Nový svět

New World, The

Nový svet

Dobrodružný / Drama / Životopisný / Romantický / Historický

USA / Velká Británie, 2005, 135 min (Director's cut: 172 min)

• golfista

Možná je tenhle film spíš "filmovou lyrikou" (i když já mám o tomhle spojení jiné představy).... Protože mám ale k básničkám už odmala vztah spíš záporný než kladný, je tu asi důvod, proč mě nechalo tohle nudné Malickovo "kamerové cvičení" bez nosného příběhu naprosto chladným ....(27.1.2008)

Krásnej film o síle pravý lásky, o míjení se v čase, o tom, jak osud a nástrahy reality můžou se životem nakonec naložit úplně jinak. V kulisách panenský přírody a s přihlédnutím ke kontrastu civilizací, velmi působivá emotivní kresba. Je zajímavý, že Malick vlastně důsledně pracuje s pudy a tělesnem, přitom si vždy zachová dekorum a oko, jazyk, mozek i srdce poety.(21.3.2015)

Červená knihovna na stránkách National Geographic obohacená o překrásnou Q’orianka Kilcher.(18.3.2007)

Nejlepší Malick a nejsyrovější pohled na osidlování Amerického kontinentu. Režisérova úchylka v délce záběru bez sebemenšího slova zde hraničí s extrémismem, domorodci nemluví anglicky (!) a happy end se naštěstí nekoná. Disneyho Pocahontas do kouta a na hrách!(18.6.2008)

• Faidra

Lyric fail.(5.6.2012)