Návrat sedmi statečných

• slovenský

Návrat siedmich statočných

Western

USA / Španělsko, 1966, 95 min

Vôbec to nevidím na takú katastrofu a hodnotenie 45% je dosť neobjektívne. Najväčšia slabina filmu je v tom, že príbeh je až veľmi podobný tomu kultovému. Yull Brynner opäť zháňa zvyšných mužov, pomoc potrebujú znova dedinčania a znova ich terorizuje "el bandito" s veľkým slameným klobúkom a bandou pistoleros. Aspoň že sa pod tým klobúkom usmieval E. Fernandez - môj obľúbený generál Mapache z Divokej bandy. Jeho pád z koňa v závere bol skvelý, ale to je skôr pochvala pre kaskadéra. Známy W. Oates nedostal veľký priestor, ale hláška starého sukničkára, ktorého hraje ma pobavila. "Podľa mňa by sme mali ostať v dedine so ženami a pomáhať im "orať" a siať". Žiadna sláva to nie je, ale na prúser to tiež nevidím. 60%.(9.1.2013)

Docela obstojné..... originál je originál, ale i tak jsem se nenudil a Brynner mne opět nezklamal, zklamala produkce, že nebyli schopni dát opět dohromady rozhádaného Brynnera s McQueenem..(14.11.2007)

• Vojcl

Neuvěřitelně sprzněné pokračování legendárního westernu.. Ani se nedivím, že kromě Yula Brynnera do toho už žádný z původních herců nešel..(6.12.2005)

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Dvakrát nevstoupíš do stejného Mexika. Dvakrát nevstoupíš do stejného filmu. Sequel legendárních Sedmi statečných těží jen z prvního filmu a recykluje, co se dá. Recyklování možná zachrání planetu, ale nezachrání film od průměru průměrů. Pár scén a hudba Elmera Bernsteina mě udrželo u obrazovky. Po druhé si to už nepustím.(8.9.2012)

• Tommassi3

"Buď jste velmi hloupý, nebo velmi odvážný muž, pane.." ;)(22.1.2014)

• - Na konci býčích zápasů poté, co je probodnut mečem, býk vinou chybného střihu hned v dalším záběru beze stopy mizí z arény. (GordonCZ)

• - Ačkoli se hrdinové vracejí do známé vesnice na americko-mexickém pomezí, byl film ve skutečnosti natáčen ve Španělsku. Ke změně došlo následkem mnoha neshod mezi americkými tvůrci a mexickou vládní cenzurou během natáčení prvního filmu. (Rocky62)

• - Yul Brynner prohlásil, že se zúčastní pouze pod podmínkou, že se v roli Vina objeví někdo jiný než Steve McQueen. Tím vyvrcholily hádky mezi oběma herci, které se táhly již od natáčení původního dílu a role Vina se nakonec chopil Robert Fuller. Steve McQueen v reakci na Brynnerovu podmínku prohlásil, že by se nezúčastnil tak jako tak, protože nebyl spokojen se scénářem a zápletka mu přišla absurdní. (Rocky62)