (DVĚ) !! ()

rakovnik

Po velmi slibné první polovině filmu se projevuje slabost v původním scénáristickém nápadu, i když je pravda, že jsem se bavil. Nechybí napětí, krásné scenérie, zajímavé podvodní pohledy, ale čím více se odhaluje nepřítel, tím více ztrácí film dech. Hereci jsou sympatičtí a prostředí opravdu hezké, celkově jde z mého pohledu o nadprůměrný horror. ()

kaposlav

Nebola to pecka ani film, ktorý by som chcel ešte niekedy vidieť, ale trošku ma prekvapil. Čakal som prúser, ale aj keď to nebolo zrovna ideálne, nebolo to ani zlé. Samozrejme Pád do tmy je lepší a z toho istého roku. ()

Jimmi

S odstupom jedneho dna som si pozrel po skvelom Descente aj americku verziu "nieco je v jaskyni".Necakal som od toho vela(ved som cital nejake recenzie a komentare) a musim povedat ze to nebolo az take zle ako som cakal.Aj ked toto s hororom nemalo vela spolocneho celkom som sa bavil.Davam 2 hviezdy lebo Descentu som dal 4 a toto bolo urcite aspon o 2 stupne horsie.Fakt zaujimave ake filmy sa dostanu do kin... ()

Crawler-D

Člověk se ani nebojí, ani se nesměje...proč to tedy natočili? O špatně natočených klišé nemluvě. Jediným kladem je zajímavý úvod. ()

-Bomba-

Taková blbůstka jakoby předurčená na večerní program televize Nova. Ohraný a tisíckrát viděný tým, který se dostane do míst, kam údajně nevkročila lidská noha. Opak je pravdou a na naše hrdiny začnou útočit nějaké malé svině a nakonec se objeví i velká svině. Zbytečnost, která nestojí ani za jedno shlédnutí. ()