Návrat sedmi statečných

• slovenský

Návrat siedmich statočných

Western

USA / Španělsko, 1966, 95 min

Docela obstojné..... originál je originál, ale i tak jsem se nenudil a Brynner mne opět nezklamal, zklamala produkce, že nebyli schopni dát opět dohromady rozhádaného Brynnera s McQueenem..(14.11.2007)

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Dvakrát nevstoupíš do stejného Mexika. Dvakrát nevstoupíš do stejného filmu. Sequel legendárních Sedmi statečných těží jen z prvního filmu a recykluje, co se dá. Recyklování možná zachrání planetu, ale nezachrání film od průměru průměrů. Pár scén a hudba Elmera Bernsteina mě udrželo u obrazovky. Po druhé si to už nepustím.(8.9.2012)

• Pohrobek

Zpotvořit se dá každý film, ale tak úděsně zpotvoření, jakého bylo dosaženo zde, už musí být snad záměrné, jinak si to nedovedu vysvětlit. Kdyby nebyl natočen originál, mávnul bych nad touto ohyzdností rukou, ale za současného stavu se jen tak přejít nedá. Je tu snaha alespoň o zopakování osvědčených taháků Sedmi statečných, což by mělo zajistit nějaký ten dolárek, ale co se z toho vyklubalo, je někde úplně jinde. Původní, legendární námět byl zkřiven do takové trapárny, že jsem se v ní dlouho nemohl nalézt a slavné bojové scény se zvrhly do různého přejíždění bandy tlustých komparsistů a jejich občasného padání z koní. Za cos utratil všechny ty peníze, Yule, když nepohrdneš ani takovou rolí?(22.11.2004)

• MikO_NR_1909

Podaním nesmierne suché a otrepané pokračovanie slávneho remaku. Brynnerove pózy už nemajú takú váhu ako v predošlom diely práve vďaka amatérsky rozobratému príbehu a naivnému scenáru. Priam až televízne lacný western B-.(13.2.2014)

„Koľko?“ – „500.“ – „Dolárov?“ – „Pesos.“ V roku 1954 nakrútil Akira Kurosawa legendu SEDEM SAMURAJOV. V roku 1960 spravil John Sturges legendárny americký remake SEDEM STATOČNÝCH. A v roku 1966 nejakú múdru hlavu v United Artists napadlo stvoriť jeho voľné pokračovanie. Nápad rovnako vtipný, ako zlý. Plešatý frajer s cigarou Yul „Už na mňa párkrát strieľali“ Brynner sa nechal prehovoriť na návrat a vďakabohu aspoň za to, pretože bez neho by sa na to skutočne príliš pozerať nedalo. Tuctový priemerný western, skôr kuriózny (už tým, že je), ako zaujímavý.(30.12.2008)