Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

Genero

Příběh se skládá ze dvou nestejně dlouhých částí - zatímco ta první je skvělá a tajemná, druhá je naprostá čurákovina. Tohle tvrzení je poněkud nepřesné, protože ta druhá část není taková ta naprostá čurákovina sama pro sebe, ale vlastně vyčaruje jako mávnutím kouzelného proutku naprostou čurákovinu z celého filmu. Pozitivní zase je, že si tu zaexcelovala paní Fosterová, která se do svého filmového mateřství vyloženě obula. Zatímco si její manžel lenoší v rakvi někde v nákladovém prostoru a do hledání ztracené dcery se příliš nezapojuje, ona věrohodně hysterčí a je velká škoda, že se postupem času přemění v Chucka Norrise s kozama. Celkem dobrý je i nesympatický pokrfejs Stelan Sarsgaaaaard, samozřejmě pan Fazolka, který nehraje zápornou postavu (!) a taky se mi líbil ten Žid, co hrál Araba. Mohl to být celkem příjemný thriller, jen neměli scénáristé vychlastat tolik kerosinu, než se pustili do práce. ()

BoPo

Dobrá zápletka. Strata dieťaťa v lietadle. Takže jednoducho niekde musí byť, musí sa dať nájsť, lebo počas letu sa predsa nemá kam stratiť. Lenže lietadlo je veľké a podozrivých (pasažierov) viac než dosť. Celkom dosť dlho si síce Tajemný let dokázal držať atmosféru nevedomosti, neistoty, ale koncovka až tak moc neladila. Napriek tomu solídne 3*. Ideálne pre TV chvíle v sobotu po 22:00. ()

Avalon820

Jodie Foster v jedné ze svých nejostřejších rolí ve filmu s těžce nadupanou atmosférou. Možná je celý příběh poněkud nepravděpodobný a v reálu velmi těžko představitelný, ale je také podán velice věrohodně a sugestivně. Konečně autoři přemýšleli a zvolili pro natáčení dostatečne velké a prostorné letadlo, ve kterém se kameraman nemusí bát udělat krok stranou, aniž by náhodou nezakopl o sedačku či sedícího. Za sebe mohu tento film jedině doporučit, protože je pravděpodobně jedním z nejlepších svého druhu (ano, to se nebojím tvrdit). Jedinou vhodnou alternativou by mohl být snímek Wese Cravena Noční let - jde o též dobrý snímek, který však kvalit Tajemného letu nedosahuje (možná díky ještě větší přestřelenosti děje, než je zde). ()

Agatha

Vynikající Jodie Foster, která tomuto filmu hodně dopomohla. Těžko si představit jak by to dopadlo, kdyby tuto roli nevzala. Tajemný let bych ale rozhodně zařadil do nadprůměrných amerických thrillerů. Atmosféra v letadle a beznaděj v očích hlavní hrdinky mě dostaly. Dramatický konec sice trošičku ubral na celkovém dojmu, ale s atmosférou v kině, která byla hodně napjatá, nemůžu dát tomuto filmu jiné hodnocení. ()

Terva

CHYBA VE FILMU - Když Kyle (Jodie Foster) jde na záchod, tak se tam zamkne, ale když přijde kapitán za Carsonem a ptá se, kde je Kyle, tak prostě dveře jednoduše otevřou. CITÁT - Smrt vašeho manžela začíná dávat smysl. Ještě pár hodin a skočím taky. ()

JohnCZ

Thriller se skvěle rozjetou paranoidní atmosférou, kterému však k dokonalosti chybí údernější závěr. Je to sice mrtě vykonstruované a často, nemůžu říct nelogické, ale spíše velmi těžko uvěřitelné. Scénář totiž až příliš spoléhá na náhody. Ovšem je to po celou dobu dost napínavé a v divákovi je velmi šikovně vyvoláván pocit zvědavosti, podobně jako v thrillerech Davida Finchera. Fincher to holt ale není, byť pořád to jsou velmi silné 4*. ()

Blofeld

Když z Hitchockova filmu The Lady Vanishes filmaři opisují ještě sedmdesát let po natočení, je to důkaz kvality. Ale kvalitní je i tenhle film: nejpřesněji ho vystihují tři slova: Celovečerní kamerová hříčka. A protože si celovečerně filmově hraje s Jodie Fosterovou, skvělou nosnou situací a perfektní atmosférou, nevidím důvod, proč nedat 5. Nechápu, co máíte za problém se scénářem, a nezdálo se mi, že by film nějak přestal fungovat po odhalení karet. Jen ten závěr asi nemusel být tak sladký, ale nemůžete mít všechno, ne?*Mimochodem, role Jodie Fosterové byla původně napsaná pro Seana Penna;oD. ()

corpsy

Skvelo sa rozvíjajúci námet však postupom času spadne do klišoidnej kaše, čo je veľká škoda. Pointu mohli viac premakať. Aj napriek tomu strhujúci thriller. ()

jahol

Jedno z plus, které u mne Jodie Foster doposud měla, je, že hrála v dobrých filmech. Proto nechápu, jak se mohla nechat uvrtat do takovéhle slátaniny. Všechno, co tady bylo, už bylo mnohem lépe podáno jinde a role JF je naprosto magorsky šílená. A když už přestane otravovat s tím nepříčetným výrazem "všichni se proti mně spikli", naběhnou další "borci" (Sarsgaard) v rolích ještě debilnějších a celá dějová konstrukce definitivně krachne. Dvě hvězdičky za hezký záběry vnitřku tohohle velkýho letadla, sympatického kapitána a pár scén, kde J.F. připomíná velkou herečku. ()

Marek1991

Jodie Foster ozaj nemusím, ale filmy kde hraje ma vedia niekedy prekvapiť. Toto bolo celkom slušný thriller, dosť mysteriózny a dosť psychologický spočiatku, neskôr sa to vyvinulo skôr na thriller so zatajeným dychom, ktorý však mal predvídateľný záver. Trocha ma mrzelo, že scenár sa vyvinul takto, určite by sa to dalo inak spracovať ako len dráma o únose lietadla. Dalo by sa tomu vyčítať veľa, možno jednoduchosť, možno naivita, či podobnosť s inými filmami, ale tu oceňujem, že aspoň z hlavného hrdinu, tu hrdinky nespravili blázna, ale skutočne išlo o rafinovaný príbeh. Horner tento film krásne doplňuje dramatickou hudbou. Všetko je to o vkuse, o tom aký dojem to na vás zanechá a či by ste si to boli ochotný znova pustiť. Mne sa tento film páčil viac, než známe originálne Memento o zneužívaní ľudí s poruchami. ()

Falcor

Tak hele, jako nešťastná, zoufalá a naštvaná matka svý dcery Ti říkám naposledy, že záhadná atmosféra je občas prima, ale ten pocit bezmoci a stísněnosti v tomhle velkým letadle se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. Viď, dcerunko? A, Ty tu nejsi? Kdepak asi ta moje holčička je? Teď ale ani náhodou nemám chuť hrát si na schovku. Věříš mi to? Cože, Ty mi snad ani nevěříš, že mám s sebou dceru? NÉ? Tak to pozor. Protože s matkou v takový náladě, jaká na mě právě leze, není radno se pouštět do křížku. V tomhle filmu jsem Ti dokonale, bez mrknutí a přimhouření oka nad občasnou ne zcela 100% podporou scénáře, zahrála, že proti mě nemá nejmenší šanci žádnej parchant, kterej to se mnou nemyslí dobře. Fakt mě nikdo neserte! Pamatuješ, co vše dokázala Sigourney Weaver ve "Vetřelcích" rozmlátit, aby zachránila tu malou, a to ani nebyla její pravá máma? Tak bacha na stokrát horší Jodie Foster! Tohle není sci-fi, já jsem skutečná matka a skutečně začínám zuřit. A skutečná je i moje dcerka!!! Je a je a je!!! ()

Marsik

PRIMA HD - Slušná napínavá jednohubka, která příjemně uteče. Nemám s ní větší problém, naopak díky tomu, že jsem od toho nic velkého nečekal, se mi dostalo dobrého thrilleru a byl jsem příjemně překvapen. 70% ()

ConanVJ

Napínavý thriller, který pohltí svou tísnivou atmosférou a bezmocí ženy, která v letadle hledá svojí dceru. Příběh je pěkně natočený a i přes pomalejší tempo nenudí. Hlavní role pěkně uvěřitelně zahrané. 80 % :) ()

baribal

Film je maximálně neoriginální s vjimkou uvodnich scén. Jodie Foster přehnaně vyšiluje a chvílemi se to stává až otravné. Peter Sarsgaard je jediná trochu zajímavá postava, která jak pobaví tak dokáže i trochu vyděsit. Pouštění se do takovýchto projektů v oblastí v oblasti mystery, která už v tomto ohledu nedokáže ničím překvapit je IMHO čiré zoufalství. Slušná zábava na sobotní večer, nic víc a znovu to vidět nechci. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)