My Fair Lady

My Fair Lady

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

USA, 1964, 170 min

Taky si vy, kdo tenhle muzikál milujete, říkáte "tahle je ta nejlepší" vždy při každé další písni? A podobně to dělám i s kostýmy, replikami i celými výstupy a nic samo není nejlepší, protože je to všechno nejlepší. Nedá se jinak, My Fair Lady je jeden z nejkrásnějších muzikálů, co znám.(20.12.2006)

Muzikál kde si každý song člověk zamiluje a hlavně je tam Audrey Hepburn se svými úžasnými kostýmy přeměňující se z obyčejné květinářky Lízy Doolittleové, která zrovna nemluví jako dvakrát dobře vychovaná slečna, ve velkou krásnou dámu, která okouzlí i šlechtu. Skoro tři hodiny uběhnou jak nic se všemi těmi krásnými písničkami a vtipnými dialogy a scénami mezi nimi, kde krom krásné Audrey a jejích kostýmů ať už těch prvních květinářských, přes ten úžasný dostihový až po ten plesový a ten růžový exceluje hlavně Rex Harrison a jeho profesor Henry Higgins, který v každém dialogu vymýšlí tak květnaté urážky s úsměvem na rtech, že jinde člověk něco takového neuslyší a navíc v tak krásné angličtině :). K tomu nějaké ty vtipné gentlemanské scény s plukovníkem Pickeringem, scény fonetického výcviku, který musí Líza absolvovat včetně mluvení s pusou plnou kuliček, scény s nejoriginálnějším moralistou v anglii a hlavně scéna na plese, kde se ukáže jak moc se celý ten předchozí trénink vyplatil. Viděly jsme to už asi milionkrát, ale pořád je to prostě nejlepší a nejkrásnější muzikál na světě bez jediného slabého místa, takže jestli snad na světě existuje někdo kdo to ještě neviděl, tak by měl hejbnout tím svým zadkem jak kůň Dover, a rychle na to kouknout :).(14.8.2010)

Příííliš roztahané, písničky bez nápadu (po nějaké třetí písničce jsem už zbytek přeskakoval), které už si ani nepamatuji a velké zklamání v Audrey Hepburn. Tahle role rrodného jazyka neovládající holčiny jí vůbec nesedla. Další z těch hollywoodských klasik, které jdou mimo mě.(21.5.2010)

Muzikál s velkým M. V první řadě nabízí výborné herecké výkony. Audrey Hepburn je jako ušmudlaná, chudá a mírně hrubší prodavačka květin, stejně jako později krásná, vznešená a kultivovaná dáma naprosto kouzelná a nezapomenutelná. Ale i Harrisonův poněkud svérázný, starý mládenec či Hollowayův nefakčenko, pijan a otec v 1 sobě jsou dost přesní. Snímek dále zaujme kvalitní výpravou, nápaditými kostýmy a propracovanými dialogy (na jazykovou stránku se ve filmu vůbec klade důraz). No a hudba samotná...to je prostě paráda. Muzikál, romantika a komedie v jednom zde zkrátka a dobře funguje a plný počet je tak zasloužený. Jen ta velká a neodpustitelná kaňka v podobě přezpívání hlavní herečky...přitom snad každý, kdo se dostal v rámci bonusů k originálním vokálům, musí jistě uznat, že se její "nedokonalý" projev k roli právě perfektně hodil. Nicméně, z filmu mám i po opakovaných projekcích stále neobyčejně pozitivní pocit a délka stopáže, tedy 170 minut, mě už dávno nestraší. "Do toho Dovere! Hni tou velkou prdelí!"(9.1.2010)

Skvělá klasika mezi muzikály - výteční herci (naprosto kouzelná Audrey Hepburn - mimochodem slyšela jsem na DVD dvě jí nazpívané písničky - sice zpěv nic moc, ale měla naprosto kouzelný přízvuk), skvělé písničky, pěkné kostýmy a dobrý příběh (variace na G.B.Shawa - Pygmalion).(3.5.2003)