Pod kůží

Mladý pár se vydává do divočiny, kde chce strávit romantický víkend – výlet se ovšem rychle mění v noční můru, protože jejich auta se zmocní uprchlý trestanec a jeho přítelkyně. Nikdo z nesourodé čtveřice, kterou svedla dohromady náhoda, si ale nedokáže představit strašlivou hrůzu, která na ně čeká u zapadlé a opuštěné benzínové stanice. (oficiální text distributora)

jerenymo

Nápad skvělej,ale realizace bohužel mizerná. O střihu ani radši nemá cenu mluvit, páč je příšernej. A když tam začla pobýhat ohnilá a okousaná ruka, tak mylsím že kde kdo si vzpomene na adams family a jejich "things" ruku :D. Jinak špatnej film to určo zas nebyl,ale jak říkám příšera nebyla téměř vidět furt jen sekaný přeskakování kamery...to je prostě na lepáka a zkazí to celkovej dojem. ()

wampire23

Mist vraj bol minimalistický horor. Tak ako označiť potom tento filmík? No musím uznať, že pán Wilkins si svoje dielko zrežíroval veľmi dobre, v rámci svojich možností. Príbeh s minimom postáv, umožňuje lepšie vykresliť ústrednú trojicu. Ich výkony mi prišli tak akurát, ani prehrávané ani príliš amatérske. ,,Joeyho synovec" Paulo Costanzo, s imidžom Daniela Sterna, ktorý sa mení z obyčajného študáka na MacGyvera v oblasti vedy a dokáže vždy niečo zaujímavé vymyslieť. Jeho priateľka, ktorá v jednu chvíľu chce všetko nemilosrdne riešiť bejzbalovou pálkou a v ďalšej dostáva záchvat plaču. No a nakoniec nebezpečný a nemilosrdný uprchlík, ktorý až taký nebezpečný a nemilosrdný nie je. Trojka do dažďa:D. No a táto trojica sa musí dostať z benzínky okolo ktorej sa šíri vírus, ktorý mení ľudí v krvilačné beštie. V každom inom filme by mi prišlo zmýšľanie postáv absurdné, tu je to však úplne naopak. Postavy konali väčšinou tak, ako by som sa zrejme zachoval v ich situácii aj ja. A to bol pre mňa veľký plus. Nie pozerať dookola slashery kde sa polonahé devy doslova same nabodávajú na mačety, nože a podobné náradie z Mountfieldu. Záver až tak inovatívny nie je, ale to by sme chceli od režiséra asi príliš:D. No ale aby sme len nechválili, tak treba vytknúť extrémne chaotický strih. Niečo takéto som naozaj už veľmi dlho nevidel. Zo začiatku to ešte toľko nevadí, divák sa navnadí a čaká, že čo bolo podané rozmazane a rýchlo sa ukáže neskôr. Aké však príde sklamanie, keď zistí, že takto to pôjde už celý film. No nevadí. Veď vždy je tu možnosť to napraviť. A náš pán režisér ukázal, že v ňom niečo drieme. Tak prajeme veľa úspechov v tomto skvelom žánri. Pre tentokrát to bude pekných 60%. Zato, že sa mi tento film naozaj nachvíľu dostal pod kožu. ()

El Loco

82-minutová vyvražďovačka s pichľavým motívom, ktorej B-čkovosť sa nedá zakryť. V tomto prípade však nejde o negatívny prvok, ale práve naopak – jedná sa prakticky o nutnosť, pretože prehnaná ambicióznosť by tomuto filmu zbytočne len ublížila. Na druhej strane, nemôžem si pomôcť, ale mňa tie ostnaté „skaderuky-skadenohy“ veru veľmi nenadchli (a už vôbec nevyľakali) a úprimne povedané, absenciu poriadneho „záporáka“ považujem pri tomto žánri za príliš veľkú vadu. Zjavne si to uvedomili aj filmári, ktorí neprehľadne zostrihali (alebo nelogicky zrýchlili) každý pohľad na "kaktus-parazita" v hostiteľskom tele (či len ruke)...Tiež mi dosť prekážalo chovanie postáv, ktoré bolo síce správne hororovo-naivno tupé, ale s tou ich neschopnosťou to už tvorcovia miestami prehnali. S týmito faktami na konte tak má SPLINTER veľmi ďaleko od toho, aby sa dostal skutočne POD KOŽU. ()

Ronaldo79

Jo tohle si jednou za čas nechám libít, nízkorozpočtová oddechovka s dobrou atmosférou, zajímavým parazitem a ta nakažená ruka mi dost připomínala tu z Evil Dead 2(přiznám se, že toto kultovní dílo jde naprosto mimo mě, a proto mě ta ruka na chvilku vyvedla z rovnováhy), celkově však hodnotím nadprůměrně. ()

Hernycztek

Začátek se rozjíždí pomaleji, je to takové seznamování s hlavními hrdiny, kteří ''nejsou a jsou'' sympatičtí. Od chvíle, kdy se děj přesunul na benzínovou stanici, začalo to mít atmosféru a napětí, že co to vlastně venku je. Monstrum vypadalo pěkně, takový agresivní bakteriální ježek, který oživí všechno, co předtím zabil. Opět by se našlo pár nelogicky řešených situací, ale nemůžeme chtít zázraky od nízkorozpočtových snímků. Nějaké té krve se také dočkáme. Konec je taková slaďárna.. Z kriminálníka se stává ''andílek'' a zamilovaný pár čeká happy end. ()

Flopik

Nebolo to zlé, ale škoda že to nemalo väčší rozpočet. Takto hororové scénky boli natočené hrozne chaoticky a to hnusné sme si nemohli poriadne užiť. Je to krátke čo je výhoda a miestami celkom podarené. Koniec sklamal, nakoľko kamera sa trasie a je to hrozne neprehľadné. Celkovo za 3*. ()

Teardown

Filmů, o neznámém živočišném druhu zabíjející vše živé nebo parazitující na lidech, kteří pak pod vlivem tohoto mimozemského cizopasníka masakrují či požírají vše okolo sebe, je celkem dost. Tenhle bych viděl jako malinko nadprůměrný a to hlavně díky spolupráci kamery a střihu v akčních scénách. Věřím, že někdo nad tím setsakramentsky lamentuje, ale takhle to prostě vypadalo mnohem věrohodněji a hlavně zajímavě. On vlastně i ten vražedný symbiont je pojat vcelku originálně. A tím bych tady chtěl varovat všechny ty příznivce velkolepých a trikově vyspělých sci-fi hororů, kteří se neobejdou bez kolosálních netvorů a ogrů, přivadrovalých s celou mezigalaktickou flotilou a ničivou technikou za zády, s jediným cílem, zničení země:) Tady by jste asi vážně nepochodili. ()

dawe787

Začalo to nadějně, ale když jsem pochopil, že jakási bodlinatá bestie nakazí člověka jen tím, že ho píchne a celé to vypadalo, že si nestvůrku vymyslelo malé dítě, tak jsem byl vlastně zklamaný. Jinak herci hráli věrohodně a napětí tam nechybělo. Škoda jen toho nápadu, kdyby to bylo něco jiného, určitě by si to zasloužilo více hvězdiček. ()

reaper

Teda tak spatny horor jsem uz dlouho nevidel. Maly rozpocet nemusi u beckoveho hororu vubec vadit,ale silene roztresena kamera,dementni dialogy a nesympaticke postavy uz ano. Napeti uplne chybelo,protoze kdykoliv doslo na akci tak cloveka moc nevydesi zabery epileptickeho kameramana jeste navic sestrihane do takoveho marasu ze jsem uz ani nevedel co konkretne sleduju. Aspon meli tvurci trochu sebereflexe a film je v distribuci v sympaticke stopazi. ()

jamesjimbo

rozhodně nečekaně příjemné překvapení, originální "ježkoidní" monstrum se mi opravdu líbilo. bohužel sejm film viděl s příšerným českým zvukem a musím konstatovat, že český zvuk ten film hodně shodil... ()

Akana

Ukázkové béčko, kde je skoro všechno špatně: logika (já vím, že v tomhle typu filmů se na ní moc nehraje, ale takhle...), gradace (veškerá žádná), střih, hudba. Ani kouzlo nechtěného, poslední šance podobných skvostů tady až na vyjímky (a za ně je ta hvězdička) moc nefunguje. ()

helloween93

Celkem zábavný nízkorozpočtový horor odehrávající se téměř celou dobu jen na benzínové pumpě, kde skupina 4 lidí svádí boj s parazitickými bodlinami, které zasahují všechny živé organismy. Moc jsem od toho nečekal a možná proto jsem ve výsledku byl mile překvapen. Poctivé 3 hvězdy. ()

MickeyStuma

V podstatě se jedná o využití námětu známého snímku Johna Carpentera ´Věc´, jen se místo Antarktidy hororové drama odehrává na nějaké opuštěné benzínové stanici někde v Americe. Příběh je daleko jednodušší a pochopitelně základní myšlenka obsahuje několik malých úprav. Děj se vyvíjí pomalu, což z počátku muže vypadat velmi rozporuplně. Není od věci, že takovíto dějový motiv je již očekávaně předvídatelný a tak nelze předpokládat nic nového či převratného. Nervy drásajícího tu nic není, ale po té dramatické stránce se snímek jinak jeví jako vcelku vkusný. ()