Návrat sedmi statečných

• USA Return of the Seven (více)

Do poklidné horské vesnice přijíždějí ozbrojení muži, začnou střílet a muže které nezabijí odvádějí sebou....  Pistolník Chris Adams (Yul Brynner) sleduje pokojně býčí zápasy, když k němu přistoupí muž, v němž pozná přítele Vina (Robert Fuller). Večer sedí s Vinem u stolu a sledují slavnost, když si všimnou, že u nich stojí malý chlapec. Chlapec je vede za dívkou sedící na koni, v níž Chris pozná Petru (Elisa Montesová), manželku jejich společného přítele Chica (Julian Mateos). Petra jim řekne o přepadení vesnice, zranění Chica a odvedení všech mužů, někam do pouště. Chris nechá ubytovat Petru s chlapcem ve svém pokoji a jde sehnat pistolníky, jež by s ním odjeli hledat vesničany. Své kroky namíří do věznice. Najde tam přítele Franka (Claude Akins), s nímž už jednou vesničanům pomáhal a odkoupí ho z vězení s ještě jedním mužem, jménem Luis Emilio Delgado (Virgilio Teixeira), jenž má být ráno zastřelen. Už jsou čtyři a Chris jde hledat dál, aby mohli ráno vyjet pomoci vesničanům. Potká dalšího známého jménem Colbe (Warren Oates), jenž se k Chrisovi přidá, společně s mladým mužem Manuelem (Jordan Christopher), kterému Chris pomohl při rvačce. I s Chicem je jich sedm a vyrážejí najít a osvobodit vesničany. Naleznou je, jak v poušti, pod dohledem Lorcových mužů staví kostel, na počest jeho synů. Chris donutí šéfa bandy Lorcu (Emilio Fernandez), aby opustil staveniště. Lorcova banda odjede, ale všem je jasné, že se vrátí a bude s ním muset bojovat. (TV Prima)

vesper001

Čistokrevná stupidita. Proč do toho šel Yul Brynner, nechápu. Spíš by tomu slušel název Chris a sedm otrapů vrací úder. ()

dr.fish

S jedničkou srovnávat nemožno, průměrný western. Ale návrat to je, to bezesporu. Nikoli tak tragický, jak zde uváděno. Vidět a zapomenout. 55% ()

Sabrewulf

Chica už hraje jiný herec. Ne. Vina hraje jiný herec. Ne. Nějaký kokotek zabije v aréně chudáka býka (jehož mrtvola se okamžitě teleportuje pryč). Ne ne ne! Když se ptá pistolník Chrise, kolik lidí má, Chris ukáže na prstech 2 a pistolník ukáže na prstech 3, tak jsem tu trapárnu, pln studu, vypnul a už to nechci nikdy vidět. ()

Homer Simpson

Že má film Sedm statečných nějaké "pokračování" jsem doteď nevěděl, ale rád na to zapomenu. Z původního filmu zůstal jen Yul Brynner a hudba. ()

PetrPan2

Nechápu proč se taková herecká esa jako byly Warren Oates a především Yul Brynner nechali k něčemu takovému zlákat... nejspíš pro prachy, jinak si to nedokážu vysvětlit. ()

KarKulA

Původně jsem váhala nad nižším hodnocením, ale pak jsem si řekla, že je mnohem více stupidnějších westernů a tento je po např. vizuální stránce pořád ještě hezky odvedený. Celý problém samozřejmě spočívá v tom, že člověk srovnává s téměř dokonalou "jedničkou" z r.1960 považovanou za jednu z velkých perel westernového žánru, vedle které působí tento film jako hodně, ale opravdu hodně pochroumaný bratříček. Kromě neoddiskutovatelně velmi špatného scénáře jsem si ale celou dobu kladla otázku, jak je možné, že zatímco se v předchozí sedmičce podařilo obsadit, a to do jednoho, opravdu zapamatovatelné a výrazné herce, tady kromě původně obsazeného Yula nebyl ani jeden takový a člověk se nad jejich případnou smrtí postav které představovaly spíše radoval. Brynnerovi asi musel tehdá úplně vyměknout mozek, když do něčeho takového šel. ()

JohnSmith

Kam se vytratila lehkost a svižnost sedmi statečných? Není divu, že nikdo z přeživších, krom Brynnera se nechtěl vrátit. ()

jatamansi

Opravdu jen málokdy se dvojka vyvede. Bryner neměl dvakrát vstupovat do téže řeky, pokazil si jen reputaci. Mé obvyklé úsloví – asi potřeboval doma opravit koupelnu. Kdo nezná, ráda vysvětlím. Ale zase na odpad to není, za toho plešouna. ()

Arkanoid

Hrdinovia síce zase moralizujú o dušu, lenže sequel má pvotný námet, odfláknutú réžiu a zlých hercov. Hviezda za jediného profesionála Yula Brynnera. ()

Han22

Žádné pokračování Sedmi statečných jsem nikdy neviděl a i přes hodnocení se těšil. Výsledek? Režisér totálně obšlehl originál - původní vesnice je znovu v ohrožení mexickými bandity a Chris znovu shání sedm pistolníků. Někde se mu z toho ale ztratilo vše, co dělá originál klasikou. Naprosto nezajímavý záporák,  nezajímaví vedlejší pistolníci u kterých okamžitě zapomente kdo je kdo, nezajímaví přeživší Vin a Chico. To vše s no name (ne)herci a nudícími dialogy. I ten Yul Brynner, který byl v každém filmu vynikající tady hraje na půl plynu. A akce? Jako kdybych sledoval 80s akční béčka. Záporáci s drtivou přesilou najíždí na koních doprostřed náměstí, nekryjí se a nechají se kosit. Pak si to zopakují proti dynamitům a netrefí ani vrata od stodoly. Ale OK, ten akční konec i tak celkem bavil, ale celkově jde o dementní westernové béčko a na další díly se už rozhodně netěším. ()

filipvrbik

Pokračování kultovního westernu v čele opět s Yulem Brynnerem- ale jaksi to není ono, chabý příběh- shánění dobrovolníků trvá hodinu a pak 20minut přestřelky- nic víc, nelze vyvážit ani podobnou atmosférou jako v prvním díle. Není to úplně špatné, ale rozhodně to patří ke zbytečnějším pokračováním...50% ()

Rozjimatel

Toto nemohlo byť myslené vážne! Takmer všetko zle! Ešte aj Yul Brynner tu pôsobí skôr otravne ako príťažlivo. Hudba jednoducho skopírovaná z originálu, množstvo stupidity, nejaké to pozitívum sa hľadá len veľmi ťažko. ()

no2

5/10 - Tak dobré hodnocení dávám jen z lásky k původnímu filmu. Jinak je to slabý odvar - zůstal jen ´božský´ Yul, hudba a všechno ostatní už je jen slabota, slabota... ()

arcticsky

Oproti původnímu slavnému filmu je zde samozřejmě mnohem méně charismatických herců - Brynner, Rey, Fernández dělají co mohou, ale...Story není nic moc. Přestřelka je pěkná, hudba skvělá. Snad z nostalgie dám o bod více než by si to zasloužilo. ()

Matli

Když už to musel být, tak budiž. Jako western je to v pohodě, ale s jedničkou se to nedá srovnávat. V podstatě je to jednička přes kopírák jen mnohem hůř natočená a s mizerným dějem. Velmi potěšila přítomnost Yula a original hudba z jedničky, za to hvězdička navíc. 40% ()