Návrat sedmi statečných

• USA Return of the Seven (více)

Do poklidné horské vesnice přijíždějí ozbrojení muži, začnou střílet a muže které nezabijí odvádějí sebou....  Pistolník Chris Adams (Yul Brynner) sleduje pokojně býčí zápasy, když k němu přistoupí muž, v němž pozná přítele Vina (Robert Fuller). Večer sedí s Vinem u stolu a sledují slavnost, když si všimnou, že u nich stojí malý chlapec. Chlapec je vede za dívkou sedící na koni, v níž Chris pozná Petru (Elisa Montesová), manželku jejich společného přítele Chica (Julian Mateos). Petra jim řekne o přepadení vesnice, zranění Chica a odvedení všech mužů, někam do pouště. Chris nechá ubytovat Petru s chlapcem ve svém pokoji a jde sehnat pistolníky, jež by s ním odjeli hledat vesničany. Své kroky namíří do věznice. Najde tam přítele Franka (Claude Akins), s nímž už jednou vesničanům pomáhal a odkoupí ho z vězení s ještě jedním mužem, jménem Luis Emilio Delgado (Virgilio Teixeira), jenž má být ráno zastřelen. Už jsou čtyři a Chris jde hledat dál, aby mohli ráno vyjet pomoci vesničanům. Potká dalšího známého jménem Colbe (Warren Oates), jenž se k Chrisovi přidá, společně s mladým mužem Manuelem (Jordan Christopher), kterému Chris pomohl při rvačce. I s Chicem je jich sedm a vyrážejí najít a osvobodit vesničany. Naleznou je, jak v poušti, pod dohledem Lorcových mužů staví kostel, na počest jeho synů. Chris donutí šéfa bandy Lorcu (Emilio Fernandez), aby opustil staveniště. Lorcova banda odjede, ale všem je jasné, že se vrátí a bude s ním muset bojovat. (TV Prima)

Čuřil

Tak to se nemělo stát. Možná jsem kritičtější, protože jednička patří k mým TOP, ale tady spíš chyběla sebekritika tvůrcům. Krásná hudba, povedené exteriéry a věrohodný Rernando Rey v roli kněze, tím však výčet kladů končí. ()

Hell_ena

Prvnímu filmu to nesahá ani po paty! Nevěřila jsem, že to dopadne takhle, ale bohužel :(( Děj mě vůbec nezaujal, takže si z toho filmu vlastně pamatuju jen maálo a jsem za to docela ráda :) Každopádně, pokud jste viděli jedničku, tak se na tohle dívat opravdu nemusíte... nestojí to za to ;) ()

MickeyStuma

Snímek ´Sedm statečných´ se stal kultem mezi westerny a jako takový se jeví jako naprosto nepřekonatelný. To tvůrci zřejmě tohoto volného pokračování věděli a tak se ani nijak nesnažili původní snímek překonat. Obsažen je velice jednoduchý děj, který vlastně vše opakuje. Nijak zvlášť se nic nerozebírá a ve všem se šlo ihned k věci. A právě to ztratilo na atraktivitě příběhu jako takového. Charaktery postav, které jsou kromě hlavní postavy Chrise opět v podání Yula Brynnera, kterého již velmi dobře známe, pochopitelně jiné, nebyli vůbec nijak zvlášť rozebrány. Takže v podstatě o nikom nevíme nic. Pouze to, že tu prostě jsou. Za špatný snímek se však ale tohle v žádném případě považovat nedá. Ruku na srdce, jsou daleko horší. ()

Harry_

Mám rád westerny. Sedm statečných patří do TOP3. Jsem obvykle více než tolerantní k pokračováním. Ale tohle se stát nemělo: Nanicovatá zápletka. Kromě Chrise a záporáka dost nesympatické postavy, které kromě přestřelky s bandity vedou jalové řeči, většinou kopírující klišé z jedničky. Dobrá je jen hudba, protože motiv je zkopírovaný z jedničky. Za tu jedna hvězda a druhá za Yula s kamenným výrazem a "kovbojskou" chůzí. ()

Armin82

Už jsem tady u jednoho pokračování úspěšnýho snímku psal, že to je jen nepovedená atrapa v krabici s dobrým jménem, ale o tomhle to platí dvojnásob. Prostě touha po dolarech je nekonečná v jakémokoliv desetiletí a nebylo tomu jinak ani v šedesátých letech. Autoři týhle hrůzy se evidentně jen snažili oživit jednu legendu, jakým western Sedm statečných bezesporu je a možná jí i oživili, ale opravdu jen na chvilku. První díl byl něco unikátního a tak výborně natočenýho, že to ani po pokračování nevolalo. Prostě bylo jich sedm, přežili 3 a nazdar. To co nám v tomhle díle štáb naservíroval, nestojí ani za řeč. Původní kouzlo v trapu, scénář jak přes kopírák (včetně toho, že to vesničané těsně před finálovým bojem chtěli vzdát) a v čem byl asi největší problém, tak herecké obsazení. Prostě nahradit takovou star jakou Steve McQueen bezesporu byl, neznámým a toporným Robertem Fullerem, byl teda úlet až někam do nebeských výšin. Zbytek herců? Ty snad posbírali v rychlonáboru v autobuse MHD, protože to byl výběr katastrofální. Původní snímek čerpal hlavně z hereckých výkonů a po celý film sálajícího charismatu jednotlivých postav, o který však v tomhle poračování nezvadíme. Vyjímkou jest samozřejmě Yul Brynner, ale ani ten a ani původní dokonalá hudba tenhle paskvil z propadliště ostudy nevytáhnul. Za zmínku ještě možná stojí Claude Akins, ale i tak je pro mě tohle opravdu velké zklamání a docela se i divim, že se do tohohle nechal Yul uvrtat--->30% (Brynner, Akins, hudba) ()

Inozuka

Tušil jsem, že to asi bude průšvih, ale rozhodl jsem se dát filmu šanci. Zbytečně. Prvotní zklamání přijde, když zjistíte, že Vina hraje někdo jiný než Steve McQueen (nebylo by pak lepší, kdyby postava Vina ve filmu vůbec nebyla?), že dějově se tvůrci snažili přežvýkat většinu nápadů z původního filmu a že zvolení herci s výjimkou Yula Brynera jsou charismatičtí asi tak jako banda účetních na teambuildingu. Je zajímavé, že "dvojka" obsahuje snad všechny atributy jedničky, ale přesto jaksi nefungují. Výsledek je trapný a nudný. Dvakrát do jedné řeky nevkročíš.... ()

Likan7

Největší vítěz tady vychází Steve McQueen , a to tady nemusel ani hrát. Kvůli sporům s Brynnerem a špatným scénářem, se natáčení neúčastnil a udělal dobře. Návrat je jen něco navíc, které vynikající jedničce ale vůbec nesluší a upřímně jí dělá i ostudu. Ikonická hudba nezaručuje úspěch. ()

GavlaDan

Tohle je jenom dojení prvního veleúspěšného filmu. Nemá cenu se na to koukat. Příběh je prakticky stejný jako v jedničce, ale tady není tak dobře napsaný, z postav si žádnou nezapamatujete a ani Yul Brynner to nezachrání. Atmosféra tu není vůbec žádná. Ovšem i tak se tomuto filmu povedlo získat nominaci na Oscara za hudbu, ale ta je stejně převzatá z jedničky. Takže… to bych nepočítal. 3/10 ()

donkocicak

Velmi slabé, jedna hvězdička za Brynnera. Veškeré kouzlo původního filmu se vytratilo, Návrat sedmi statečných nemá co nabídnout. ()

kyLuke

Původních sedm statečných je lepších o tom se nedá diskutovat.Ano je to průměrný western o tom se také nedá diskutovat.Ale ta hudba,ta hudba je nádherná. ()

GordonCZ

Sedm statečných a jejich Návrat mi připadal jako Matrix a jeho Reload. Zkrátka jako pokus vydolovat co nejvíc z geniálního předchůdce za každou cenu. Bohužel v případě tohoto westernu byla cena vysoká. Nejen koncept filmu jako celek, ale skoro všechny scény jsou ubohou kopií původního filmu bez nějakého originálního nápadu, bojové scény působí kvůli slabým hereckým výkonům a neexistující choreografii dost trapně, dialogy jsou nudné a kvůli použití původní hudby se vám spíš vybavují scény z předchozího filmu, což ještě umocňuje srovnání obou snímků, z něhož Návrat vychází nutně jako jednoznačný poražený. Yule Brynnere, taky "bych nečekal, že se tam ještě někdy vrátíš..." ()

johnny01

Pokračování zůstalo za prvním dílem velmi daleko. Už samotná žádost o pomoc i výběr statečných vzbuzuje nedůvěru, stejně jako způsob boje proti přesile. Velmi chybí atmosféra. ()

subic

Yul Brynner a nová parta jedou zachránit vesničany muže, které si Franco Lorcas odvedl jako otroky na svá pole. Ani se nedivím, že v tom už McQueen nechtěl hrát, vedle první dílu už je to jen odvar plný hudby z prvního dílu. ()

ACDCKL

Hodně, hodně špatné pokračování. První díl naprosto legendární záležitost, tenhle díl je strašidelná záležitost. Jen díky prvnímu dílu dávám tomuto filmu tu jednu hvězdu, jinak děs, bída, špatnost. ()

Milivoj

V podstatě jediné, co na tom filmu za něco stálo, je hudba - protože je stejná jako v původním filmu. Zbytek už je nastavovaná kaše, trapné variace na motivy originálu ("vtipné" odpočítávání získaných spolubojovníků jsem skoro obrečel, a smíchy to nebylo) a neskutečná naivita. Velkou část filmu jsem naštěstí prospal, takže to zase nebyl až tak ztracený čas. ()

(fjw)

Ale jen díky hudbě, jinak nic mě tam nepotěšilo. To Yul Brynner byl na tom tak mizerně, že přijal roli v tomto velmi mizerném pokračování? ()

blondboss

Čo si budeme klamať...čistá kópia megaúspešných Sedem statočných. Naozaj do toho mohli vložiť niečo nové a niečím to ozvláštniť, lebo toto mi prišlo naozaj neprofesionálne spracované. Normálne by to boli z mojej strany dve hviezdičky, ale tú tretiu dávam za atmosféru podobnú úspešnému "bratovi" tohto filmu - mexický nádych, v pozadí tóny od Mr. Bernsteina a nezabudnuteľný Yul Brynner. Inak nič moc. 60 % ()