Pod kůží

Mladý pár se vydává do divočiny, kde chce strávit romantický víkend – výlet se ovšem rychle mění v noční můru, protože jejich auta se zmocní uprchlý trestanec a jeho přítelkyně. Nikdo z nesourodé čtveřice, kterou svedla dohromady náhoda, si ale nedokáže představit strašlivou hrůzu, která na ně čeká u zapadlé a opuštěné benzínové stanice. (oficiální text distributora)

helraiser

Při první čtvrthodině jsem se chytal za hlavu co jsem to zas splašil za nudnou hovadinu. Ovšem od okamžiku kdy se naše nesourodá skupinka dostane na benzínku tak jsem musel svůj názor radikálně změnit. Z nudné podivané se stal parádní atmosférickej horůrek, který se může pochlubit opravdu netradičním monstrem, které opravdu nemá chybu. Rozhodně se jedná o nadprůměrnej horor se solidní atmosférou a nějakým tím gore. ()

Blondak80 odpad!

Špatný, opravdu hodně špatný film. Nelogičnosti nejhrubšího zrna, monstrum, které není vidět a herci jak z dětské besídky. Okamžitě mažu. ()

foundation

Mix maximálnej scénaristickej debility a príšernej kamery. Jediný kto sa tu ako tak držal bol Shea Whigham ktorý si to celé zahral naozaj s chuťou. ()

snoodles

Hvězda dolů za pár logických kiksů a laciný, trochu kýčovitý závěr (ta úplně poslední scéna fakt jako... no), nicméně opravdu jsem se bavila. ()

Drom

I přes to, že je to taková variace na díl mých oblíbených Krajních mezí, nevadilo by to. Vlastně ten zmutovanej ježek měl kouzlo. I přes celkovou neoriginalitu i vzhledem k jiným dílům. Výhrady však mám prakticky ke všemu ostatnímu. Od podivných a celkem nesympatických postav, které prochází jakousi neřízenou proměnou, přes zejména v některých scénách strašnou kameru (krucifix, já kolikrát sotva rozeznával lidi, natož co to po nich leze!) až po naprosté boty a díry v příběhu. Možná to chtělo ještě zapracovat na scénáři. Nebo možná došly prachy a škrtalo se a střihalo. Možná... Výsledek mi každopádně přijde jako docela škoda, protože to bylo celkem svěží a hezky to uteklo. Takže s trochou větší snahy to mohl být pohodlný průměr. Ale není. ()

Vabr

Viděl jsem Slimáka a rozhodl jsem se, že si zkusím vyhledat několik podobných filmů jako je Slimák, Mlha nebo Věc: Počátek a našel jsem tento film. Proč se mi líbily tyto zmíněné filmy a co v takových vyhledávám? 1. dobrá, originální nestvůra a s ní spojené i zabíjení nebo její rozmnožování 2. sympatické postavy 3. nabité akcí, dějem a velmi dobrou atmosférou. Hlavně tohle jsou moje priority. Už jsem toho tolik nečekal, protože to má 53%, což je celkem už pro mě velký rozdíl od těch ostatních filmů a točil to režisér Nenávisti 3. Komentářích ve stylu, že se obluda pohybuje rychle jsem si všiml, ale myslel jsem si, že vidět pořádně obludu v tomhle filmu až tak nemožné nebude. Postavy jsou takové dost průměrné, ale až moc chytré. Neustále mají na něco plán. Po něčem neúspěšným přijdou hned s něčím jiným. Lokace benzínky je průměrná. Mlha atd. měly lepší lokace. Obluda je originální a určitě by to ve skutečnosti bylo nechutný, ale tady ve filmu se pohybovala strašně rychle a vždy, když přišla na scénu, tak byly záběry hrozně chaotický, aby neukázali pořádně obludu, takže jsem se ani nemohl bát. Ke konci už nelogické chyby přibývaly a dokonce tu byla i dost zjevná filmová chyba s dveřmi od auta. Schválně, jestli si ji všimnete. Nebylo to nějaký špatný, nějakej horor tam byl, ale nic moc. VYHODNOCENÍ: TOHLE JE PROSTĚ DŮVOD, PROČ SE NEDÍVÁM NA DVOUTISÍCOVKOVÝ FILMY - JEDNODUCHÉ, POSTAVY PLOCHÉ, LEVNÉ A PŘEDVÍDATELNÉ ()

R4D0

Brutálnosti je v tomto filmovom diele až,až to je čistá pravda a to môže človek vidieť či i len v galéri-i csfd ale filmové scény plus chod celého filmu zvláda slabý podpriemer a tri hviezdy ma prinútilo lepšie povedané prinútili dať niektoré vážne brutálne scený inak slabota v pravom slova zmysle. ()

Alexandre

Nemůžu si pomoct, ale tohle se mi moc nelíbilo. Wilkins nám přináší originální a docela zajímavý příběh, atmosférický, mě však dvakrát neoslovil a spíš mi přinesl nezáživnou podívanou... Přinejmenším by to chtělo alespoň oživit trochou hudby. U mě průměrný snímek. ()

vikino1

Nechápu jak to někdo může srovnávat s Věcí (má srdeční záležitost). U sledování Splinter jsem byl stejně klidný, jak hlavní antihrdina po amputaci ruky řezákem na koberce. LOL. P.S. ten českej dabing je nesnesitelnej a kamera taky. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Takmer som na tento film zabudol a to som ho videl už snáď 7x. Kvalitný počin, ktorý je za mňa dosť podcenený. Dej filmu je jednoduchý a celkom zaujímavý. Hororov s fiktívnymi chorobami je celkovo málo. Teda aspoň ja si v rýchlosti nevybavím veľa. Je to hlavne komorný atmosférický horor. Máme tu štyri hlavné postavy a zopár vedľajších. Príbeh nám začne s mladým párom, ktorý si chce užiť sex pod hviezdami lenže sa im niečo pokazí a nakoniec idú autom do Motela. Po ceste natrafia na druhú dvojicu, ktorá ich unesie ale dôjde im benzín a tak sa zastavia na pumpe. Jednoduchý začiatok, kde sa nám pekne rozvinie, každá z postáv. Film si neberie servítky pred ústa hlavne s brutalitou, ktorou vôbec nešetrí. Jediné mínus čo tu vidím je dĺžka, ktorá je krátka. Film má len 82 min. Kľudne to mohlo natiahnuť aspoň na 100 min. Herci sú sympatický. Výkony sú slušné. Efekty sa mi páčia aj keď to nie je zrovna nič extra. Nápad je skvelý aj keď bohužiaľ nie je úplne využitý. Film môžem odporučiť, každému kto má rád horory s ochoreniami. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

messi@h

Splinter není tak špatný, jak by se mohlo z mého hodnocení zdát. Jako 30 minutová povídka v nějaké antologii hororů by Splinter mohl fungovat velmi dobře, jako samostatný film ale úplně neobstojí. Nohy mu bohužel podráží především to, že je to opravdu extrémně nízkorozpočtová záležitost, která se vyrovnává s nedostatkem financí tím, že celé monstrum není za celou dobu ani na chvíli pořádně vidět (nechápu proto zdejší uživatele, kteří chválí vzhled monstra). To samé herci, těch je doslova pět a půl. Ještě že je Splinter tak krátký, jedno zkouknutí se přežít dá, i když je to popravdě ztráta času. Já ho bohužel viděl už podruhé, úplně se mi vykouřilo z hlavy, že jsem ho už kdysi viděl a na čsfd jsem si ho tehdy neohodnotil.  50 % ()

SunWuKung

Neviem ci tento film si zasluzi vebec tie dve hviezdicky. Herecke vykony slabe, pocit napatia vyvolavalo len to, kedy to uz konecne skonci. A ten kameraman si mohol ten chaos odpustit pretoze to bolo natocene hodne zle. cely film nebolo nic poriadne vidiet. Zaver bol jedno obrovske klise. Efekty na urovni filmu C kategorie. mozno tak scena s odrezanim ruky bola celkom unosna. Prihliadnuc na nizsi rozpocet a to ze som to dokazal dopozerat do konca tie dve dam ()

beso74

Celkom fajn hororík, nato že sa jeho prevažná časť odohravá na benzínovej pumpe nenudí a scéna s vysielačkou je podarená... chýba tomu len o niečo vyšší rozpočet a to monštrum by fakt vyvolávalo hrôzu. Hmm, ta štvrtá hviezdička je zato, že som už nejaký čas nepozrel horor, ktorý by zo mňa, diváka, nechcel spraviť totálneho dementa, preto som ochotný preglgnúť aj hrozbu pokračovania...možno bude inovácia a tie ostne budú vystreľovacie, ala critters... ()

Euchrid

Sice z toho občas (ehmm) docela vykoukne ta relativní nízkonákladovost (klasický příklad takového direct to dvd), a scénář by se taky asi dal trochu doladit, ale zas to má výborný nápad, pravé silent-hillovské monstrum a nestíhá během těch 80 minut nijak nudit. Celou dobu na člověka doráží to srovnání s horrory, které můžou překvapit tak leda originalitou brutality, anebo zpracování, ale nápadem a myšlenkou sou tak minimálně dvacet let vzadu...Víc takových splinterů! ()