My Fair Lady

Slavný film George Cukora My Fair Lady, ověnčený v roce 1964 celkem osmi Oscary, vychází z úspěšného broadwayského muzikálu, inspirovaného hrou anglického dramatika a mistra chytrého humoru G. B. Shawa "Pygmalion" (tato hra se poprvé ocitla na filmovém plátně již v roce 1938). Příběh květinářky Lízy Doolittleové a profesora Henryho Higginse, který se vsadí, že z prostého chudého děvčete udělá pravou dámu, splnil očekávání producentů a brzy po svém uvedení vydělal dvojnásobek výrobních nákladů ve výši 17 milionů dolarů. Oproti originální předloze se tu dočkáme i tolik žádaného šťastného konce. Rex Harrison si svoji úlohu zahrál již na Broadwayi a později v Londýně, zatímco Audrey Hepburnová vystřídala na přání producenta broadwayskou divadelní hvězdu Julii Andrewsovou. Pro tu bylo jistě satisfakcí oscarové ocenění téhož roku za hlavní roli v muzikálu Mary Poppins, když její sokyně vyšla naprázdno. Přestože je ve zpívaných pasážích Audrey Hepburnová dabována, přispěl její křehký půvab, uvolněnost a smysl pro muzikálové herectví k úspěchu snímku, který dodnes učí další generace, v čem je podstata kvalitního scénického provedení muzikálu. Bohatá výprava a kostýmy, krásné melodie a vynikající herecké výkony a navíc nově restaurovaná kopie – to vše činí z tohoto filmu ojedinělý sváteční zážitek. (Česká televize)

Berry0153

Nemohu si pomoci, ale opět zjišťuji, že muzikály, ač naprosto miluji hudbu, jsou něco, co se mi vůbec nelíbí a nic mi neříká. Bohužel, ani tento údajný skvost mě nijak neoslovil. Navíc mi přišlo, že jakmile se Audrey změnila v "dámu", chovala se úplně stejně jako ve filmu Prázdniny v Římě, což ale tady působilo velmi nepřirozeně a protivně. I když pořád to bylo lepší než to neústálé vřískání o ničem. 50% ()

Hawaj

Todle je naprostý filmový klenot. Na to, že to dělali američani je to naprosto úchvatné. A to mi muzikály vždycky lezli trochu na nervy. Zajímavé je, že mladého nápadníka si zahrál pozdější přestavitel Sherlocka Holmse. Stanley Holloway zde vyšvihnul nezapomenutelnou roli popeláře a Lízina otce. Vždycky si jeho výstup užiju. Restaurovaná HD verze tomu konečně dodala patřičný punc kvality protože ta šílená DVD matlanice stála fakt za pendrek. ()

subic

Moje férové lejdy, poprvé jsem ji viděl asi před dvaceti lety a zase taková šleha to není. Docela mi vadí i ta délka, ale je to už klasika, tak dobrý. ()

mac000

Poté, co jsem vychválil záznam koncertního provedení Phantom of the Opera musím napsat i krátké "laudatio" na tento evergreen muzikálového nebe. Ve filmu je všechno dokonalé. Je to dáno i dlouholetou zkušeností hlavních protagonistů s divadelním provedením na Broadwayi /mimo Audrey Hepburnové, která byla angažovaná jako filmová star 60. let a její písně zpívá jiná pěvkyně). Po několikerém shlédnutí My Fair Lady jsem viděl v kině Ponrepo původní přepis Shawovy hry Pygmalion s Leslie Howardem a Wendy Hillerovou. Užasnul jsem, jaká velká část dialogů (i scénáře jako celku) je v My Fair Lady doslova převzata z tohoto konverzačního majstrštyku G.B. Shawa. To ovšem nijak nesnižuje ocenění všem tvůrcům a hlavně - Rexi Harrisonovi v jeho životní roli. ()

PlayEasy

Audrey opět v nezapomenutelné roli, tentokrát, ale v roli chudé květinářky, která měla to "štěstí", že potkala maniaka do jazyků, který z ní nakonec udělal osobnost, ale pozor nebylo to jen tak taže se určitě podívejte i po přečtení našeho krátkého obsahu to určitě zhlédněte, protože tohle se fakt musí vidět!! Opět pomilování hodná Audrey, která si oscara dle našeho rozhodně zasloužila a taky samozřejmě že jazykolog (Rex Harrison), který sošku dostal rozhodně právoplatně!!! A skvělé muzikálové písničky jenom dokázaly, že tento muzikál je jeden z nejlepších všech dob!!!! Stále víc nás staré americké muzikály přesvědčují abychom tento žánr začali milovat, ale bohužel některé nám to kazí např. Michal David a takovéhle české puberťácké blbosti, inu je to takové rozporuplné, ale tento film to absolutně zpravil. Možná sice trošičku moc protáhlé, ale nám to vcelku nevadí! 90% ()

Pitryx

Páni, ta stopáž je hrozná. Já jsem myslel, že konce nedožiji. Ta nastavovaná kaše byla děsná. A navíc zbytečná. Body dolů. Takže plusy dávám jen za několik hezkých skladeb. Ani jednu nezazpívala postava Higginse, ten místo zpěvu spíše mluvil. Všechny skladby prostě tak nějak zvláště odříkal, zpěv to rozhodně nebyl. Celkově se tohle hodnotí těžko. Úroveň se tomu upřít nedá, ale já jsem se prostě nudil a ničím mne to nezaujalo. Ani tím stupid pygmalionovským příběhem pro nanynky. Závěr velice zklamal. Tak kde jsem čekal něco okázalé a sborový zpěv se řeklo pár vět i finito. Taky body dolů. Takže u mne spíše propadák, ale uznávám, že se to může spoustě diváků líbit. ()

Blazkowicz

Nemám rád muzikály a při britské angličtině mi krvácí uši. S Cockney slangem ale nemám problém a nevadí mi. Kostýmy byly hezké a některé písničky se daly poslouchat. Víc k tomu nemám co dodat, protože dívat se tři hodiny na to křepčení, bylo na mě až příliš. Z toho by jednomu mrdlo v makovici. 2-* ()

johnny01

Dějová linka je sice poněkud přímočará a nepřekvapivá, po hudební stránce je to však velice povedené, příjemné písničky a je úžasné poslouchat tu angličtinu. Nechybí i několik vtipných momentů a i trochu napětí (tanec s Maďarem). ()

ostravak30

Sotva jsem před pár lety prvně shlédl My Fair Lady okamžitě jsem se do muzikálu zamiloval a téměř při každé repríze si ho nenechám ujít. Je to jediný film režiséra George Cukora a scénáristy Alana Jay Lernera, který jsem viděl. Hlavním důvodem, proč mm rád tento muzikál je pochopitelně Audrey Hepburn. Ona je hlavním důvodem proč miluji film Snídaně u Tiffanyho. Její neuvěřitelně roztomiloučká tvář, přirozený herecký projev a neuvěřitelný šarm a krása. Samozřejmě hned další důvod jsou melodie z nichž minimálně dvě dosáhly obrovské popularity i mimo film a téměř si žijí svým životem. My Fair Lady je jeden z nejklasičtějších muzikálů historie. ()

Mr.Shock

Tenhle muzikál prostě miluju :) Audrey je nádherná a elegantní jako dáma a vtipná a svěží jako květinářka. Věřil jsem jí všechno, do posledního otevřeného [e] :) ()

spelunka

nadherna a roztomila audrey hepburn v kombinaci se sovinistickym rexem harrisonem. klasika. "come on, dover, come on, move your bloomin ass!" ()

sirrgulo

Viděl jsem film i divadelní představení. Obojí bylo skvělé, ale Audrey Hepburn a její úžasné angličtině se nemůže nikdo vyrovnat. Nejen díky ní se rád k filmu vracím, jelikož písničky jsou jednoduše skvělé. ()

E-Fox

Nejklasičtější klasika, která se do téhle kategorie dostala naprosto oprávněně. Kvalitní předloha, skvělé herecké výkony v úplně všech rolích, slavné muzikálové melodie... ale s tou pátou hvězdou se mi tam prostě nechce a určite bude jedním z důvodů i to, že jsem několikrát viděla brilantní zpracování plzeňského divadla s Kotišem a tomu se film nemůže rovnat ani z veliké dálky. ()