Návrat sedmi statečných

Návrat siedmich statočných

Western

USA / Španělsko, 1966, 95 min

• Tommassi3

"Buď jste velmi hloupý, nebo velmi odvážný muž, pane.." ;)(22.1.2014)

Docela obstojné..... originál je originál, ale i tak jsem se nenudil a Brynner mne opět nezklamal, zklamala produkce, že nebyli schopni dát opět dohromady rozhádaného Brynnera s McQueenem..(14.11.2007)

„Koľko?“ – „500.“ – „Dolárov?“ – „Pesos.“ V roku 1954 nakrútil Akira Kurosawa legendu SEDEM SAMURAJOV. V roku 1960 spravil John Sturges legendárny americký remake SEDEM STATOČNÝCH. A v roku 1966 nejakú múdru hlavu v United Artists napadlo stvoriť jeho voľné pokračovanie. Nápad rovnako vtipný, ako zlý. Plešatý frajer s cigarou Yul „Už na mňa párkrát strieľali“ Brynner sa nechal prehovoriť na návrat a vďakabohu aspoň za to, pretože bez neho by sa na to skutočne príliš pozerať nedalo. Tuctový priemerný western, skôr kuriózny (už tým, že je), ako zaujímavý.(30.12.2008)

• Vojcl

Neuvěřitelně sprzněné pokračování legendárního westernu.. Ani se nedivím, že kromě Yula Brynnera do toho už žádný z původních herců nešel..(6.12.2005)

Na tohle se ještě koukat dalo. Sice to jede v linii jedničky není tu nic navíc i hrdinové jsou takový obyčejní, ale aspoň je tu ještě Brynner a něco co to spojuje z prvním dílem. Aspoň že tak.55%(11.1.2014)