Návrat sedmi statečných

• slovenský

Návrat siedmich statočných

Western

USA / Španělsko, 1966, 95 min

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Dvakrát nevstoupíš do stejného Mexika. Dvakrát nevstoupíš do stejného filmu. Sequel legendárních Sedmi statečných těží jen z prvního filmu a recykluje, co se dá. Recyklování možná zachrání planetu, ale nezachrání film od průměru průměrů. Pár scén a hudba Elmera Bernsteina mě udrželo u obrazovky. Po druhé si to už nepustím.(8.9.2012)

Na tohle se ještě koukat dalo. Sice to jede v linii jedničky není tu nic navíc i hrdinové jsou takový obyčejní, ale aspoň je tu ještě Brynner a něco co to spojuje z prvním dílem. Aspoň že tak.55%(11.1.2014)

Vôbec to nevidím na takú katastrofu a hodnotenie 45% je dosť neobjektívne. Najväčšia slabina filmu je v tom, že príbeh je až veľmi podobný tomu kultovému. Yull Brynner opäť zháňa zvyšných mužov, pomoc potrebujú znova dedinčania a znova ich terorizuje "el bandito" s veľkým slameným klobúkom a bandou pistoleros. Aspoň že sa pod tým klobúkom usmieval E. Fernandez - môj obľúbený generál Mapache z Divokej bandy. Jeho pád z koňa v závere bol skvelý, ale to je skôr pochvala pre kaskadéra. Známy W. Oates nedostal veľký priestor, ale hláška starého sukničkára, ktorého hraje ma pobavila. "Podľa mňa by sme mali ostať v dedine so ženami a pomáhať im "orať" a siať". Žiadna sláva to nie je, ale na prúser to tiež nevidím. 60%.(9.1.2013)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba - A(26.4.2004)

• klerik

Síce sa tam veľa strieľa, ale je to otravné. Samé nájazdy a hromadné strieľačky, ktoré nie sú vôbec natočené zaujímavo. Záporák slabý, hrdinovia slabo vykreslení. A somozrejme, ani vidu ani slychu po skvelých a vtipných dialógoch ako mala jednotka... Trochu viac krvi pri zásahu na mäko poteší rovnako ako stále pohodový Yul Brynner, ale inak slabota...(9.9.2012)