Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

Corpsegrinder

Neškodný béčko který je zkurveno zejména bláznivým střihem a dementním závěrem. Na druhou stranu musim říct že se zde neustále něco děje a po vstupu do jeskyní si postavy oddechnou málokdy. Škoda že s monstrama byli až moc nedočkavý protože úvodem by bylo fajn nechat zdejší osazenstvo bojovat hlavně proti stísněnejm prostorům. Za zmíňku stojí i celkem efektivní horolezecká scéna. ()

MadChick

Při sledování tohoto filmu sem několikrát zapřemýšlel jestli opravdu sleduji horor nebo spíše komedii/parodii. Fádní příběh, ve kterém budete poměrně snadno předvídat další kroky, chaotické záběry akčních scén, postavy ke kterým si v podstatě nemůžete vytvořit žádný vztah, protože o nich nic nevíte... prostě NUDA. Jediné co z mého pohledu stálo aspoň za tu jednu hvězdičku navíc je ne úplně happyendový konec. Takže doporučuji jen v případě, že se nacházíte ve stavu akutní nudy...37% ()

ThomasL

Tak na tohle se už podruhé nepodívám. V tom filmu je tolik nebetyčných pičovin jako třeba chlápek nabodnutý na jakési krápníky na stropu, mikroorganismus předělávající lidskou DNA, až se divím, že ten film vůbec vznikl. U hororu by se měl člověk trochu bát, ale u těch bizardních situací, jak tam ti lidi umírali, jsem se až smál jak to bylo trapné. Zajímavé téma na zpracování, ale hrozně provedené. ()

Haymar

Tento hybrid mezi Černočernou tmou a Vetřelcem (zejména podobnost s prvně jmenovaným kouskem je zde mnohdy až nezdravě velká) není zas až takovým průserem, jak o něm všichni tvrdí! Máme zde napětí, máme zde akci, též po technické stránce je to dobře zvádnuté. Obsazení funguje taky víceméně dobře (btw: Cole Hauser si zde střihnul roli, ne nepodobnou Mr. Jonesovi - zase ta Pitch Black). Drhne to silně v případě scénáře a především zápletky (která byla hodně dementní) a finále - obojí jakoby vypadlo z úplně jiného filmu!... The Cave má tu smůlu, že je zde podobně laděný, o několik řádů povedenější Marshallův Descent (z téhož roku)! ()

Klay

Méně je někdy více a platí to dvojnásob při porovnání britského THE DESCENT a americké THE CAVE. Jeskyně se natáčela převážně v Rumunsku a jeskynní chodby jsou tam vskutku rozlehlé. K větší různorodosti prostředí si tvůrci dopomohly také ve studiu, výsledek přesto postrádá atmosféru, kterou Desent naopak přetékal a to se musel spokojit se skromnější výpravou i rozpočtem. Hlavní hrdinové se vydávají probádat člověkem nedotknutý komplex jeskyní a nacházejí ne jeden, ale hned několik druhů zubatých potvor, vodních i létacích. Když ne horor tak z toho mohl být slušný dobrodružný film, problémem je, že se tu nic neděje, jeskyňáři chodí ve tmě, překonají pár překážek, sem tam někdo umře (díky ratingu PG-13 si o šťavnatém gore můžete nechat jen zdát) a globálně vzato jsem se nudil mnohem víc než u filmového Dooma, který je na tom obsahově podobně. Ten ale měl aspoň nějakou tu krev a skvělé finále. Jeskyně nenabídne ani jedno z toho. Akce je navíc tak zmateně natočená, že jsem často ani nevěděl, co se zrovna ve filmu děje. Teda ne že by mě extra zajímalo. Postavy jsou stejně tak ploché, že jsem si je do skončení nezapamatoval a často se mi zdálo, že některé postavy v průběhu filmu snad přibyly, protože jsem si jich do té doby nevšiml. Velmi slabé 2*. EDIT: Viděl jsem znovu v telce a bylo to ještě horší než napoprvé. Myslím, že jedna hvězda tomuhle braku sedne líp. ()

sona123

Hloupé, naprosto bez napětí a nápadu. Promrhaný potenciál. Pravda, neubránila jsem se srovnávání s Pádem do tmy a to je nesrovnatelné, protože onen Pád mě uchvátil a nepustil. Bylo to celé špatné...speleologové, pokud to nebyli nějací zloději, takhle zničí jeskyni...po 30 let se tam vrací další objevitelé, že například narazí v jeskyni na podivné agresivní tvory, to s nimi ani nehne. Ani smrt kamaráda. Netvoři ála vetřelec, to je až neuvěřitelné, že tvůrcům došla veškerá invence a nikdo si nedovede představit monstrum jinak, než přes tuhle šablonu. No a konec? To už si snad úplně dělají legraci! ()

mosnak

Dal bych klidně 3 hvězdy,ale bohužel jsem viděl jako první Pád do tmy a ten byl mnohem lepší než Jeskyně :-( ()

lucinka.md

Super horůrek s parádní atmosférou, byla jsem na něm v kině... Trošku slabší konec, ale jinak lahůdka - především první půlka je výborná... ()

alenka odpad!

no jo, zasmála jsem se, ale kdybych měla za Jeskyni zaplatit kilo za lístek, asi bych se radši zastřelila. Jeskyně je ideální zábava pro extrémně znuděné, protože při jejím sledování si hodně rychle uvědomíte, že život neni zas tak špatnej, a filmy, který ste viděli byly vlastně super. ()

stankub

Tento film měl asi původně vypadat jako "Pád do tmy", ale nebál bych se říct, že to byl spíš pád do p....., nezachránila to ani pěkná Lena Headey. ()

Const.ex

TROCHA HYSTORIE - TEMPLÁŘI - KRÁSNÁ JESKYNĚ - NUDA - NUDA - KRÁSNÉ ZÁBĚRY POD VODOU - NUDA - NUDA - OPĚT KRÁSNÁ JESKYNĚ - NUDA - NUDA - OPĚT KRÁSNÉ ZÁBĚRY POD VODOU - (NĚKOLOKRÁT OPAKOVAT) - NUDA - NUDA - NUDA - (KONEČNĚ)KONEC... ()

Hernycztek

Dost možná nejlepší klaustrofobická záležitost vůbec. The Descent nepočítám, protože tam jde hlavně o příšerky, kdežto The Cave klade důraz především na pocit stísněnosti. Tomu napomáhá velice dobré herecké obsazení a výborné interiéry jeskyní a podvodních scén. Jelikož se celý děj odehrává ve tmě, jak překvapivé, není téměř poznat malý rozpočet. Co mrzí je příliš roztřesená kamera při akčních scénách, málokdy šlo něco zachytit a celý vzhled potvůrky si tak užijeme velice málo. Na můj zhýčkaný vkus to má docela překvapivé přeživší, za což jsem rád, protože ve většině filmů je dané, kdo umírá první a kdo přežívá až do posledních chvil, ale tady je to právě naopak. V samém závěru přijde i lehčí twist a při titulcích zazní song od mých oblíbených Nightwish. Uvažoval jsem tak i o pěti hvězdách, ale jelikož nemůže být řeč o nějakých výrazných gore momentech a nějaká ta nelogičnost se taky našla, snížím na čtyři. ()

Flopik

Chcel som tomu prilepšiť už len za ten rok kedy to vzniklo ale potom som si všimol že v tom isto roku vznikol aj vynikajúci pád do tmy a tak som proste nemohol. Postavy nezaujímavé, je vám úplne jedno kto umrie a či vôbec niekto prežije. Potvorky nie sú najhoršie ale chýbajú s nimi nejaké krvavé scény, celkovo hororových scén je minimum a keď aj tak nič čo by stálo za reč. Prostredie výborné . Ku koncu som sa už však nudil a zdĺhavé putovanie jaskyňou bolo nekonečné. U mňa za 2*. ()

Carbo

Pro mne celkem překvapení, očekával jsem totální blbinu. Nakonec se mě film celkem líbil. Rozhodně nebyl nudný a taky potěšila písnička nakonec. ()

Luqi

Tak ako hlavní hrdinovia, vyzerá to tak, že aj režisér a spol. sa stratili v bludisku chodieb a nevedeli "kudy kam"..........A mohli by sme to kľudne zvaliť na ten nudný, plytký scenár, ale na druhej strane, ten výsledok je snáď ešte horší, lebo si myslím, že sa dalo oveľa viac popracovať na atmosfére a napätí.......... ()